[ad_1]

لو کاپیتالی از طریق گزارش های میدانی از شبکه EURACTIV ، آخرین اخبار از سراسر اروپا را به شما ارائه می دهد. می توانید در خبرنامه مشترک شوید اینجا.

ما یادآوری می کنیم که EURACTIV می خواهد همچنان به ارائه محتوای با کیفیت بالا که آنچه در اتحادیه اروپا اتفاق می افتد را به روشی روشن و بی طرفانه ارائه دهد ، اگرچه بحران فعلی بخش انتشارات را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. از آنجا که ما در EURACTIV کاملاً معتقدیم که خوانندگان نه تنها باید به محتوای پولی دسترسی داشته باشند ، اطلاعات ما رایگان است و هم خواهد ماند ، اما لطفاً سهم خود را در نظر بگیرید
تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

اخبار امروز از پایتخت ها:

سوفیا

سفارت روسیه در بلغارستان به انتقاد از یک دیپلمات آمریکایی مستقر در صوفیه برای فساد در این کشور واکنش تندی نشان داد.
(کراسن نیکولوف | EURACTIV.bg)

///

ریاست اتحادیه اروپا

برای وزیر دفاع پرتغال ، جدایی ناتو اختلافات در اتحادیه اروپا را گسترش خواهد داد. وزیر دفاع پرتغال ، ژوائو گومس کراوینو ، با بیان اینکه سازوکارهای همکاری بین دو شریک باید بهبود یابند ، گفت:
(برتیاگو آلمیدا | lusa.pt از EURACTIV.com)

///

برلین

رهبران زمین آلمانی ها و مقامات محلی خواستار برنامه واکسیناسیون واضح تری هستند. پیش از نشست روز دوشنبه رهبران اتحادیه اروپا و اعضای صنعت داروسازی ، رهبران ایالتی آلمان و مقامات محلی خواستار برنامه بهتر واکسیناسیون شدند. به اصطلاح “اجلاس واکسیناسیون” برای مقابله با آغاز دشوار ایمن سازی در کشور تشکیل شد.
(سارا لاتون | EURACTIV.de)

///

پاریس

فرانسه از محاصره سوم اجتناب می کند ، اما کنترل مرزها را شدیدتر می کند. فرانسه کنترل مرزی بر همه مسافرتهای خارج از اتحادیه اروپا را روز یکشنبه تشدید کرده و روز دوشنبه مراکز غیر غذایی با بیش از 20،000 متر مربع را تعطیل خواهد کرد. نخست وزیر ژان کاستکس روز جمعه این خبر را اعلام کرد: این کشور از اعمال محاصره سوم اجتناب می کند. نخست وزیر در سخنرانی جمعه شب در پایان شورای بهداشت در کاخ الیزه گفت: “هر ورودی توسط اتحادیه اروپا به فرانسه منوط به یک بافر است ، به جز کارگران مرزی.” از طرف خود ، اولیویه وران ، وزیر بهداشت روز یکشنبه گفت که به لطف اقداماتی که ما قبلاً تصمیم گرفته ایم و فرانسوی ها از آن پیروی می کنند ، می توان از “موج جدید” جلوگیری کرد. “
(لوئیز رزهای مسکوونکو | EURACTIV.fr)
///

VEIN

دستگیری ها و افسران پلیس در جریان برخی تظاهرات غیرقانونی زخمی شدند. حدود 5،000 نفر روز یکشنبه در وین علیه مقررات ضد COVID اعتراض کردند ، اگرچه این اعتراض با تشویق FPÖ جناح راست ، توسط وزارت کشور این کشور ممنوع شد. معترضین تلاش کردند تا این ممنوعیت را دور بزنند و آن را “پیاده روی” خواندند ، در حالی که پلیس سعی در برهم زدن تجمع داشت. چهار کارمند زخمی و ده معترض دستگیر شدند. کارل نهامر ، وزیر کشور اتریش (ÖVP) با استناد به هربرت کیکل ، رهبر گروه پارلمانی فعلی FPÖ ، گفت که “افزودن وزیر نفت به آتش سوزی پوچ است”
(فیلیپ گرول | EURACTIV.de)

///


کشورهای شمالی و بالتیک

هلسینکی

رقابت برای انتخاب رئیس جمهور بعدی فنلاند آغاز شده است. نخست وزیر فعلی فنلاند سانا مارین (PSD) با 16٪ از علاقه مندان به عنوان رئیس جمهور بعدی جمهوری ، در نظر سنجی رهبری می کند ، بر اساس نظرسنجی جدیدی که در ژانویه انجام شد ، که نشان می دهد مدیریت همه گیر او موضع سیاسی او را تقویت کرده است.
(پکا وانتینن | EURACTIV.com)

///


پادشاهی متحد و ایرلند

لندن

انگلیس به مشارکت Trans-Pacific پیوست. روز دوشنبه ، انگلیس برای پیوستن به مشارکت Trans-Pacific ، یک منطقه تجارت آزاد از یازده کشور که شامل سنگاپور ، مالزی ، ژاپن و کانادا است ، اقدام خواهد کرد.
(بنیامین فاکس | EURACTIV.com) ///


اروپای جنوبی

ROME | زاگرب ساراژو

چهار نماینده پارلمان اروپا در مرز بوسنی توسط پلیس کرواسی متوقف شدند. چهار نماینده پارلمان اروپا از حزب دموکرات (PSE) – پیرو بارتولو ، براندو بنیفی ، پیرفرانسسکو مایورینو و الساندرا مورتی – که مرز کروات و بوسنی را در نزدیکی بوینا کنترل می کردند ، جایی که خشونت و امتناع خودسرانه مهاجران NGO و NGO ها از پلیس کرواسی گزارش شد.
(دانیل لتیگ است Željko Trakanets | EURACTIV.hr است EURACTIV.it)

///

مادرید

نظرسنجی های جدید اتحاد بین احزاب جدایی طلب را در انتخابات کاتالونیا پیش بینی می کنند.نظرسنجی های جدید “اتحاد فنی” بالقوه دو حزب اصلی برای استقلال را در انتخابات 14 فوریه کاتالونیا پیش بینی می کند: انتظار می رود نامزد سوسیالیست و سالوادور ایلا وزیر بهداشت پیشین اسپانیا سوم شود.
(فرناندو هلر | فرار کردن)

///

لیسبون

پارلمان پرتغال اوتانازی را غیرقانونی اعلام کرد. پارلمان پرتغال روز جمعه قانونی را تصویب کرد ، با 136 رأی موافق و 78 رأی مخالف ، مجازات مرگ با کمک پزشک. اگر رئیس جمهور مارسلو Rebelo de Souza – که قدرت وتوی قانون را دارد ، آن را به دادگاه قانون اساسی می فرستد یا آن را تصویب می کند – مجبور شود آن را تصویب کند ، پرتغال به چهارمین کشور در اروپا و هفتمین در جهان تبدیل می شود که به دلیل قانونی بودن اتانازی را قانونی می داند. این قانون پیش بینی کرده است که “کسی که اراده او مرتبط و مکرر ، جدی ، آزاده و روشنفکر باشد ، در شرایط رنج غیر قابل تحمل ، دارای معلولیت دائمی از شدت شدید مطابق رضایت علمی یا بیماری لاعلاج و کشنده” می تواند تقاضای مرگ با کمک پزشکی یا مرگ آسان.
(نونو سیماس ، Lusa.pt)

///


گروه ویزگرادپراگ

جمهوری چک سعی کرده است توافقات “خرید واکسن” اتحادیه اروپا را دور بزند. وزیر بهداشت پیشین و مشاور فعلی نخست وزیر چک ، رومان پریمولا ، گفت: جمهوری چک با دو تولید کننده واکسن تماس گرفته است و سعی کرده است توافق جداگانه ای برای خرید واکسن COVID-19 در “تلاش برای بررسی اینکه آیا سیستم می تواند دور بزند”. مصاحبه ، اضافه کردن هر دو شرکت امتناع می کنند.
(آنتا زاخوا | EURACTIV.cz)

///

بوداپست

همزمان با تشدید محدودیت های دولت ، بخش هتل داری اعتراض می کند. حدود دویست کارگر هتل روز یکشنبه به اقدامات ویروس کرونا اعتراض کردند. وی گفت ، بیش از 100 رستوران و بار گفته اند که علیرغم اقدامات دولت ، آنها در ماه فوریه بازگشایی خواهند شد. فهرست.هو دولت با اعمال مجازات های شدیدتر علیه شرکت هایی که مقررات را نقض می کنند ، از جمله تعطیلی حداقل برای شش ماه و افزایش جریمه ها ، پاسخ داد. اتحادیه آزادی های مدنی مجارستان در مورد اعتراض گفت که “ممنوعیت عمومی جمع آوری شده در رابطه با اپیدمی ویروس کرونا در بهار غیرقانونی بود و هنوز هم وجود دارد. وضعیت اضطراری غیرقانونی نیست ، گفتن اینکه دولت همه گیری بر همه حقوق اساسی غلبه دارد. “
(Vlagislav Makzimov | EURACTIV.com)

///

براتیسلاوا

دستگیری های عالی در اسلواکی همچنان ادامه دارد. František Imreče ، رئیس سابق اداره مالی کشور ، منصوب شده توسط دولت سابق Smer-SD ، به همراه چند نفر دیگر توسط آژانس جرم ملی اسلواکی در چارچوب عملیاتی موسوم به بزرگراه ماتنیک دستگیر شد.
(زوزانا گابریزوا | EURACTIV.sk)

///


اخبار از بالکان

بخارست

صدها نفر در حال اعتراض به آتش سوزی در بیمارستانی در رومانی هستند و خواستار استعفای وزیر بهداشت هستند. به دنبال آتش سوزی که منجر به کشته شدن 5 نفر در بیمارستانی در بخارست شد ، صدها نفر در مقابل مقر وزارت بهداشت تظاهرات کردند و خواستار اصلاحات بهداشت و استعفای وزیر بهداشت شدند. دولت وعده داده است که در مورد علل آتش سوزی سریع تحقیق خواهد کرد ، اما همچنین اصلاح سریع و بودجه بیشتری برای سرمایه گذاری در بیمارستان ها فراهم خواهد کرد.
(بوگدان نیگو | EURACTIV.ro)

///

زاگرب ساراژو

منطقه اقتصادی انحصاری کرواسی در آدریاتیک به آسیبی به بوسنی و هرزگوین نمی رسد. میلوراد دودیک ، رئیس جمهور بین قومی بوسنی روز شنبه گفت ، كرواسی حق حاكمیت دارد كه منطقه انحصاری اقتصادی (EEZ) را در دریای آدریاتیک اعلام كند ، افزود كه این امر حقوق بیت المال را لغو نخواهد كرد.
(Željko Trakanets | EURACTIV.hr)

///

لوبیانا

یک شرکت اسلواکی سیستم بزرگراه الکترونیکی را در بزرگراه های اسلوونی راه اندازی خواهد کرد. شرکت بزرگراه دولتی اسلوونی DARS اعلام کرد ، شرکت اسلواکی Skytoll برای ایجاد یک سیستم عوارض الکترونیکی انتخاب شده است که از اول دسامبر آغاز به کار می کند. اعتبار ویژه سالانه جدید از تاریخ خرید به مدت یک سال معتبر خواهد بود. برچسب های یک ساله قبلی – که همچنین هزینه کاملی را برای مسافران اتحادیه اروپا که از طریق قسمت کوچکی از اسلوونی برای رسیدن به اسلوونی سفر می کردند ، می گرفت – بدون توجه به تاریخ خرید ، تا پایان سال معتبر بودند.
(Željko Trakanets | EURACTIV.hr)

///

پریشتینا

کوزوو و اسرائیل روابط منظم دیپلماتیک برقرار خواهند کرد. وزارت امور خارجه کوزوو تأیید کرد ، جمهوری کوزوو روز دوشنبه رسماً روابط دیپلماتیک خود را با کشور اسرائیل برقرار خواهد کرد. این مراسم به صورت مجازی برگزار می شود و وزیر امور خارجه کوزوو ملیزا هارادیناج-استوبلا و وزیر خارجه اسرائیل گابریل اشکنازی در آن شرکت می کنند. اسرائیل پس از امضای توافق نامه پریشتینا و بلگراد در کاخ سفید در 4 سپتامبر 2020 ، کوزوو را به عنوان کشوری مستقل به رسمیت شناخت. با همین توافق نامه ، کوزوو سفارت خود را در قدس افتتاح خواهد کرد.
(Željko Trakanets | EURACTIV.hr)

***

[A cura di Alexandra Brzozowski, Daniel Eck, Zoran Radosavljevic]

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *