[ad_1]

مطمئناً همه ما در مورد حادثه هسته ای که سال گذشته اتفاق افتاده شنیده ایم یا خوانده ایم چرنوبیل، شهری در اوکراین که به میزبانی یکی از بزرگترین شهرت دارد بلایای هسته ای در تاریخ، که منجر به ترک گسترده شهر با اخراج های بی سابقه برای فرار از سموم رادیواکتیو منتشر شده در جو در اثر انفجار شد.

این حادثه مدتها پیش اتفاق افتاده است 26 آوریل 1986، شامل 2 انفجار در عرض چند ثانیه از یکدیگر بود که اشاره داشت راکتور شماره 4، که پس از گرم شدن بیش از حد تحت فشار عظیم بخار داخل قرار گرفت ، در نتیجه درب آن باز شد ، در نتیجه شلیک شد ، اجازه می دهد ابر فوق رادیواکتیو برای فرار و رها شدن در جو.

این انفجار طبیعتاً فیزیکی بود و هسته ای نبود ، خوشبختانه ، اما این بدان معنا نیست که خسارت زیاد عظیم نبوده است ، در واقع راکتور غیرقابل شناسایی شد و مقدار مواد رادیواکتیو نشتی بسیار زیاد بود ، و کشورهای شرکت کننده را مجبور به ساخت یک طعمه بتونی مسلح برای جلوگیری از نشت خطرناک به طور دائمی راکتور را روشن کنید.

چیزی هنوز گم شده است

با این حال ، در داخل راکتور ، اگرچه بیش از سی سال از حادثه می گذرد ، اما چیزی همچنان زنده و ضربان دار است ، که دانشمندان را در مورد عواقب احتمالی برای محیط زیست نگران می کند ، اما ما در مورد به اصطلاح صحبت می کنیم پای فیلاین همان چیزی است که جامد امشب از راکتور بیرون آمد ، یک مخلوط بسیار رادیواکتیو متشکل از گرافیت ، شن ، پلوتونیوم و اورانیوم، که در طبقات پایین گیاه مستقر می شود و سپس به شکل یادآور نام در می آید.

در روز امروز این توده مرگبار مواد هنوز فعال و خطرناک است ، به حدی که می تواند در طی 5 دقیقه در معرض خطر یک فرد نجات یافته را بکشد ، عاملی که احتمالاً این ترکیب را به کشنده ترین ماده روی کره زمین تبدیل می کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *