[ad_1]

flashmob regeni

2 ‘خواندن
2 مارس 2021 – پنج سال بدون جولیو رگنی. در تاریخ 3 فوریه 2016 ، جسد بی جان یک محقق ایتالیایی که در قاهره مصر مفقود شده بود ، با نشانه هایی از شکنجه های بی شماری که در این راه رها شده بودند ، پیدا شد: یک داستان غم انگیز که هنوز در انتظار حقیقت خود است.

شهردار ماتئو ریچی گفت: “پس از پنج سال عدم صحت ، ما معتقدیم که باید این داستان را روشن کنیم ، همانطور که خانواده جولیو التماس می کند ، و همچنین قوانین مندرج در کنوانسیون سازمان ملل علیه شکنجه را اجرا کنیم.” ما همچنان به زور “صدای” جولیو ، صدای حقیقت را پخش می کنیم.

امروز ، در پنجمین سالگرد ، دانش آموزان دبیرستان G. Marconi در Pesaro یک فلش اوب را در Piazza del Popolo ترتیب دادند ، که با حضور نمایندگان تمام کلاس ها و دبیرستان های Pesaro برگزار شد. آنها که روی نیمکت خود نشسته اند و از منع و مقررات علیه Covid-19 پیروی می کنند ، آنها شاهد یک درس دردناک در قانون و آزادی هستند. نخست وزیر مارکو پروژینی با یادآوری مدت طولانی زندان پاتریک زکی گفت: “ارزش هایی که جولیو برای آن کشته شد.”

“جولیو مسئولیت بزرگی به عهده ما گذاشت: تحمیل ، حتی در زندگی روزمره ، حفظ و حفظ اصول ، حقوق و تعهدات در هسته بشریت. امروز 5 سال از کشف جسد وی می گذرد. ما باید خواهان حقیقت و عدالت باشیم ، اکنون ، همیشه. من از نمایندگان م instسسه ، معلمان و رهبران مدارس Liceo Scientifico ، Mamiani و Mengaroni برای این درس مهم در Piazza del Popolo تشکر می کنم. ما این را مدیون جولیو ، پاتریک و خانواده هایشان هستیم. “

در میان 99 غرفه Piazza del Popolo ، یک مغازه خالی و زرد اختصاص داده شده به Giulio Regeni. پسران توضیح دادند: “زیرا” او یکی از ماست ، مانند ماست. نصب و راه اندازی شده توسط دانشجویان مدرسه هنر در منگارونی ، که در ورودی مارکونی مستقر خواهد شد.

از جمله هیجان انگیزترین لحظات ، پیام والدین جولیو ، پائولا دفندی و کلودیو رگنی است. سپس تماس تلفنی وکیل خانواده ، الساندرا بالرین ، آهنگهای گمشده محقق گمشده ، تفسیر شده توسط دانشجویان موسیقی ، و کارتهایی با درخواست “حقیقت” به موسسات ارسال شد.

رویدادی با حمایت مالی شهرداری پسارو ، نخست وزیر و وزارت رشد.

Ph: جیووانی زیدا

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.