[ad_1]

منتشر شده در 2 فوریه 2021 در 6:32 بعد از ظهر
آمریکای لاتین ونزوئلا

تنش ها بین کاراکاس و جورج تاون در حال افزایش است. برای اولین بار ، صحبت درگیری مسلحانه است. دولت ونزوئلا اظهارات رئیس جمهور گویان ، عرفانعلی را محكوم كرد ، وی گفت كه قطع روابط كامل با همسایه شرقی تا زمانی كه دو قایق ماهیگیری به دلیل نقض آبهای سرزمینی توسط مقامات كاراكاس توقیف شود ، ادامه خواهد داد.

وزیر بین الملل: “ونزوئلا سخنان ناخوشایند رئیس جمهور گویان را که در تاریخ 30 ژانویه 2021 گفته شد ، که در آن او سعی در ایجاد علل درگیری در منطقه دارد ، آشکارا خالی از حقیقت و پایبندی به قوانین بین المللی ، به شدت و با شدت رد می کند” قانون نوشت. خورخه آریازا ، خارجی کاراکاس در حساب توییتر خود.

در 25 ژانویه ، مقامات دریایی ونزوئلا دو قایق را از گویان بازداشت کردند و به آنها اطمینان دادند که در منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا ماهیگیری غیرقانونی می کنند.

علی در اظهارات خود خواستار آزادی فوری خدمه و كشتی ها شد و تأكید كرد كه تنها در صورت بازگشت شناورها به گویان و در صورت عدم رسیدگی به اختلافات ارضی در مورد Esekibo ، آماده گفتگو با رئیس جمهور نیكولاس مادورو است.

مقامات ونزوئلا اطمینان داده اند که این “یک دستکاری فاحش در واقعیت ها” است و تأکید کردند که رئیس جمهور گویان می خواهد بازرسی های معمول در آبهای سرزمینی ونزوئلا را به عنوان تجاوز به کشور خود ارائه دهد.

حادثه قایق ماهیگیری تنش بین دو ملت را به منطقه ای در حدود 160،000 کیلومتر مربع در غرب رودخانه Esequibo افزایش می دهد ، که در ماه فوریه توسط دادگاه بین المللی دادگستری مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد ، که علی رغم امتناع ونزوئلا از به رسمیت شناختن اقتدار خود در این مورد.

در متن ، ونزوئلا احتمال حضور تیم های مشاوره حقوقی ExxoMobil در موضع گویان را رد نکرد و یادآوری کرد که کشورش هنگام رهگیری توسط نیروی دریایی موقعیت جغرافیایی کشتی ها را منتشر کرده است. در مواجهه با این تنش جدید ، ونزوئلا بار دیگر درخواست خود را برای گفتگو با گویان به منظور ایجاد “روابط دو جانبه جهانی و محترمانه” تکرار کرد.

تقریباً یک ماه است که تنش ها در این منطقه ایجاد شده است. در تاریخ 8 ژانویه ، نیروهای دفاعی گویان در بیانیه ای اعلام کردند که به همراه گارد ساحلی آمریکا در اولین دوره از تمرینات مشترک در سواحل این کشور شرکت خواهند کرد. این مانورهای نظامی که بین 11 تا 20 ژانویه انجام شد ، به عنوان “تهدید” برای امنیت ملی ونزوئلا توصیف شد. در 8 ژانویه ، مادورو ایجاد منطقه جدید در سواحل اقیانوس اطلس را برای محافظت از فضاهای قاره ای ، دریایی ، زیر آب ، جزیره ، دریاچه و رودخانه ، همچنین خاک و زیرزمین ، هوا ، قاره ، جزیره و مناطق دریایی و منابعی که این مناطق حاوی خشم همکار وی از گویان ، عرفانعلی است.

در مورد اختلاف Esquestibo ، این اختلافات در سال 1899 آغاز شد ، زمانی که داوری پاریس منطقه مورد مناقشه را به امپراتوری انگلیس اختصاص داد ، منطقه ای که آن را در مستعمره آن زمان گویان انگلیس گنجانده بود ، که در سال 1966 مستقل شد.

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ایتالیایی را که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص دارد ، بخوانید

ایتالو کوزنتینو، مترجم اسپانیایی

از تحریریه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *