[ad_1]

پارلمان اروپا از دولت های اتحادیه اروپا خواسته است خوان راهنما را به رسمیت بشناسند– بعنوان رئیس جمهور موقت ونزوئلا در قطعنامه ای روز پنجشنبه ، 21 ژانویه ، پس از تجدید نظر در اوایل ژانویه ،

27 کشور عضو اتحادیه اروپا در تاریخ 6 ژانویه گفتند که پس از از دست دادن موقعیت خود به عنوان رئیس پارلمان پس از انتخابات دسامبر ، دیگر قادر به تشخیص مخالف Guaido به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا نخواهند بود ، اگرچه رأی به رسمیت شناخته نشد. اتحادیه اروپا

این قطعنامه که با 391 رأی مخالف ، 114 رای مخالف و 177 رای ممتنع به تصویب رسید ، از نظر قانونی لازم الاجرا نیست ، اما از نظر سیاسی دارای وزن خاصی است. با این کار ، پارلمان اروپا از دولتها خواست “صریح ادامه قانون اساسی مجلس ملی ونزوئلا در سال 2015 و اقتدار رئیس جمهور موقت قانونی خوان گوئیدو را به رسمیت بشناسند.”

این مجمع که در سال 2015 انتخاب شد ، توسط نیروهای مخالف رژیم کنترل می شد ، در حالی که مجلس جدید که در ماه دسامبر انتخاب شد ، در دست متحدان متحدان رئیس جمهور فعلی نیکلاس مادورو است پس از آنکه مخالفان خواستار تحریم رای شدند.

ونزوئلا ، کنترل کامل مادورو پس از پیروزی در انتخابات

روز یکشنبه (6 دسامبر) ، رئیس جمهور نیکولاس مادورو کنترل کامل نهادهای سیاسی ونزوئلا را بدست آورد و پیروزی چشمگیری را در انتخابات قانونگذاری که توسط احزاب اصلی مخالف تحریم شد ، بدست آورد.

مادورو و متحدان چپ او 67.7 درصد آرا را به دست آوردند …

گیدو هنوز توسط ایالات متحده و انگلستان به عنوان رهبر قانونی ونزوئلا شناخته شده است. به دنبال انتخاب مجدد بحث انگیز مادورو در سال 2018 ، گوایدو رئیس جمهور موقت ، رئیس پارلمان شد. با این حال ، اروپا روشن کرده است که مادورو را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت نمی شناسد.

گیدو در توئیتی از پارلمان اروپا به دلیل “حمایت از قانون اساسی و ونزوئلائی” تشکر کرد و وی را به عنوان رئیس قانونی مجلس شورای ملی به رسمیت شناخت ، کمیسیون قانونگذاری که خود را دارنده قانونی قدرت قانونگذاری در این کشور معرفی می کند ، با این استدلال که انتخابات پارلمانی در دسامبر سال 2020 کلاهبرداری کردند

گوآیدو افزود: “گفتگوی سیاسی مشروع در ونزوئلا در این مجلس در حال انجام است که متعهد به تلاش برای اطمینان از انتخابات آزاد و شفاف است.”

آنتونی بلینکن ، نامزد وزیر امور خارجه تأیید کرد ، دولت بایدن رئیس جمهور جدید ایالات متحده گویدو را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت می شناسد.

پارلمان اروپا به سرعت خوان گوئیدو را به عنوان رئیس جمهور موقت در سال 2019 شناخت و به مخالفان ونزوئلا جایزه سالانه حقوق بشر اعطا کرد. وی خواستار تحریم های اضافی علیه دولت مادورو شد ، علاوه بر مجازاتی که قبلاً اعمال شده بود ، نقض حقوق بشر و از بین بردن دموکراسی برجسته شده است.

جوزف بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه ، در مصاحبه با رویترز که اتحادیه اروپا هنوز گوایدو را به عنوان رهبر اپوزیسیون و شخصیتی اصلی در برگزاری انتخابات جدید در ونزوئلا می داند.

موقعیت رئیس جمهور موقت به گوایدو امکان دسترسی به وجوه مصادره شده توسط مادورو توسط دولتهای غربی را می دهد و همچنین اجازه دسترسی به مقامات ارشد و حمایت از جنبش دموکراسی خواهی وی را در سطح ملی و بین المللی می دهد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.