[ad_1]

JPEG - 25 کیلوبایت
دسته کوچکی که ایالات متحده را در اختیار گرفته است توسط رئیس جمهور فعلی دونالد ترامپ سانسور شده است. در تصویر ثروتمندترین مرد جهان ، جف بزوس ، مالک آمازون ، بلو اوریجین و واشنگتن پست قرار دارد.

کشورهایی که در ایالات متحده با یکدیگر روبرو هستند ، جکسون ها و نئوپوریتان ها ، خواهان بار بیش از حد هستند. اولی ها از قیام صحبت می کنند ، دومی خواستار سرکوب هستند ، اما هر دو در حال آماده شدن برای رویارویی هستند. به حدی که دو سوم شهروندان برای جنگ داخلی آماده می شوند.

اپتیک جکسون

جکسون ها به نام رئیس جمهور اندرو جکسون ، که مخالف ایجاد فدرال رزرو (یک بانک مرکزی مستقل) قبل از جنگ داخلی بود ، نامگذاری شده اند. برای یک قرن ، آنها از صحنه سیاسی ناپدید شدند تا با انتخاب کاخ سفید یکی از آنها دوباره ظاهر شوند: دونالد ترامپ. آنها مخالف روابط محاربه ای بین بانک های خصوصی و بانک مرکزی ایالات متحده هستند که دلار را صادر می کند.

در بسیاری از ایالت های فدرال ، هنگام شمارش آرا در انتخابات 3 نوامبر 2020 ، به کارگران دستور داده شد تا ناظران را اخراج کرده و پنجره های دفتر را مسدود کنند. صرف نظر از نتیجه ، انتخابات فاقد مشروعیت دموکراتیک بود.

مسئله این نیست که بدانیم چه کسی انتخاب شده است ، بلکه اکنون چه کاری باید انجام شود که پیمان ملی نقض شده است.

اصلاحیه دوم قانون اساسی ایالات متحده به شهروندان این تعهد را می دهد که در صورت تهدید از آزادی دولت محافظت کنند و در شبه نظامیان سازماندهی شوند.

این اصلاحیه بخشی از منشور حقوق است که تصویب آن شرط اجباری شهروندان جنگنده استقلال برای تصویب قانون اساسی تنظیم شده توسط کنوانسیون فیلادلفیا بود. اصلاحیه دوم ، که تصریح می کند هر شهروند می تواند از هر نوع سلاح نظامی داشته باشد ، قتل عام هایی را ممکن ساخته است که به طور مکرر جامعه آمریکا را آزار می دهد. علی رغم هزینه های زندگی انسانی ، این تغییر همچنان در جریان است ، زیرا برای تعادل سیستم سیاسی ایالات متحده ضروری است.

در واقع ، طبق گفته 39٪ آمریکایی ها ، توسل به سلاح علیه مقامات فاسد یک گزینه نیست بلکه یک تعهد است. 17٪ معتقدند که زمان عمل فرا رسیده است [1].

در هر ایالت فدرال ، گروه های مسلح در تدارک تظاهرات در تاریخ 20 ژانویه ، روز بر تخت سلطنت جو بایدن در واشنگتن هستند. FBI از شورش های جدی در 17 کشور ترس دارد.

شما می توانید از هر طرف به این واقعیت ها نگاه کرده و شورشیان را متهم کنید – بسیار متفاوت از یکدیگر – به “تئوریسین توطئه” یا “نئو نازی” یا هر دو متهم هستند. واقعیت این است که شورش آنها تنها نگرش مشروع به تاریخ و قانون ایالات متحده است.

می توان این شورش را به تصرف عجیب و زودگذر كاپیتول در 6 ژانویه كاهش داد ، اما واقعیت همچنان باقی است كه اینها وقایع غیر مرتبطی هستند: هدف سرنگونی مجلس قانونگذاری نیست ، این بار شفاف.

شهروندان معترض به “سرقت سیستم انتخاباتی” عمدتا رای دهندگان دونالد ترامپ هستند ، اما نه تنها. آنها از شکست ترامپ شکایت نمی کنند ، بلکه از یک مشکل اساسی شکایت دارند: محافظت از شفافیت به عنوان یک الزام اجباری دموکراسی.

عدم شفافیت شمارش آرا باعث ایجاد احساساتی شده است که پس از بحران مالی 2007-2010 در حال حاضر آشفته بود. در آن زمان ، اکثر مردم نجات بانک 787 میلیارد دلاری رئیس جمهور باراک اوباما (که به کسب 422 میلیارد دلار وام بد رئیس جمهور جورج دبلیو بوش افزود) را قبول نکردند. میلیون ها شهروند که خود را “از قبل مالیات کافی” می دانستند ، با استناد به حزب چای بوستون ، که جنگ استقلال را آغاز کرد ، حزب TEA را تأسیس کردند. این حرکت علیه مالیات سنگین اعمال شده برای نجات میلیاردرها ، در سمت راست و چپ در جریان است ، همانطور که توسط مبارزات فرماندار سارا پالین (جمهوری خواه) و سناتور برنی سندرز (دموکرات) نشان داده شد.

افول عظیم خرده بورژوازی ، به دلیل تأثیرات اسکان مجدد ، اکنون 79٪ آمریکایی ها را وادار می کند که “آمریکا در حال غرق شدن” است. درصد افراد ناامید و بدون معادل آن در اروپا ، به استثنای جلیقه های زرد فرانسوی.

بدون شک بعید است قیامهای 20 ژانویه به انقلابی تبدیل شود. اما این حرکتی است که حدود ده سال است وارد جمعیت شده است. در حال حاضر پیروان کافی در سراسر طیف سیاسی برای هدایت نبرد و ادامه آن وجود دارند.

دیدگاه نئوپوریتانی

گروه هایی که برخلاف ژاکسونی ها با دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا مخالف هستند ، به همان اندازه از راست بودن آنها اطمینان دارند. آنها مانند اوردر محافظ الیور کرامول ، اخلاقی بالاتر از قانون را دنبال می کنند. برخلاف جمهوری خواهان انگلیسی ، با این حال ، آنها متناسب با منابع مذهبی نیستند: آنها کالونیست هستند ، اما بدون خدا.

آنها می خواهند برای همه ملت ایجاد کنند ، نه با مخالفانشان ، بلکه کسانی را که مثل آنها فکر نمی کنند ، استثنا می کنند. و آنها از تصمیم توییتر ، فیس بوک ، اینستاگرام ، اسنپ چت و توئیچ برای سانسور رقبا برای قاعده مند بودن انتخابات خوشحال می شوند. مهم نیست که این شرکت های چند ملیتی یک نیروی سیاسی را در تناقض با اولین متمم قانون اساسی دارند ، زیرا آنها دارای یک مفهوم خلوص هستند: آزادی بیان برای بدعت گذاران و ترامپ گرایان معتبر نیست.

آنها که توسط حسادت خودشان رانده می شوند ، به بازنویسی تاریخ این ملت ، “نور تپه” که برای روشنایی جهان آمد ، ادامه می دهند. آنها تمام آگاهی طبقاتی را پاک می کنند و هر اقلیتی را افزایش می دهند ، نه برای کاری که می کنند ، بلکه برای اقلیت بودن. آنها دانشگاه ها را تمیز می کنند ، نوشتن فراگیر را تمرین می کنند ، حیات وحش را تقدیس می کنند ، اطلاعات را از اخبار جعلی متمایز می کنند ، مجسمه های بزرگان را خرد می کنند. امروز ، آنها سعی می کنند ترامپ را به این دلیل اخراج نکنند که او تصرف پایتخت را سازماندهی کند ، بلکه به این دلیل است که او مدافع کسانی است که او را اشغال کردند. هیچ یک از این بدعت گذاران نمی توانند جایی در برابر آفتاب داشته باشند.

در قرن هفدهم ، پوریتان ها اعترافات عمومی را برای دستیابی به زندگی ابدی انجام دادند. در قرن بیستم ، جانشینان آنها ، نئوپوریتان ها ، برای تضمین جاودانگی ، شکست دادن mea culpa را برای “امتیاز سفید” که فکر می کردند از آن برخوردارند ، متوقف نکردند. میلیاردرهایی مانند جف بزوس ، بیل گیتس ، آرتور لوینسون ، سوندار پیچای ، شریل سندبرگ ، اریک اشمید ، جان دبلیو تامپسون و مارک زاکربرگ مبلغ ایدئولوژی جدیدی هستند که از برتری انسان دیجیتال بر بقیه انسان ها دفاع می کند. آنها امیدوارند که بیماری و مرگ را شکست دهند.

مدت هاست که این افراد کاملاً منطقی دلیل را رد کرده اند و به این نتیجه رسیده اند که طبق گفته دو سوم آمریکایی ها ، در حال حاضر توافق با آنها در مورد مسائل اساسی غیرممکن است. من در مورد نئوپوریتان ها صحبت می کنم نه ترامپيست ها.

تعصب پوریتین باعث جنگ داخلی انگلیس ، جنگ انقلابی آمریکا و سرانجام جنگ Art Nouveau شده است. ترس اصلی رئیس جمهور ریچارد نیکسون این بود که این تعصب جنگ چهارمی را آغاز کند که ایالات متحده را از هم بپاشد. و درست در اینجا ما هستیم.

بخشی از این نیرو قبلاً از نهادهای دموکراتیک به دست چندین فوق میلیاردر رسیده است. ایالات متحده که می دانیم دیگر وجود ندارد. درد و رنج آنها آغاز شده است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *