[ad_1]

لحن درگیری در حال افزایش است پس از لایحه ای از سوی پارلمان دانمارک که هدف آن جلوگیری از ورود مهاجران جدید به این کشور نیست.

قانون جدید با تصویب 70 رأی موافق در برابر 24 رأی موافق ، تقاضای پناهندگی یا سایر اشکال حمایت بین المللی را در مراکز واقع در خارج از دانمارک ، در “کشور ثالث” که هنوز به طور عمومی مشخص نشده است که با پذیرش پناهجویان ، حتی پس از پذیرش درخواست آنها ، و با اخراج مهاجران رد شده. به عبارت دیگر ، مهاجران متقاضی پناهندگی در دانمارک حتی پس از دریافت وضعیت پناهندگی هنوز قادر به ورود به خاک دانمارک نخواهند بود: آنها باید در “کشور سوم” بمانند.


انتقادات از طرف بروکسل و سازمان ملل صورت گرفت. سخنگوی کمیسیون اروپا گفت ، اتحادیه اروپا “نگرانی های ابراز شده توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، هم در مورد سازگاری تعهدات بین المللی دانمارک و هم در مورد خطر تضعیف پایه های سیستم بین المللی حمایت از پناهندگان” را بیان می کند.. این طرح “س questionsالاتی را درباره دسترسی به پناهندگی و روشهای حفاظت ایجاد می کند”. کمیسیون اکنون قبل از تصمیم گیری درباره هر مرحله بعدی ، قوانین دانمارک را تجزیه و تحلیل می کند. کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد ، دانمارک را به دلیل این قانون که هدف آن ایجاد مراکز پناهندگی در خارج از اروپا است ، به شدت انتقاد کرد. “با شروع چنین تغییر شدید و محدود کننده ای در قانون پناهندگان دانمارک ، دانمارک خطر ایجاد یک اثر دومینو را به وجود می آورد که در آن کشورهای دیگر در اروپا و مناطق همسایه امکان محدود کردن حمایت از پناهندگان در سرزمین خود را کشف خواهند کرد»هنریک نوردنتافت ، رئیس دفتر کمیساریای عالی پناهندگان در کشورهای اسکاندیناوی و بالتیک را محکوم کرد.

این لایحه توسط دولت سوسیال دموکرات نخست وزیر ، مته فردریکسن (چپ میانه) ارائه شد ، اما از طرف مخالفان راست میانه نیز مورد حمایت قرار گرفت. با این حال ، این اولین اقدام ضد مهاجرتی قوی نیست که در سال های اخیر توسط دولت چپ میانه ارائه شده است: به عنوان مثال دانمارک اولین کشور اروپایی بود که مناطق اطراف دمشق ، پایتخت سوریه را “امن” اعلام کرد.، به منظور تسهیل بازگشت بسیاری از پناهندگان سوری به کشورشان. و پنج سال پیش ، قانونی به مقامات دانمارکی اجازه داد تا اشیا valu با ارزش پناهجویان را توقیف کنند.

دولت دانمارک هنوز اعلام نکرده است که “سومین کشور” است که تقاضای پناهندگی و سپس پذیرش پناهندگان به جای دانمارک را بر عهده خواهد گرفت ، گرچه در روزهای اخیر رواندا، که یک سنت طولانی در پذیرش مهاجران دارد و یک تفاهم نامه همکاری در مورد پناهندگی و مهاجرت با دانمارک را در ماه آوریل امضا کرد ، اگرچه این سند به طور خاص به درمان خارجی پناهندگی نمی پردازد. با این حال ، این خبر هنوز توسط دو دولت تأیید نشده است و هیچ قطعیتی وجود ندارد. رسانه های دانمارک مصر و اریتره را نقل کردند. در سال 2019 ، فقط 2716 نفر در دانمارک درخواست پناهندگی داده اند که هشت برابر کمتر از بحران مهاجرت در سال 2015 است.

3 ژوئن 2021 (تغییر 3 ژوئن 2021 | 16:48)

© پخش مجدد ذخیره شده است[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *