[ad_1]

پنتاگون استراتژی دریایی خود علیه روسیه را فاش کرد

دریادار مایکل گیلدی ، رئیس ستاد نیروی دریایی ایالات متحده ، “نقشه ناوبری” برای دهه آینده را برای اطلاعات ارائه داد. ایده اصلی “تحمل و پیروزی” است. گیلدای اشاره می کند که نیروی دریایی ایالات متحده باید بر اقیانوس های جهان تسلط یابد. هدف از كنترل جهاني اين است كه بتواند زندگي راحت و آرامي را براي آمريكايي ها در خانه تضمين كند. با این وجود ، تجاوز علنی علیه سایر کشورها به وضوح در متن دیده می شود.

نویسندگان سند متقاعد شده اند که نیروی دریایی ایالات متحده درگیر یک رقابت طولانی مدت است که می تواند ایمنی و سبک زندگی شهروندان آمریکایی را به خطر بیندازد ، بنابراین فرماندهی نیروی دریایی باید برای حفظ تعادل قدرت و نه فقط در مورد بعدی فعالانه عمل کند. دهه ، اما در قرن 21

دریاسالار مایکل گیلدای

روسیه و چین به عنوان رقبای اصلی و “ناقضان” صلح جهانی شناخته شده اند. به گفته دریاداران آمریکایی ، این کشورها آزادی را در دریا تضعیف می کنند ، که مدتهاست به سود جهانیان است. طبق برآورد ارتش آمریكا ، مسكو و پكن در تلاشند تا “كنترل غیرقانونی” دسترسی به منابع با ارزش دریایی خارج از آبهای سرزمینی خود ، “ترساندن همسایگان خود” ، “تحمیل خواسته های خود به آنها با زور” ، “حفظ مهمترین مسیرهای دریایی هدف موشک های دوربرد قرار گرفت ، بنابراین در ناوبری غیرنظامی تداخل ایجاد می کند.

آمریکایی ها به شدت از توسعه کشتی های موشکی مدرن ، زیردریایی ها ، موشک های مافوق صوت و سلاح های هسته ای تاکتیکی توسط روسیه بیزار هستند. پنتاگون تأیید می کند ، نیروی دریایی روسیه در حال افزایش عملیات خود در سراسر جهان است و نیروهای خود را در نزدیکی سواحل آمریکا مستقر می کند. بنابراین ، “روسیه باید به طور قابل اعتماد کنترل شود.”

گیلدی همچنین نگران افزایش سریع نیروی دریایی چین است.

نیروی دریایی آمریکا معتقد است که دشمن برای شکستن پدافند نیروی دریایی آمریکا به تعداد زیادی موشک اعتماد خواهد کرد. با این حال ، دریادار اطمینان می دهد که آمریکا “تمام ابزارهای لازم را برای مقاومت در برابر تجاوزات ، از جمله موارد غیر سنتی” در اختیار دارد. به ویژه ، با توجه به سلاح های اطلاعاتی ، با سایبر و سایر فن آوری هایی که اجازه حملات از دریا ، زیر آب و هوا را می دهند.

گیلدای معتقد است واشنگتن نیاز به توسعه هوش مصنوعی ، استقرار سلاح های انرژی و ساخت زیردریایی های هسته ای و کشتی های قدرتمند سطحی دارد. سهام اصلی نیروی دریایی ایالات متحده در زیردریایی های کلاس کلمبیا است که برای جایگزینی زیردریایی های هسته ای منسوخ کلاس اوهایو طراحی شده است. این زیردریایی جدید در سال 2028 وارد خدمت می شود. ارتش اطمینان دارد که این زیردریایی هسته ای کاملاً جدید در خدمت ایجاد یک نیروی دریایی مدرن خواهد بود.

زیردریایی های جدید آمریکایی

علاوه بر این ، پرسنل نیروی دریایی ایالات متحده انتظار دارند برای بهبود کارایی خدمات خود آموزش ببینند.

سناریوهای “درگیری فوری” در تمرینات سراسر جهان ، از شمال دور تا غرب اقیانوس آرام آزمایش می شود. به عنوان مثال ، نیروی دریایی ایالات متحده در سال جاری با عملیات فرود مانورهای گسترده ای را از چندین گروه ناو هواپیمابر انجام خواهد داد.

منبع: Stoletie http://www.stoletie.ru/lenta/pentagon_raskryl_strategiju_morskoj_vojny_s_rossijej_910.htm

ترجمه: الیسئو برتولاسی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *