[ad_1]

تحریکات جدید علیه جمهوری بولیواری ونزوئلا از طرف گویان است. رئیس جمهور نیکولاس مادورو سپس به نیروهای مسلح ونزوئلا دستور داد تا به طور مداوم در مناطق جغرافیایی کشور آمریکای جنوبی از طریق دریا ، هوا و زمین گشت بزنند. این امر با توجه به تمرینات نظامی اعلام شده توسط ایالات متحده در مناطقی بسیار نزدیک به آبهای حوزه قضایی ونزوئلا.

“فرمانده کل جمهوری دستور گشت زنی مداوم در حوزه های قضایی ما را داده است. نظارت مداوم از طریق هوا و دریا از مناطق جغرافیایی ما ، به ویژه سواحل آتلانتیک ، “گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی وزیر دفاع ولادیمیر پادرینو لوپز در شرکت دلسی رودریگز معاون رئیس جمهور و خورخه آرئازا وزیر امور خارجه.

وزیر تاکید کرد که ناوگان بولیواری برای محافظت از کل مردم در برابر تجاوزات آمریکایی در خاک جبهه آتلانتیک گشت زد. ارتش بولیواری گفت: “ونزوئلایی ها باید مطمئن باشند كه FANB هر اینچ فضای جغرافیایی را كه قلمرو ونزوئلا را تشکیل می دهد رصد خواهد كرد.”

رودریگز معاون رئیس جمهور تأکید کرد که علاقه ونزوئلا در حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات است ، به همین دلیل قبلاً نامه ای به آنتونیو گوترش ، دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده و تحریک جنگ را محکوم کرده است. “در نتیجه این رزمایش مشترک نظامی ، من کمی کمتر از یک ساعت قبل نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد امضا کردم که نسبت به این تهدید صلح و ثبات در منطقه هشدار می داد.”

این تمرینات مشترک “تهدیدی برای کل منطقه ، تهدیدی برای صلح است. ما این تمرینات نظامی را تحریک علنی منافع کشور می دانیم. ” دارنده دفاع سپس دخالت کاخ سفید در اختلافات ارضی بین جمهوری بولیواری ونزوئلا و جمهوری تعاونی گویان در قلمرو Esequibo را رد کرد که وی آن را “تهدید جدی تشدید” توصیف کرد

“هنگامی که یک امپراتوری از طریق دولت عمیق خود ، از طریق شرکت های فراملیتی و لابی نفت ، به بخشی از اختلاف تبدیل می شود ، تهدید بزرگی برای منطقه است.”

تحریک دریاسالار کریگ فالر

رزمایش مشترک اعلام شده تنش ها را افزایش داده است. و ایالات متحده چه می کند؟ آنها به وضوح در حال سوختن به آتش هستند. به گفته پرنسا لاتینا ، دریاسالار کریگ فالر ، رئیس فرماندهی جنوب ایالات متحده (کماندو سور) ، دیروز از گویان دیدار کرد.

طبق بیانیه صادر شده توسط سفارت آمریکا در جورج تاون و توسط مطبوعات ونزوئلا منتشر شد ، دریادار تا روز چهارشنبه در گویان باقی می ماند ، جایی که در حالی که ارتش ایالات متحده مانورهای دریایی را انجام می دهد ، با رهبران دولت و فرماندهان ارشد دفاعی دیدار خواهد کرد.

تحلیلگران این دیدار را حمایت و تحریک ضمنی واشنگتن به دلیل افزایش تنش بین ونزوئلا و گویان بر سر اختلافات ارضی می دانند ، جایی که این کشور شمالی ، از طریق شرکت های نفتی فراملی مانند اکسون موبیل ، به شکست مذاکرات در توافق نامه 1966 ژنو توصیه کرده است.

فالر یکی از سخنگویان اصلی تهدیدهای نظامی علیه ونزوئلا از سوی دولت دونالد ترامپ است. بنابراین دیدار وی در این مرحله پرتنش برای جمهوری بولیواری دو برابر تحریک کننده و آزار دهنده است.

مسئله ای حل نشده که در گذشته های دور فرو می رود

اختلاف در مورد سرزمین مورد اختلاف به سال 1899 برمی گردد. ونزوئلا به رسمیت شناختن رای داوری 1899 را غیرقانونی می داند و آن را از داشتن 159000 کیلومتر مربع از اراضی غربی رودخانه Esequibo محروم می کند. مناطقی غنی از منابع طبیعی که مورد نظر شرکتهای چند ملیتی آمریکایی است.

دولت ونزوئلا اعتقاد داشت که در این تصمیم رذایل بی اعتباری وجود دارد ، به این جایزه اعتراض کرد. با این حال ، تنها در سال 1962 بود که پس از کشف اسنادی که مشروعیت آن را به خطر انداختند ، پیشرفت محسوسی حاصل شد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *