[ad_1]

وزیر امور خارجه مایک پمپئو اقدامی واحد انجام داده است ، بسیار ویرانگرتر از همه معترضین ، و اقدامی است که برای دولت بایدن مشکل ایجاد خواهد کرد. پمپئو روز شنبه اعلام کرد که اکنون “محدودیت های خودخواسته” در روابط ایالات متحده را برداشته است. و تایوان وی در بیانیه رسمی گفت:

امروز اعلام کردم که همه این محدودیت های خودخواسته را برطرف می کنم. آژانسهای اجرایی اجرایی باید کلیه “دستورالعملهای تماس” را برای روابط با تایوان که قبلاً توسط وزارت امور خارجه تحت اختیار تفویض شده به وزیر امور خارجه صادر شده بود لغو کنند..

این پیام ، هرچند با تأخیر ، به سیاست ریاکارانه “فقط برای چین” که از دهه 1970 دنبال می شود ، پایان می دهد ، که چین را به عنوان یک کشور واحد با دو سیستم اداری متفاوت می بیند: حزب کمونیست حزب کمونیست در سرزمین اصلی و دموکرات در تایوان. این بدان معنی بود که روابط دیپلماتیک فقط با یکی از دو کشور می تواند برقرار باشد ، یعنی. شروع با کیسینجر ، با پکن.

بنابراین ، از این پس ، ایالات متحده دیگر چین را به عنوان “یك دولت” نخواهد دید. اما به عنوان دو دولت خودمختار و مستقل ، کاملا قانونی شده است. در واقع ، این به رسمیت شناختن وضعیت امور است که از سال 1948 ادامه داشته است.

پمپئو سپس وضعیت دموکراسی در تایوان را ستود:

تایوان یک دموکراسی مناسب و یک شریک قابل اعتماد ایالات متحده است ، اما برای چندین دهه وزارت امور خارجه محدودیت های داخلی پیچیده ای را برای تنظیم تعامل دیپلمات ها ، مقامات و سایر مقامات ما با همتایان تایوانی خود ایجاد کرده است. دولت آمریكا این اقدامات را به صورت یك جانبه انجام داده و تلاش كرده تا از رژیم كمونیستی پكن دلجویی كند. دیگر نه

اولین دیپلمات آمریکایی که به تایوان سفر می کند ، سفیر آمریکا در سازمان ملل خواهد بود. البته ، پکن در مورد یک تحریک دیوانه وار صحبت می کند و قول یک پاسخ بسیار تند را داده است.

اکنون ، با یک حرکت ساده و منطقی ، پمپئو مشکلی را برای حل مشکلات بایدن باقی می گذارد:

  • اگر بایدن به سیاست های پمپئو ادامه دهد ، روابط خود را با پکن خراب می کند و آنها را به صورت دیپلماتیک به دهه 1970 باز می گرداند. واکنش پکن همچنین می تواند بر مبادلات بین دو کشور تأثیر بگذارد. در عین حال ، به رسمیت شناختن کامل تایوان همچنین به معنای محافظت از دموکراسی و یکپارچگی آن است.
  • بایدن می تواند در برابر پکن سر تعظیم فرود آورد و به وضعیت موجود قبلی بازگردد ، و تابع خود را از حزب کمونیست چین نشان می دهد و بنابراین با کل سازمان فناوری آمازون همسو می شود.

بنابراین پمپئو واقعاً یک بمب در دست وزیر امور خارجه بعدی باقی می گذارد. من اطمینان دارم که بایدن ، که رشد سیاسی او با روابط اقتصادی پسرش با پکن متناسب است ، تا 90 درجه خم خواهد شد.


تلگرام
با تشکر از کانال تلگرام ما می توانید با انتشار مقالات جدید از سناریوهای اقتصادی به روز باشید.

⇒ ثبت نام کنید بلافاصله. مستقیما


[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *