[ad_1]

5 فوریه 2021 14:11

غیرقابل انکار است که ترامپ قوانین ، ارزش ها ، آب و هوا ، محیط زیست و حقوق اقلیت ها را به هم زده است. اما آنچه پابلو نرودا گفت ، “آنها قادر خواهند بود همه گلها را ببرند ، اما جلوی بهار را نمی گیرند” ، ممکن است توصیف آنچه اتفاق افتاده باشد. علیرغم طرد شدن ، آزار و شکنجه و شکست ، جنبش های آزادی خواهی و عدالت در ایالات متحده نه تنها از نظر نتایج بلکه از نظر عقاید نیز رشد می کنند. مردم در آخرین روزهای سال 2020 با شگفتی به آسمان نگاه می کردند. من آنها را دیدم که قصد مشاهده ماه کامل را در اواخر دسامبر دارند ، ارتباط نادر اختری بین مشتری و زحل که در این زمان اتفاق می افتد و اینجا ، خلیج سانفرانسیسکو ، خارق العاده شب و شب غروب آفتاب بر سر قبرستان کاتولیک ها در سان رافائل ، صدای سارها. من با تحسین این منظره های طبیعت در زمان سختی های سیاسی و همه گیر شدن ، معتقدم که مردم در واقع به دنبال وسعت آزادی و فرصت بودند.

با نگاهی به گذشته در چهار سال گذشته ، نوع دیگری از گسترش بی حد و حصر را می توان یافت. در ایالات متحده ، این سالها به عنوان دوره ای از قساوت های جناح راست افراطی علیه حق و حقوق به یاد می آید. اما نه تنها این اتفاق افتاد. جنبش های عدالت نژادی و جنسیتی ، عدالت اقتصادی ، عدالت اقلیمی و درک ارتباط این موارد از نظر قدرت ، دستاوردها و پروژه ها افزایش یافته است.

در چهار سال گذشته ، انتخابات همچنین از نظر چشم انداز ائتلاف دموکراتیک را تقویت کرده است
از نظر تعداد و تنوع

حمله رهبران و متعصبان سفیدپوست كاپیتول واشنگتن در 6 ژانویه 2021 یك واقعه تاریخی است. اما همین مسئله در مورد انتخاب شب گذشته روحانیون رافائل وارنوک و جان اوسوف ، دو سناتور اول دموکرات جورجیا در دهه های گذشته وجود دارد. بسیاری از جوانان فعال در زمینه آب و هوا از جنبش طلوع آفتاب برای مبارزات انتخاباتی به جورجیا رفته بودند زیرا آنها از دراز مدت مطلع بودند: انتخاب وارنوک ، یک سیاه پوست و اوسوف ، یهودی ، به معنای اکثریت دموکرات ها در سنا بود ، بنابراین احتمال تصویب قوانین زیست محیطی و حمایت از توافق نامه های بین المللی آب و هوا.

چهار سال گذشته و آخرین انتخابات ، ائتلاف دموکراتیک را از نظر تعداد و تنوع تقویت کرده اند. در سال 2017 ، هشت نفر از تراجنسیتی ها انتخاب شدند که یک تعداد بی سابقه است. در سال 2018 کناره گیری (تیم) ، با انتخاب نامزدهای پیشرو ، راشیدا طلایب ، آیانا پرسلی ، ایلهان عمر و الكساندیا اوكاسیو كورتس ، و در سال 2020 با پیروزی های كوری بوش و جامعال باومن گسترش یافت. دب هالند ، اولین بومی آمریکایی در کنگره ، انتخاب شد. در کلرادو ، جارد پولیس اولین فرماندار آشکارا همجنسگرایان ایالات متحده شد. دو سناتور دموکرات در نوادا انتخاب شدند. پیروزی برای بایدن در آریزونا و جورجیا رقم خورد. چشم انداز سبزتری در سراسر کشور گسترش یافته است. همه اینها از بیرون ، از جنبش ها و فعالان ، از جوانان بود. من معتقدم که وقتی ده یا بیست سال به عقب برگردیم ، احتمالاً خشم حق به عنوان واکنشی به تشدید جنبش برای جهانی عادلانه تر تلقی خواهد شد. این یک امنیت نیست ، بلکه یک فرصت است.

بسیاری از بذرهای کاشته شده در دوره اوباما در دوره ترامپ ثمر داد. گروه ضد نژادپرستی Black Lives در سال 2014 متولد شد و در تابستان سال 2016 وقتی ستاره های ورزش شروع به شنیدن صدای خود کردند پیام آنها شدت گرفت. این اعتراضات گسترده بود ، اما آگاهی عمومی نیز دگرگون شد. در ماه مه سال 2020 ، ترور جورج فلوید در جریان دستگیری بزرگترین اعتراضات تاریخ ایالات متحده را نه تنها در شهرهای بزرگ این کشور بلکه در شهرهای کوچکتر نیز برانگیخت.

یکی از مهمترین و ملموس ترین تأثیرات فعالیت ، گسترش ایده های جدید است. نژادپرستی پلیس و برخی دادگاه ها اکنون بسیار آشکارتر از بیست سال پیش تصدیق شده است. برخی از شهرها در حال حاضر کاهش اجرای قانون را آغاز کرده اند. در خلیج سانفرانسیسکو ، جایی که اسکار گرانت در سال 2009 توسط پلیس راهنمایی و رانندگی کشته شد ، وی تصمیم گرفت به جای عوامل جدید ، بیست مددکار اجتماعی استخدام کند.

در دوران ریاست جمهوری ترامپ نیز
فمینیسم شدت گرفت. و #MeToo تجاوزگران را فاش کرد

فمینیسم نیز در دوره ریاست جمهوری ترامپ شدت گرفت. در اوایل سال 2017 ، راهپیمایی زنان – یک تظاهرات ملی برای حقوق زنان با راهپیمایی در شهرها و شهرها – نقطه شروع کل مخالفان بود. در اکتبر 2017 ، #MeToo با محکوم کردن برخی از قدرتمندترین و مشهورترین مردان کشور شکارچیان جنسی ، نظامی را نشان داد که از آنها محافظت می کرد. این امر منجر به برخی اصلاحات مانند تمدید یا برداشتن مهلت قانونی برای برخی از جنایات جنسی در 15 ایالت ایالات متحده شده است. و مکانیسم خاموش شدن قربانیان اغلب بیشتر شناخته می شود.

آنها سال پیروزی و شکست ، پیشرفت و عقب نشینی بودند. پس از آنکه وزیر آموزش و پرورش بتسی دیووس قول داد که در موارد خشونت جنسی در دانشگاه ها و جنگ عمومی علیه حقوق تولید مثل ، حقوق مورد حمایت قانون فدرال آموزش و پرورش را لغو کند ، این خسارات به پیروزی زنان منجر می شود. اما اگر دسترسی به خاتمه دادن قابل رد باشد ، از بین بردن این باور که چنین دسترسی صحیحی است آسان نیست. از این پس تا سال 2024 ، نبرد برای حقوق تولید مثل و سایر مسائل مربوط به عدالت جنسیتی ادامه خواهد داشت.

حرکت برای محیط زیست نیز افزایش یافته است. دوران ترامپ از آنجا آغاز شد که مقاومت جنبش حفاظت از آبهای محلی لاکوتا در ایستگاه صخره ای به موضوعی مهم و مکانی برای ملاقات بین حقوق محلی ، عدالت و جنبش زیست محیطی بدل شد. این بسیج انگیزه ای برای نامزد شدن برای الكساندیا اوكاسیو-كورتس بود كه از ایستاده راك دیدن كرد (همانطور كه ​​هالند كه از قبیله لاگونا پوئبلو است و از طرف بایدن به عنوان وزیر امور داخله انتخاب شد). در سال 2011 ، به معترضین به خط لوله Keystone XL گفته شد که فعالیت آنها بی فایده است و ساخت این زیرساخت اجتناب ناپذیر است. درست نبود

فعالان کمک کردند تا بخش سوخت های فسیلی در آستانه سقوط قرار گیرد. مجله Politico اخیراً نوشت: “در سال 2017 ، هنگامی که دونالد ترامپ وارد کاخ سفید شد ، بخش نفت و گاز ایالات متحده در حال رونق بود ، تولید در حالی که منابع انرژی پاک هنوز در حال ایجاد جایگاه خاص خود بودند ، به رکورد می رسید. امروز ، تولیدکنندگان نفت و گاز در میان قیمت های پایین و فشار فزاینده برای مقابله با تغییرات آب و هوایی با گسترش فن آوری های باد و خورشیدی ، روندی است که به بایدن کمک می کند تا یک تغییر اساسی در سیاست های انرژی در دولت ترامپ ایجاد کند. Capitol ، دولت ترامپ مناقصه ای را برای مجوز حفاری در ذخیره گاه حفاظت شده آلاسکا برگزار کرد.

تبلیغات

صداهای جدیدی درباره بحران آب و هوا ظاهر شده است. گرتا تونبرگ سوئدی مشهورترین است. اما جین فوندای هشتاد ساله یا وارشینی پراکاش بیست ساله ، بنیانگذار و مدیر جنبش طلوع آفتاب نیز وجود دارد.

تغییر پیشرونده می تواند در بدترین زمان ها اتفاق بیفتد. و روند کار آن چنان ظریف است که تا زمانی که به عقب نگاه نکنیم ، حتی متوجه این اتفاق نمی شویم. فقط به همه فیلم ها ، کتاب ها و کارهای هنری فکر کنید که زمانی آنها را تحسین می کردیم ، اما اکنون با تعصب همراه است. این دقیقاً همان چیزی است که ، مشاهده چیزی که قبلاً متوجه آن نشده ایم ، نتیجه تغییر آگاهی است و این به لطف فعالیت رخ داده است.

این فرایندها ، در رشد آهسته خود ، نامرئی هستند ، تا زمانی که شما به یک اثر هنری از گذشته برگردید و متوجه شوید که اثر هنوز مانند گذشته است ، اما ما کسانی هستیم که تغییر کرده ایم. با نگاهی به سال 2016 ، می فهمم که مدتها گذشته است زیرا این چهار سال طولانی تخریب و درگیری ، بلکه ایجاد و تحول بوده است. ما باید احساس رضایت داشته باشیم. نه برای استراحت ، بلکه برای ادامه دادن.

(ترجمه شده توسط فدریکو فرون)[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *