[ad_1]0


0

نابرابری. این کرم است که دموکراسی آمریکایی را تضعیف می کند. نابرابری اجتماعی نیروی محرکه موفقیت دونالد ترامپ و حمله هزاران معترض راستگرای راست ، جناح سخت ترامپیسم به کنگره آمریکا بود.

نابرابری اجتماعی طی 40 سال گذشته به طور چشمگیری در ایالات متحده افزایش یافته است: از سال 1980 ، متوسط ​​حقوق مدیر عامل یک شرکت 940 درصد افزایش یافته است ، در حالی که متوسط ​​کارگر فقط 12 درصد است. نه فقط. اکنون تنها 0.1٪ از جمعیت آمریکا صاحب 20٪ از کل ثروت این کشور هستند. رابرت رایش در کتاب “سیستم” (کتاب منتشر شده توسط فاضی) ارقام نابرابری اجتماعی را در ریشه شورش ضد نخبگان به رهبری میلیاردر پوپولیست ترامپ بیان می کند.

زمانی حزب دموکرات پرچمدار کارگران و طبقه متوسط ​​بود ، در حالی که حزب جمهوری خواه قهرمان کارآفرینان و آزاد کاران بود. با جهانی سازی اقتصادی ، همه چیز تغییر کرده است: حتی دموکرات ها نیز شروع به نمایندگی از منافع بزرگ و غول های صنعتی کرده اند. تصادفی نیست که در سال 1996 ، بیل کلینتون تقسیم بین بانکهای تجاری و تجاری درخواست شده توسط فرانکلین دلانو روزولت را لغو کرد تا از استعمارهای خطرناک مالی و صنعتی جلوگیری کند.

از آن زمان به بعد قدرت خرید طبقه کارگر در مقایسه با طبقه متوسط ​​بالا به سرعت زمین خود را از دست داد. ترامپ در سال 2016 رئیس جمهور ایالات متحده شد و هیلاری کلینتون را با به اهتزاز درآوردن پرچم انتقام از طبقه متوسط ​​سفیدپوست فقیر در برابر نظام ، شکست داد.

در 6 ژانویه ، نه خیلی شیاد جیک آنجلی ، یکی از رهبران حمله به پارلمان ، که به دموکراسی آمریکایی صدمه زد ، بلکه رشد نابرابری اجتماعی برای دهه ها بود. “میهن پرست” وفادار ترامپ ، پوشیده از پوست گاومیش و پرچمی با ستاره و راه راه ، نمادی از یک مسئله جدی لاینحل در سمت چپ است.

دموکرات ها مسئله ترامپ را زیر سوال می برند. دموکرات ها طرفدار خط سخت استیضاح هستند: آنها از مجلس نمایندگان خواسته اند که رئیس جمهور درحال استعفا را به دلیل “تحریک قیام” استیضاح کند زیرا “وی یکپارچگی نظام دموکراتیک را تهدید می کند”.

این شورش می تواند واشنگتن را زیر و رو کند. رئیس جمهور مستعفی یک بار دیگر آتش را منفجر کرد: درخواست استیضاح “مضحک” است اگر آنها “این راه را ادامه دهند ، من فکر می کنم آنها کشور ما را در معرض خطر بزرگی قرار خواهند داد و خشم بزرگی ایجاد می کنند. اما “آنتی پاپ” “خشونت” را نمی خواهد.

جو بایدن در مورد استیضاح احترام می گذارد: این می تواند هدف خودش باشد ، و ترامپ را به یک قربانی تبدیل کند. او مستاجر پوپولیست کاخ سفید را به آتش زدن چیزی که با “فعالیت براندازانه” ضد دموکراتیک متهم است متهم کرد ، اما از 20 ژانویه ، زمانی که رئیس جمهور جدید ایالات متحده خواهد شد ، با بیعت با قانون اساسی ، او می خواهد برای بازگرداندن وحدت دولت تقسیم شده

او همچنین می خواهد خود را با رای دهندگان میانه رو جمهوری خواه “اصلاح” کند. او کار بسیار دشواری پیش رو خواهد داشت: او باید زخمهای سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی را که ملت را به دو قسمت تقسیم کرده بهبود بخشد. اما او خطر را شروع می کند با یک گام اشتباه. دولت وی می تواند شامل مایک پایل ، برایان دیز ، والی آدیم باشد: سه نفر از راس بلک راک ، یکی از مهمترین صندوق های سرمایه گذاری جهان مستقر در نیویورک.

در عوض ، اگر بخواهد یک “پاپ” قابل احترام و ارزشمند باشد و حملات “ضد پاپ” ترامپ را رد کند ، مجبور خواهد شد ثبت نام را تغییر دهد. این باید یک انتخاب کاملاً برابری طلبانه انجام دهد: بهداشت عمومی و دانشگاهی برای همه و به صورت رایگان ، حمایت از حقوق کارگران و اقلیت ها. او باید سیاست ترامپ علیه مهاجران را تغییر دهد. آزمون ترفیع مثبت یا منفی در برابر قانون در برابر استثناهای بزرگ شرکت های چند ملیتی است که استادان مطلق فناوری های جدید دیجیتالی هستند. تصادفی نیست که باراک اوباما ، که در کارزار انتخاباتی به او کمک کرد ، دو بار در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد ، و تمرکز خود را بر دفاع از طبقه متوسط ​​و مردمی گذاشت ، در حالی که هیلاری کلینتون به ترامپ باخت.

هشداری از پرونده ایتالیا وجود دارد. در ایتالیا ، حتی با وجود چپ میانه در دولت ، نابرابری های اجتماعی به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چپ دست به خودکشی زد: تقریباً غیر موجود یا بی ربط شد. هدف از تبدیل PCI-PDS-DS-PD به یک دموکراسی لیبرال نتایج فاجعه آمیز سیاسی و انتخاباتی داشت. جای تعجب نیست که در سال 2007 ، بانکداران بزرگی مانند Basoli و Profumo ، به علاوه کارآفرینان سطح بالا مانند De Benedetti ، از چهره های اصلی تولد حزب دموکرات بودند. نتیجه: رأی دهندگان چپ یا به جنبش های پوپولیستی (رهبران سینکوستل) رأی دادند یا به رای ممتنع رفتند. ایالات متحده ، مانند ایتالیا ، دو ملت عمیقا تقسیم شده است. آبراهام لینکلن ، رئیس جمهور آمریكا در جنگ با برده داری ، هشدار داد ، “خانه ای كه از داخل تقسیم شده تحمل ندارد.”[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *