[ad_1]

نیروهای هوافضای روسیه روز گذشته مجموعه ای از حملات هوایی را در مناطق مختلف سوریه آغاز کردند. در حالی که هواپیماها و هواپیماهای بدون سرنشین نظامی آنها شبه نظامیان مورد حمایت ترکیه و متحدان جهادی آنها در استان های لاذقیه و حلب را هدف قرار می دهند. او گزارش می دهد پورتال اخبار المصدر.

حملات هوایی صبح روز شنبه هنگامی که هواپیماهای نظامی روسیه از پایگاه هوایی هیمیمیم در نزدیکی شهر ساحلی جابله بلند شدند ، آغاز شد.

هواپیماهای جنگی روسیه پرواز کوتاه خود را به شهر کوهستانی کابانی در شمال شرقی لاذقیه انجام دادند و در آنجا حمله شدیدی به جهادگران انجام دادند.

کابانی که از نظر استراتژیک در منطقه جبل الاکراد در لاذقیه واقع شده است ، به مرکز حزب اسلامی ترکستان و متحدانش در این منطقه کوهستانی نزدیک مرز اداری استان ادلب تبدیل شده است.

به دنبال حملات کابانی ، نیروهای هوافضای روسیه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین خود حمله مخرب تانکر را به شبه نظامیان تحت حمایت ترکیه در استان حلب انجام دادند.

گفته می شود این حمله تانک ها را در شهر ترخین ، نزدیک شهر مهم الباب در شمال شرقی استان حلب هدف قرار داده است.

هدف این هواپیماهای بدون سرنشین روسی عمدتاً کامیون هایی بود که جناحهای مسلح از آنها برای قاچاق نفت از سوریه استفاده می کردند.

در گذشته نیروهای هوافضای روسیه در همین مکان هواپیماهای بدون سرنشین را مورد اصابت قرار داده و باعث انفجارهای گسترده فعالان محلی در استان حلب شده اند.

لازم به ذکر است که این حملات توسط نیروهای هوافضای روسیه ممکن است در پاسخ به حمله به نیروهایشان در اوایل ماه جاری در منطقه شرق ادلب انجام شده باشد.

در این حمله سه سرباز زخمی شدند. بعداً مرکز آشتی روسیه حمله را به گردن “باندهای طرفدار ترکیه” انداخت.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *