[ad_1]

آنجا چین تأکید کرد الف ثبت مازاد تجاری در داده های دسامبر ، به طور موثری – حداقل در حال حاضر – پیروزی بر ایالات متحده در سال 2015 را تحریم کرد جنگ گمرکی.

اطلاعاتی که امروز ، پنجشنبه 14 ژانویه فاش شد ، در واقع چیزهای زیادی در مورد روند ملت آسیا و به ویژه در مورد صادرات و واردات سریع با وجود بیماری همه گیر و جنگ با تعرفه ها می گوید.

دومین اقتصاد بزرگ جهان با مجموع مازاد تجاری دلار به پایان سال 2020 رسید 78 میلیارد در نظرسنجی دسامبر مازاد چین در سال یک رکورد ثبت کرد 535 میلیارد دلار، 27٪ بیشتر از سال 2019. در همین حال ، صادرات به بالاترین سطح رسیده است.

کف یعنی چه جنگ تجاری؟ و چه هشدار در مورد بایدن؟

جنگ تجاری: چرا چین حرف اول را می زند

در سال 2019 ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده در توییتر خود افتخار کرد که “جنگ های تجاری خوب و آسان است که برنده شویدو شروع به وضع تعرفه بر حدود 360 میلیارد دلار واردات از چین کرد.

با این حال ، برای برخی از ناظران ، این لوایح برای کاخ سفید مربع نیست و سرمایه دار اشتباه است.

حتی قبل از اینکه ویروس کرونا ویروس میلیون ها آمریکایی را تحت تأثیر قرار دهد و عمیق ترین رکود اقتصادی را از زمان رکود بزرگ به وجود آورد ، چین در برابر تعرفه های ترامپ مقاومت کرده است. بعد از اینکه پکن توانست ویروس را کنترل کند ، تقاضا برای تجهیزات پزشکی و دستگاه های فن آوری برای کار هوشمندانه در سراسر جهان ، علی رغم حقوق گمرکی ، مازاد تجارت خود را با ایالات متحده بیرون می کشد.

لری هو ، اقتصاددان ارشد چینی در Macquarie Capital ، در گزارشی گفت:

“در میان شایعات بسیاری درباره جدایی و انحلال جهانی سازی ، همه گیر شدن روابط بین چین و بقیه جهان را عمیق تر کرده است.”

در حقیقت ، این اپیدمی چیزی جز افزایش روابط تجاری جهان با اژدها نبود و همچنین ایالات متحده را به جستجوی کالاهای مرتبط با کوید سوق داد.

نتیجه؟ روابط تجاری چین با ایالات متحده حتی به نفع پکن نامتعادل تر شده است: مازاد تجارت آسیا با واشنگتن به 317 میلیارد دلار در سال 2020، افزایش از در مقایسه با سال قبل و دومین میزان بالاترین ثبت شده تاکنون.

تفسیر لوئیس کوایز ، رئیس اقتصاد آسیا در اقتصاد آکسفورد ، کاملاً شیوا است:

“با توجه به افزایش واردات ایالات متحده از چین در سال 2020 ، گفتن این حرف عادلانه به نظر می رسد جنگ تجاری ترامپ با کشور شکست خورده است. “

چالش چین و آمریکا از نظر فناوری است

اکنون این موضوع به رئیس جمهور تازه انتخاب شده بستگی دارد بایدن تصمیم بگیرید که آیا ادامه دهید جنگ تجاری. در مصاحبه اخیر وی گفت که بلافاصله تعرفه ها را حذف نمی کند و در عوض در معامله مرحله اول تجدید نظر می کند.

در مقایسه با نرخ ها ، این افزایش است درگیری بر سر تکنولوژی نگران کننده چین است. تحریم ها و محدودیت های صادراتی اعمال شده توسط واشنگتن زنده ماندن شرکت های پیشرو فناوری مانند Huawei Technologies شرکت و تولیدکننده ریز تراشه Semiconductor Manufacturing International Corp. این تهدیدی وجودی برای برنامه های رشد اقتصادی پکن است.

دو محقق از مدرسه رسمی حزب کمونیست در استان جیانگ سو یادداشت می کنند:

“اگر ایالات متحده همچنان به افزایش سطح خود ادامه دهد واحد فناوری، بدون شک نوسازی چین تا انتهای بالای زنجیره صنعتی جهانی تحت تأثیر قرار خواهد گرفت “

تاکنون ، تأثیر اقدامات ایالات متحده سرعت بخشیدن به تلاش برای پکن بوده استخودکفایی فناوری. این موضوع در دستور کار حزب کمونیست فوری شد ، نمادی از بیانیه ماه گذشته که افزایش “نیروی علمی و فناوری استراتژیک“این مهمترین هدف اقتصادی است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *