[ad_1]

جهان

URL کوتاه

این دومین قربانی است که پس از حوادثی که روز تأیید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده را رقم زد ، در میان پلیس ثبت شده است.

هوارد لیبنگود ، دومین افسر پلیس کاپیتول است که پس از حمله 6 ژانویه به پایتخت و کنگره ایالات متحده درگذشت.

به گزارش واشنگتن پست ، این فرد ساعاتی پس از حادثه جان خود را از دست داد.

لیبنگود به مدت 15 سال در پلیس کاپیتول مشغول به کار بود و به عنوان یک مأمور مطیع و نمونه ای از سایر همکارانش شناخته می شد.

پیش از این ، برایان سینیک ، یکی دیگر از افسران اجرای قانون در پایتخت آمریکا ، به دلیل جراحات متعدد و درگیری با معترضان در حمایت از ترامپ ، کشته شده بود.

راهپیمایی ترامپ و حمله به پایتخت

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، طی نشستی در واشنگتن از مایک پنس معاون رئیس جمهور خواست تا مانع از پیروزی جو بایدن در کنگره شود. از طرف خود ، پنس پیشنهاد رئیس جمهور را رد کرد ، با این استدلال که وی هیچ قدرتی در تصمیم گیری در مورد شمارش آرای انتخاباتی و استفاده از آنها برای تأیید رسمی کالج انتخاباتی ندارد.

سپس طرفداران ترامپ دسته جمعی رفتند به پایتخت، موفق به شکستن طناب پلیس و ورود به سالن های کنگره شد. طبق آخرین اطلاعات ، در جریان اعتراضات 5 نفر ، 4 تظاهرات کننده ، از جمله یک کهنه سرباز نیروی هوایی ایالات متحده و یک افسر پلیس کشته شدند.

پس از ناآرامی ها ، نمایندگان دموکرات در کنگره و حتی برخی از جمهوری خواهان ، حتی در دولت ، قبل از انقضا طبیعی 20 ژانویه و گشودن روند استیضاح ، ترامپ را از سمت خود برکنار کرده بودند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *