[ad_1]

این فصل کریسمس که به دلیل همه گیری همه آن را ویژه توصیف کردیم ، منحصراً برای خانواده سوری و خانواده هایی بود که به مدت دو ماه در استان پروجا از آن استقبال کردند. تجربه ای که مربوط به “راهروهای بشردوستانه” است و همانطور که برگزارکنندگان به ما می گویند باعث “انفجار سخاوت” شده است

فاوستا اسپرانزا – واتیکان

“ایل پونته” نام این انجمن است که ماه ها پیش متولد شد و برای ارائه پیشنهادی مشخص برای تأمین خانه خانواده ای در سوریه که بیش از 9 سال درگیر درگیری و ویرانی بوده است. ایده ایجاد پل همبستگی است ، اما همچنین اشاره ای به پونته والسپی ، شهری در استان پروجا ، در آمبریا وجود دارد ، جایی که همه چیز اتفاق می افتد. ایده اصلی از خانواده روسی بود که بلافاصله توسط خانواده لومباردی پذیرفته شد. اما آنها می خواهند قبل از هر چیز در مورد آگاهی که مشارکت بسیاری را می بیند صحبت کنند. در حقیقت ، این تجربه معمول است ، همانطور که توسط برخی از افراد که با آنها مصاحبه کرده ایم ، شروع می شود ، دان دومنیکو لوسیاری:

مصاحبه با Don Domenico Luciari را بشنوید

دون دومنیکو می گوید خانواده سوری ، که اواخر ماه اکتبر وارد شدند ، بیش از یک بار در کلیسا شرکت کرده اند و توضیح می دهد که آنها مسیحیان ارتدکس هستند. از آنجا که آنها به دلیل زبانهای مختلف نمی توانند با آنها گفتگو کنند ، کلیساها سعی در تضمین آنچه دون دومنیکو به عنوان “تاج لطافت” تعریف می کند ، دارند. او توضیح می دهد که گروه تولد به نام Laudato si ‘به ویژه درگیر بودند. دون دومنیکو می گوید که برخی از کلیساها به ملاقات آنها رفتند و هدایای زیادی را که مردم به همراه ماسیمو پیرونی ، از کاریتاس ، که به اولین نیازها رسیدگی می کرد ، به آنها ارائه دادند. کشیش بر اولویت یافتن شغل ، منبع درآمد والدین تأکید می کند ، در حالی که فرزندان – به گفته وی – از قبل در مدارس مربوطه معرفی شده اند. و سپس ، وی می گوید ، گام به گام ، آنها به زودی به یکی از خانواده های محلی تبدیل می شوند.

سهم داوطلبان جامعه Sant Egidio مهم است ، اولین مورد این است لوسیانو مورینی:

مصاحبه با لوسیانو مورینی را بشنوید

مورینی چگونگی حمایت از خانواده های جیامپائولو روسی و ماریو لومباردی را به لطف تجربه ای که Sant Egidio در راهروهای بشردوستانه به دست آورد ، بیان می کند و تأکید می کند که در موارد دیگر ، شهرداری ها ، کلیساها یا سایر نهادها مسئولیت آنها را بر عهده گرفته اند ، تا این که همه چیز شروع شد. با خرید خانه از افراد خصوصی. لوسیانو موریرنی بر اهمیت ادغام تأکید دارد ، و بر ارزش ساختن یک مسیر با هم متمرکز است ، که عمدتا از دانش زبان تشکیل شده است ، که در سایر اشکال ورود تشویق یا کمک نمی شود. و سپس ، او می گوید ، زمینه اجتماعی یک جامعه کوچک وجود دارد ، که یکی از عناصر اصلی در موفقیت طرح راهروهای بشردوستانه است. این یک قطره در اقیانوس است – اعتراف می کند مورینی – و ممکن است تعداد آنها به دلیل قانونگذاری در مورد این مسئله زیاد نباشد ، اما – وی تأکید می کند – آنها نشان می دهد که شکل دیگری از پذیرش بدون قاچاق انسان امکان پذیر است.

مراجعه به راهروهای بشردوستانه

جامعه Sant’Egidio قهرمان اصلی در کنار فدراسیون کلیساهای انجیلی در ایتالیا ، Waldensens Mass و CEI-Caritas ، از برنامه موسوم به “راهروهای بشردوستانه” است که در سال 2016 به لطف مشارکت دولت ایتالیا راه اندازی شد. این یک برنامه کاملاً بودجه ای است که اجازه می دهد ویزا برای پناهندگان از سوریه و اخیراً از اتیوپی در شرایط آسیب پذیری بیشتر صادر شود. آنها با هزینه انجمن امضا کنندگان در ساختارها یا خانه ها مورد استقبال قرار می گیرند و روند ادغام برای آنها آغاز می شود. راهروهای بشردوستانه در ایتالیا آغاز شده است ، اما برخی از آنها در فرانسه ، بلژیک و آندورا در حال ساخت است. آنها تاکنون 2600 نفر را جابجا کرده و آنها را از شرایط ناتوانی نجات داده اند. آنها همچنین تضمین های مفیدی را برای کسانی که از آنها استقبال می کنند ارائه می دهند ، زیرا صدور ویزاهای بشردوستانه نیاز به بررسی های لازم توسط مقامات دارد. اهداف اصلی جلوگیری از سفر پناهندگان با قایق های مرگ در مدیترانه است. مقابله با تجارت غیرانسانی قاچاقچیان و قاچاقچیان مردان ، زنان و کودکان ؛ اعطای ورود قانونی به خاک ایتالیا با ویزای انسانی به افراد در شرایط آسیب پذیر (به عنوان مثال قربانیان آزار و اذیت ، شکنجه و خشونت ، خانواده هایی با فرزندان ، زنان مجرد ، افراد مسن ، بیماران ، افراد دارای معلولیت) و متعاقبا درخواست پناهندگی.

جیامپائولو روسی، وکیلی که به همراه همسر و فرزندانش اولین کسی است که از تجربه ، انرژی و اشتیاق برای تجربه در نزدیکی پروجا ، جایی که زندگی می کند ، استفاده می کند ، دوست ندارد که ظاهر نشود ، اما ما او را متقاعد کردیم که با توجه به چارچوب قانونی از ابتکار عمل به عنوان وکیل برای ما بگوید در راهروهای بشردوستانه:

مصاحبه با جیامپائولو روسی را بشنوید

پروفسور روسی توضیح می دهد که در ابتدا اولین واکنش به ابتکار او بدبینی و سرگردانی بود. نظراتی در مورد مشکلات و پیشنهادات ارائه پیشنهادهای پولی برای انجمن های مختلف دریافت شد. وی می گوید ، این ایده مشارکت نزدیک را ناراحت کرده است. اما روسی می گوید که به طرز شگفت انگیزی ، همان افرادی که سعی کردند او را منصرف کنند ، به محض روشن شدن ماشین ، بلافاصله راهی برای کمک به آنها پیدا کردند. او با ابراز تأسف از اینکه فکر می کردیم کلمات معنای خود را از دست داده اند ، به ما اعتماد می کند: ممکن است اتفاقاً صحبت از برادری باشد ، اما رد این ایده که فرد خارجی برادر است اما سپس او از انفجار سخاوت در برابر مردم واقعی و ملموس و ابتکار احتمالی خبر می دهد. روسی تأکید می کند که کشف مجدد ارزش کلمات با توضیح اینکه این همان چیزی است که پاپ فرانسیس و کل مرتد وی آموزش می دهند ، مهم است. روسی به عنوان یک وکیل ، به یک معنا نقش ها را متمایز می کند و بر مسئولیت های ایالت ها و جوامع مدنی تأکید می کند. وی بر اهمیت نقش ارتقا توسط جامعه مدنی تأكید كرد و سپس این احتمال را در سطح قانونی برای اتحادیه اروپا برای ابتكار راهروهای بشردوستانه تأكید كرد. وی توضیح می دهد كه همبستگی از پایین می تواند نهادینه شود ، زیرا اروپا می تواند به جریان های انسانی پاسخ دهد و جایگزینی برای تمدن استثمار قاچاقچیان باشد و همچنین به سوال درمورد غیرقانونی بودن قاره كهن پاسخ دهد.

ایمان و همبستگی در DNA مهر و موم شده است

او همه چیز را از ابتدا ردیابی کرد ، داد سهمی در سطح معنوی که همه آن را بسیار مهم توصیف می کنند دون سائولو اسکاراباتولی:

مصاحبه با Don Saulo Scarabatoli را بشنوید

ما میوه می بینیم ، خوش آمدید ، اما – می گوید دون سائلو – ریشه دارد و مطمئناً ایمان خانواده هایی است که ایده آن را داشته اند. سپس ، او توضیح می دهد ، ما میوه های دیگری را در افرادی می بینیم که ممکن است چنین اعتقادی صریح نداشته باشند ، اما حساسیت انسانی دارند ، چیزی مانند ایمان به برادری. به گفته وی ، همه افراد در DNA طبیعی خود حساسیتی را که به افراد مشکل کمک می کند مهر و موم کرده اند. این در مورد شناخت این نقش است. دون سائلو تکرار می کند: ایمان منشأ همه اینهاست و کسانی که آن را دارند حامل دیگران هستند. و کشیش تأکید می کند که چقدر تعجب آور است که در اطراف دو خانواده اول ، مداخلات ، اشتیاق و توزیع وظایف مانند آتش چندین برابر شده است. دون سائلو می گوید که پیام ها در گروه اجتماعی برای ارتباط بهم پیوسته وجود دارد و – او می گوید – دیدن نور پخش شده از پایین بسیار جالب است. او می گوید ، خوب واقعاً مسری است. و سپس Don Saulo تأکید می کند که چگونه خانواده مورد استقبال برای کسانی که استقبال می کنند به فرصتی برای غنی سازی تبدیل شده است: او تأکید می کند که از غنی سازی استقبال می کنند. و این دقیقاً توجه را به مفهوم پل جلب می کند: در پل ، مبادله از یک طرف به طرف دیگر انجام می شود ، بلکه برعکس نیز وجود دارد. به همین دلیل او تأکید می کند که اگر در سطح اشیا material مادی مشخص باشد چه کسی می دهد و چه کسی دریافت می کند ، در عوض در سطح معنوی – می گوید – دیگر نمی توان آن را تشخیص داد. مبادله – وی اطمینان می دهد – متقابل است.

لبخند خانواده سوری

خانواده سوری از طریق پسر انگلیسی زبان خود ، یک جلسه دیدار زنده زودهنگام به ما دادند که آنها نیز مایل به برگزاری آن به زبان ایتالیایی هستند ، که در تلاشند آن را یاد بگیرند. احساسات برای آنها بسیار بوده و هست. در حال حاضر ، بیایید در مورد لبخندهای بسیار شیرین آنها در عکسهای خانه جدید و گرمی که آنها با آن می گویند و تکرار می کنند “متشکرم” ، اولین کلمه ای که یاد گرفته اند ، صحبت کنیم. آنها از حمص می آیند ، که قهرمان اخبار 2012 در مورد محاصره طاقت فرسا و حمله چشمگیر ارتش فوریه تا ژوئیه بود که ارتش دمشق انجام داد زیرا این شهر سنگر شورشیان محسوب می شد. ظاهر از نوزده سالگی در وحشت و وحشت جنگ بیش از نه سال زندگی کرده است ، ماریام کوچک از 10 سالگی چیزی نمی داند. مادر و بابا دعا می کنند: برای همه مکانهای جهان که آرامش ندارد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *