[ad_1]

در 3 جرعه سه هفته پس از اولین دیدار بایدن-پوتین ، ما دوباره در حال بحث در مورد امنیت سایبری هستیم. در پشت حمله هکرها که در تاریخ 2 ژوئیه به یک شرکت چند ملیتی آمریکایی برخورد کرد ، یک تیم مستقر در روسیه وجود دارد. بایدن و پوتین اقدامات مربوطه خود را طی یک تماس تلفنی اخیر تکرار کردند.

1. “RULES” و “RED LINES”

اولین دیدار بایدن و پوتین، که در 16 ژوئن در سوئیس رخ داد ، پس از شک و تردیدهای متقابل و تنش های متقابل ، به نظر می رسد از سرمای ماه های گذشته کاسته است. در واقع ، اجلاس فراتر از انتظارات از آنچه که از آن به وجود آمده است کنفرانس خبری از دو رهبر ، گفتگو “مثبت” و “سازنده” بود. بایدن بر لزوم تنظیم برخی قوانین اساسی برای پیروی از موفقیت روابط متقابل تأکید کرد. حقوق بشر، ثبات استراتژیک، کنترل تسلیحات و حفاظت از فضای مجازی. مورد اخیر ، به ویژه ، یک فصل کلیدی بعد از آن است حملات هکرها که ایالات متحده در ماههای گذشته مستقیماً یا غیرمستقیم با روسیه متحمل رنج شده است (مانند شرکتی که علیه JBS ، یک شرکت پیشرو گوشت یا یک شرکت نرم افزاری SolarWinds رنج می برد) به همین دلیل بایدن یکی را به پوتین داد لیست زیرساخت ها (از بخش انرژی تا بخش IT) حساس به حساب می آیند و بنابراین خارج از مرزها از حملات هکرها با این حال ، تنها سه هفته پس از بحث در مورد این “خطوط قرمز” در روابط ایالات متحده و روسیه ، امنیت سایبری در حال بازگشت به مرکز بحث بین دو کشور است.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 1 – اولین دیدار رسمی بایدن و پوتین ، در تاریخ 16 ژوئن در ژنو برگزار شد

2. حمله جدید هکرها در ایالات متحده آمریکا

2 جولای بسیاری از شرکتهای آمریکایی مورد حمله قرار گرفته اند حمله باج افزار (ویروسی که دسترسی به سیستم های رایانه ای را برای باج گیری مسدود می کند). اگرچه هنوز مطمئن نیست که دولت روسیه در پشت این دولت است ، اما این حمله به دلیل تیم هکر است بدحجابی، مستقر در روسیه ، اما در خارج از مرزهای خود فعالیت می کند. از کاخ سفید تأیید شد که آژانس های اطلاعاتی ایالات متحده بلافاصله شروع به روشن کردن موضوع کردند. به طور خاص ، این حمله تحت تأثیر Kaseya قرار گرفت ، یک شرکت چند ملیتی که دفتر مرکزی آن در فلوریدا است و با نرم افزار مدیریت شبکه و زیرساخت های IT ، همراه با حدود 1500 شرکت که از سیستم عامل آن استفاده می کنند مهاجمان قبلاً از آنها دیه خواسته اند 70 میلیون دلار.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 2 – حمله هکرها علیه یک سازمان چند ملیتی ایالات متحده ، تحقیقات انجام شده توسط اطلاعات ایالات متحده برای روشن کردن مسئولیت ها

3. مدیریت تلفنی بین فقیر و پوتین

در حال حاضر پس از حمله هکر به کاخ سفید وارد عمل شد با سخنگوی او جن پسکی ، این را اعلام کرد گفتگو با روسیه پوتین درباره امنیت سایبری و به ویژه حملات باج افزار که در 16 ژوئن رونمایی شد ، ادامه خواهد یافت. در واقع ، پس از یک سری گفتگوهای فنی ، یک تماس تلفنی بین بایدن و پوتین در تاریخ 9 ژوئیه برقرار شد. در تماس تلفنی که حدود یک ساعت به طول انجامید ، بایدن از مسکو خواست برای جلوگیری از حملات باج افزار که از خاک آن منشا می گیرد ، با تکرار اینکه “ایالات متحده تمام اقدامات لازم را برای محافظت از مردم و زیرساخت های مهم در برابر این چالش مداوم انجام خواهد داد. از طرف روسیه ، كرملین بار دیگر تأكید كرد كه “تعامل بین روسیه و ایالات متحده باید دائمی ، حرفه ای و سیاسی نباشد.” بنابراین ، امنیت سایبری همچنان یکی از اصلی ترین زمینه هایی است که در آن بازی بین ایالات متحده و روسیه ادامه دارد.

سرنا کاریدی

تصویر از ژرالت تحت تحت مجوز است CC BY-NC-SA

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *