[ad_1]

روسیه از پیمان خارج شد “آسمان را باز کنید“(آسمان باز).

این روز جمعه توسط وزارت خارجه روسیه اعلام شد.

این معاهده – که در اصل توسط 35 کشور در سال 1992 امضا شد و از سال 2002 به اجرا درآمد – کنترل جنبش های نظامی و امکانات استراتژیک امضا کنندگان را در نظر می گیرد.

“بدون پشتیبانی”

مسکو می گوید برای نجات این پیمان همه تلاش خود را انجام داده است ، اما “پیشنهادهای مشخص” آن “حمایت متحدان آمریکایی را دریافت نکرده است”.

وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای با بیان “موانع تمدید پیمان در شرایط فعلی” گفت: “اقدامات مربوط به خروج فدراسیون روسیه از پیمان آسمان باز” را آغاز می کند.

قرارداد بی بها

خروج روسیه در واقع پایان این پیمان است که ایالات متحده قبلاً در 22 نوامبر سال گذشته از آن خارج شده بود.

از آن تاریخ ، ‘توازن منافع کشورهای شرکت کننده (…) به طور قابل توجهی به هم خورده است ، عملکرد آن آسیب جدی دیده و نقش پیمان آسمان باز به عنوان ابزاری برای ایجاد اعتماد به نفس و امنیت تضعیف شده است. “دیپلماسی روسیه را اضافه می کند.

پیمان آسمان باز “به هر یک از امضاکنندگان” حق رفتار و تعهد پذیرش پروازهای رصدی در خاک خود “را می دهد تا امکان کنترل فعالیتهای نظامی و امکانات استراتژیک آنها را فراهم کند.

ایالات متحده بارها روسیه را به نقض پیمان آسمان باز متهم کرده است دونالد ترامپ، در مه 2020، خروج آمریکا را اعلام کردکه شش ماه بعد لازم الاجرا شد.

مشکل بین واشنگتن و مسکو

این بیانیه ترامپ انتقاد شدیدی را از سوی چندین کشور اروپایی از جمله فرانسه ، آلمان ، بلژیک و اسپانیا به همراه داشت که علناً از خروج آمریکا پشیمان شدند ، در حالی که اظهار داشت نگرانی های واشنگتن مشترک است و از تخلفاتی که روس ها به آنها متهم شده بودند آگاه بودند.

این موارد شامل ممنوعیت هواپیماهای متفقین است که به 500 کیلومتری محوطه کالینینگراد روسیه ، بین لیتوانی و لهستان نزدیک می شوند و پرواز با ده کیلومتر از مرز روسیه و گرجستان را انجام می دهند.

پاسخ ناتو

ناتو از طریق سخنگوی به پیام روسیه پاسخ می دهد ، پیرس کاسلت ، که می گفت “انجام تعهدات انتخابی روسیه” “مدتها پیش” این پیمان را به خطر انداخته است.

سخنگوی ناتو افزود: “همه متحدان ناتو به کنترل موثر تسلیحات ، خلع سلاح و منع گسترش تسلیحات ، که برای امنیت ما ضروری است ، متعهد هستند.”

اکنون به پوتین و بایدن بستگی دارد

بسیاری از توافق نامه های خلع سلاح یا کنترل تسلیحات تسلیحاتی که بین دو رقیب سابق جنگ سرد امضا شده است ، در سال های اخیر منعقد شده است.

فقط قرارداد برای شروع جدید، در اصل در سال 1987 توسط ریگان است گورباچف، که زرادخانه های دو قدرت هسته ای را حداکثر به 1550 سر مستقر محدود می کند ، تجدید و دوباره در سال 2010 توسط اوباما است مدودف

اما این پیمان در حال بحث است و واشنگتن و مسکو تا 5 فوریه فرصت دارند آن را تمدید کنند.
این یکی از اولین تعهدات رئیس جمهور جدید خواهد بود جو بایدن

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *