[ad_1]

بسیاری از سرتاسر جهان تعجب می کنند که چرا الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس ضد فساد روسی به همان کشوری که سال گذشته به طور ناموفق ترور وی را ترور کرد ، بازگشت؟ اما این دقیقاً همان کاری است که او به طور غیرقابل توصیفی تصمیم گرفت آخر هفته انجام دهد. او از برلین ، جایی که به دلیل مسمومیت تحت درمان قرار گرفته بود ، توسط Novichok روسیه در حال بازگشت بود ، اگرچه مسکو شدیداً این ادعاها را رد کرد. در نهایت ، خرد متعارف نشان می دهد که کرملین اگر واقعاً می خواست او را بکشد ، اجازه نمی دهد ناوالنی روسیه را به مقصد آلمان ترک کند. اما داستان علیه روسیه که توسط نیروهای متخاصم ساخته شده است ، می کوشد آن را به اصطلاح “یک رژیم متقلب” به تصویر بکشد که مستحق انزوای جامعه جهانی با اعمال تحریم های جدید است.

بیشتر ناظران انتظار داشتند که ناوالنی بقیه روزهای خود را در خارج از کشور زندگی کند ، به عنوان یک چهره نمادین اما از نظر سیاسی “مخالف” عمل می کند. وی سپس با اعلام بازگشت به خانه همه را متعجب کرد ، اگرچه مقامات دستگیری وی را به عنوان نقض مشروط اعلام کردند. این سلسله حوادث باعث شد تا مشاور امنیت ملی (آمریكا) ، جیك سالیوان ، از كرملین به دلیل رعایت قوانین خود انتقاد كند و سپس سخنگوی وزیر امور خارجه روسیه ، ماریا زاخاروا ، سخنگوی وزیر امور خارجه روسیه را یادآوری كرد كه با عدم تهاجم به قوانین ملی دیگران ، قوانین بین المللی را رعایت كند. کشورهای مستقل. اندکی بعد ، وزرای خارجه انگلیس و آلمان با تکرار درخواست سالیوان ، خواستار آزادی ناوالنی شدند. همانطور که به وضوح مشاهده می کنید ، این حادثه با هدف روشن جنگ اطلاعاتی علیه روسیه مورد سو استفاده قرار می گیرد.

حال شاید بتوانیم بفهمیم که چرا ناوالنی به طور تحریک آمیز بازگشت بی هدف خود به روسیه را همزمان با مراسم تحلیف بایدن برنامه ریزی کرد. هدف این بود که بهانه ای “قابل قبول برای عموم” برای رئیس جمهور تازه وارد برای افزایش جنگ صلیبی ضد روسی کشورش در پی بازداشت ناوالنی در واکنش به نقض آزادی مشروط ایجاد کند. Nord Stream II همیشه هدف واقعی بوده است ، نه ترویج “دموکراسی” و “حقوق بشر” در روسیه. بایدن قصد دارد “اتحاد دموکراسی ها” را به عنوان بخشی از فشارهای آینده از سوی قدرت نرم ایالات متحده برای پیوند دادن شبکه متفقین از هم پراکنده از نظر جغرافیایی برای ایجاد “یک هدف متحد” تشکیل دهد. بازداشت ناوالنی ممکن است انجام شود. برای رسیدن به این هدف استراتژیک.

نباید فراموش کرد که رئیس جمهور پوتین اواخر سال گذشته طی یک کنفرانس مطبوعاتی ناوالنی را متهم کرد (البته نه به نام ، زیرا ترجیح می دهد از اصطلاح “بیمار برلینی” استفاده کند). ناوالنی هرگز فکر نمی کرد دولت خودش در تابستان گذشته سعی در کشتن وی داشته باشد ، در غیر این صورت اگر چنین بود هرگز به صحنه جرم بر نمی گشت. بعلاوه ، روسای اطلاعات او اجازه چنین کاری را به او نمی دادند. آنها به سادگی می خواهند که او به عنوان نمادی از “اپوزیسیون” عمل کند – نقشی که آنها به این نتیجه رسیده اند که او در حالی که در روسیه (چه در زندان و چه در زندان) آزادتر از زندگی در خارج از کشور ، به عنوان مثال در آلمان ، به طور موثرتری بازی خواهد کرد. به همین دلیل او به طرز مرموزی تصمیم گرفت که به روسیه برگردد. هدف واقعی از بازگشت وی اتحاد “مخالفت” و “توجیه” تحریم ها علیه Nord Stream II است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *