[ad_1]

19 ژانویه 2021 1:52 بعد از ظهر

در سال 2013 ، پس از آنکه ویکی لیکس فاش کرد آژانس امنیت ملی آمریکا در حال شنود سخنان رئیس جمهور برزیل دیلما روسف است ، جو بایدن معاون وقت رئیس جمهور وی را به عذرخواهی فراخواند. یک سال بعد ، هنگام دیدار از برزیل برای یک بازی در جام جهانی ، بایدن هدیه ای به روسف آورد: برخی از اسناد محرمانه در مورد سوuses استفاده های دیکتاتوری نظامی برزیل بین سالهای 1964 و 1985. در میان شکنجه شدگان در آن زمان ، روسف نیز بود.

رهبر برزیل بایدن را “معاون جذاب رئیس جمهور” خواند ، اما دیگر رهبران آمریکای لاتین با این اختلاف نظر داشتند. اوتو پرز مولینا ، رئیس جمهور سابق گواتمالا ، هنوز از روزی که در برابر فشارهای بایدن برای تمدید دوره خود تسلیم شد ، ابراز تأسف می کند. سیسیگ، کمیسیون بین المللی حمایت از سازمان ملل علیه مجازات در گواتمالا. پرز مولینا در سال 2015 در حالی که در زندان نظامی در انتظار محاکمه فساد بود ابراز تأسف کرد. مدارک و مدارک علیه او توسط Cicig ارائه شده است.

اکنون که بایدن در انتخابات پیروز شده است ، ممکن است علاقه او به منطقه حتی با مشکلات مختلفی که با آن روبرو خواهد شد ، کاهش یابد. از سوی دیگر ، تنها اشاره به آمریکای جنوبی در خاطرات جدید باراک اوباما ، سرزمین موعود، همان شناختی است که شما هنگام شام طولانی در سال 2011 “لبخند زده اید و سرتان را تکان دادید” ، و در مورد جنگ در لیبی فکر می کردید ، در حالی که رئیس جمهور شیلی در صادرات شراب متوقف شد.

با این حال ، بایدن احتمالاً با آمریکای لاتین سر و کار خواهد داشت ، به این دلیل که او به عنوان معاون رئیس جمهور ، مرد اصلی اوباما در این قاره بود و شانزده بار به این کشور سفر کرد. موارد اضطراری منطقه ، از مهاجرت گسترده به دولت اقتدارگرا که به طور فزاینده ای در ونزوئلا به سر می برد ، بدون شک نیاز به توجه رئیس جمهور جدید دارد. بایدن قطعاً سبكی متفاوت از آزار و اذیت دونالد ترامپ را در پیش خواهد گرفت: او از حاكمیت قانون دفاع خواهد كرد و از مبارزه با تغییر اقلیم حمایت خواهد كرد ، موضوعات كاملاً توسط سلف خود نادیده گرفته شد. همچنین در سال 2021 ، بایدن میزبان سه ساله ها خواهد بود قله آمریکا.

دموکراسی ضعیف
از زمان رسیدن بایدن به معاون رئیس جمهور ، آمریکای لاتین تغییرات زیادی کرده است. رشد ضعیف اقتصادی اعتماد منطقه را از بین برده است. این بیماری همه گیر باعث کشته شدن 541000 نفر در بین آمریکای لاتین و کارائیب شده است ، بودجه ای که تنها پس از بودجه اروپا قرار دارد و نتیجه آن بدترین بحران اقتصادی بیش از یک قرن گذشته است. مفسدان در جنگ علیه فساد پیروز می شوند و خشم ناشی از یک قرارداد اجتماعی شکسته باعث بی ثباتی شدید و انتخاب روسای جمهور پوپولیست شده است. مهاجران ونزوئلائی که از بحران اقتصادی فرار کرده اند ، کار را برای کشورهای همسایه دشوار می کنند ، در حالی که مهاجرت از آمریکای مرکزی با وقوع همه گیری ، از سر گرفته شده است.

دموکراسی دچار مشکل است. آنجا بنیاد برتلسمان، گروهی از کارشناسان مستقل که قدرت دموکراتیک کشورهای مختلف را در مقیاس صفر تا ده ارزیابی می کنند ، از سال 2010 برای 7 کشور دموکراتیک آمریکای لاتین کاهش 0.8 واحدی را گزارش دادند. پارلمان پرو اخیراً رئیس جمهور دوم را طی سی ماه برکنار کرد و نایب بوکله رئیس جمهور سالوادور پایه های یک دیکتاتوری را بنا نهاد. انتخابات برنامه ریزی شده برای سال 2021 ، از جمله در اکوادور ، پرو و ​​نیکاراگوئه ، می تواند احزاب پوپولیست را به قدرت برساند یا موقعیت دولت های استبدادی را تحکیم کند.

به گفته مشاور سابق دولت ایالات متحده ، در سال 2017 ، هنگامی که ترامپ در کاخ سفید روی کار آمد ، دولت های آمریکای لاتین “از جلب توجه رئیس جمهور جدید ترسیدند”. اما با گذشت زمان ، بسیاری از رهبران منطقه از آن قدردانی کرده اند ، خصوصاً از آنجایی که ترامپ آنها را آزاد گذاشته است تا هر طور که بخواهند عمل کنند ، به شرطی که از ورود مهاجران به ایالات متحده جلوگیری کنند. علاقه ترامپ به ترویج دموکراسی فراتر از “تروئیکا استبداد” متشکل از کوبا ، نیکاراگوئه و ونزوئلا نیست. رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو و آندرس مانوئل لوپز اوبرادور مکزیکی ، دو رهبر پوپولیست در سمت راست و چپ ، علاقه وافری به ترامپ نشان داده اند. به ویژه ، بولسونارو یک ستایشگر گستاخانه رئیس جمهور آمریکا شد و هر دو یک ماه منتظر ماندند تا شکست پیش از انتخابات خود را بپذیرند.

دولت جدید ایالات متحده به دنبال روش های انسانی تر برای کنترل مهاجرت خواهد بود

تیم بایدن محدود کردن ارتقا of دموکراسی فقط به سه ایالت را اشتباه می داند و از رویکرد دولت قبل از ترامپ مبنی بر اینکه ثبات در منطقه بستگی به احترام به قانون ، یک جامعه مدنی قوی و سرمایه داری قوی تر صادقانه دارد ، اشتراک می کند. بنابراین ، دولت جدید به جای تحت فشار قرار دادن دولت ها برای جلوگیری از مهاجرت در کشورهای خود ، به دنبال روش های انسانی تر برای کنترل مهاجرت خواهد بود.

با نگاه به جلو ، بایدن می خواهد به مهاجران اجازه دهد در ایالات متحده درخواست پناهندگی کنند. دولت ترامپ در حال حاضر خواستار این است که افرادی که به مرز می رسند در مکزیک بمانند. بایدن همچنین مایل است توافق های ترامپ با سه کشور به اصطلاح لغو شود. مثلث های شمالی (گواتمالا ، السالوادور و هندوراس) ، جایی که ایالات متحده مجاز به مهاجرت مهاجران است ، اما این روند کند است. هدف نجیب تر ، بهبود کیفیت زندگی در سه کشور است. خوان گونزالس که به شورای امنیت ملی خواهد پیوست ، داوطلب در سپاه صلح در گواتمالا ، کشور مبدا بسیاری از مهاجران بود. بایدن دوست دارد سالانه یک میلیارد دلار برای بهبود شرایط زندگی در آمریکای مرکزی هزینه کند.

تنش آب و هوا
اما علاوه بر هویج ، رئیس جمهور باید از چوب استفاده کند. در واقع ، فساد در مثلث شمال در حال افزایش است. قانون گذاران گواتمالایی سیسیگ را برکنار کردند ، در حالی که نمایندگان هندوراس همین کار را با همتای محلی خود ، ماچی انجام دادند. ترامپ اعتراضی ندارد. در اوایل ژانویه ، دادستان فدرال نیویورک ، رئیس هندوراس ، خوان اورلاندو هرناندز را به دریافت پرداخت غیرقانونی از برخی قاچاقچیان مواد مخدر متهم كرد (هرناندز گفت كه وی بی گناه است). اریک اولسون از مرکز ویلسون توضیح می دهد ، تاریخ بر محدودیت های سرمایه گذاری در امنیت و رفاه در زمینه هایی که حاکمیت قانون ضعیف است ، تأکید می کند.

بایدن مبارزه برای بهبود فعالیت های دولت در منطقه را از سر می گیرد. سفیران ایالات متحده از دولت ها می خواهند که قضات و مقامات صادقی را تعیین کنند. علاوه بر این ، دولت جدید ممکن است ایجاد یک آژانس مبارزه با فساد برای همه کشورهای آمریکای مرکزی ، قادر به حمایت از بازرسان و دادگستری ، جلوگیری از دخالت بیش از حد سیسیگ و ماچی. سیاست آزار و اذیت مهاجران توسط ترامپ تایید می کند که ایالات متحده هنوز هم نفوذ زیادی در منطقه دارد.

رویکرد بایدن به هاوانا ، کاراکاس و ماناگوآ کمتر تهاجمی خواهد بود. دولت جدید سعی خواهد کرد برای توجیه سو mis مدیریت آنها پیشنهادهای کمتری به این سه رژیم ارائه دهد. بایدن نیز مانند ترامپ ، نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا را یک استبداد می داند ، اما می خواهد برای کاهش بحران انسانی در ونزوئلا با کشورهای دیگر همکاری کند.

وزیر خارجه جدید آنتونی بلینکن هنگامی که مشاور اوباما بود ، در درگیری های دیپلماتیک با کوبا سهیم بود. بایدن با کاهش محدودیت های گردشگری و حواله ها ، این سیاست را تمدید می کند. تصمیم اخیر دولت ترامپ برای انتقال کوبا به لیست کشورهای حامی تروریسم (از جمله ایران ، سوریه و کره شمالی) هزینه سیاسی انسجام را افزایش می دهد. اوباما در سال 2015 کوبا را از این لیست حذف کرد.

تبلیغات

تغییر آب و هوا منبع جدیدی از تنش خواهد بود. لوپز اوبرادور ، حامی انحصار دولت مکزیک در نفت و علیه پروژه های ایالات متحده مبتنی بر منابع تجدیدپذیر انرژی ، در برابر “فشار سبز” واشنگتن مقاومت خواهد کرد. همین امر در مورد بولسونارو نیز صدق می کند ، که تخریب جنگل های گرمسیری را تسریع کرده است. بایدن مایل است صندوق 20 میلیارد یورویی برای محافظت از آمازون ایجاد کند ، اما برزیل این مسئله را تهدیدی برای حاکمیت خود می داند. روابط بین بایدن و بولسونارو ، نوستالژیک دیکتاتوری نظامی برزیل ، احتمالاً بسیار بحث برانگیز است.

برای رئیس جمهور برزیل و دیگر رهبران منطقه ، تغییر دنده در واشنگتن می تواند نتیجه معکوس دهد. برخی اشاره خواهند کرد که امروز ایالات متحده قادر به درس دادن به کشورهای دیگر نیست. همانطور که مشاور بایدن می گوید ، شکست حملات به دموکراسی آمریکا اهمیت وجود نهادهای قوی را نشان می دهد. اگر ایالات متحده بتواند در برابر این تجاوزها مقاومت کند ، می تواند به کشورهای همسایه کمک کند تا همین کار را انجام دهند.

(ترجمه شده توسط آندره اسپاراچینو)

این مقاله توسطاقتصاددان.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *