[ad_1]

“و شما فکر کردید که Brexit بدترین قسمت بود؟” از نظر سیاسی بنابراین خلاصه شکست عصبی هفته گذشته که در محور بروکسل-دوبلین-بلفاست-لندن اتفاق افتاد. روابط بین انگلستان و اتحادیه اروپا که با توافق نامه تجارت آزاد که در 24 دسامبر سال 2020 حاصل شد ، دوباره تقویت شده است. در 24 ژانویه ، کمیسیون صادرات واکسن اتحادیه اروپا به بلفاست را ممنوع کرد و ماده 16 پروتکل ایرلند شمالی را فعال کرد. اورسولا فون در لاین ، رئیس کمیسیون ، مسئولیت “آشفتگی” را بر عهده گرفت.

“مثل اینکه یک خط ایالتی در دریای ایرلند وجود داشته باشد. کالاهایی که از ایرلند به بلفاست می روند در بازار داخلی باقی می مانند تا بتوانند آزادانه حرکت کنند. یک بند حفاظتی در پروتکل وجود دارد که به شما اجازه می دهد از ورود یا خروج کالاها به اتحادیه جلوگیری کنید. وی گفت: “آنچه پنجشنبه گذشته اتفاق افتاد ، آشفتگی بود.” Linkiesta ژاک زیلر ، استاد تمام حقوق اتحادیه اروپا در دانشگاه پاویا. به نظر می رسد بحران واکسن دیپلماتیک به پایان رسیده است – کمیسیون عذرخواهی کرده و این اقدام را پس گرفته است ، اما مشکلات قابل حل در طلاق Brexit تنها به بحران سلامت و بی اعتمادی متقابل محدود نمی شود.

در اول ژانویه ، انگلستان بازار واحد و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا را ترک کرد. از توافق تجارت آزاد بین بروکسل و لندن که در 24 دسامبر امضا شد و به طور موقت تا 28 فوریه 2021 معتبر است ، اجتناب می شود. Brexit سخت آنچه که توافق نامه نمی تواند اجتناب کند برخی از عوارض جانبی است: افزایش بوروکراسی برای شرکت ها و نرخ های جدید به عنوان مالیات بر ارزش افزوده اضافی که از مصرف کنندگان در دو طرف قاره گرفته می شود. شرکت های صادر کننده به انگلستان و بالعکس برای صادرات سریع و بدون گرفتگی در گمرک باید تمام معیارهای موجود در توضیحات تجاری محصول را داشته باشند.

“گمرک از قبل برای کشورهایی که عضو اتحادیه نیستند وجود دارد. این یک مسئله بوروکراسی است ، اما همچنین اتلاف وقت است. وزن آن عمدتا در شرکتهای کوچک و متوسط ​​است ، اما برای یک شرکت بزرگ تغییر زیادی نمی کند “، توضیح می دهد زیلر. “به عنوان مثال ، یک شرکت از Vigevano ، که کالاهایی را به انگلستان و اسپانیا صادر می کند ، امروز ناگهان متوجه می شود که هزینه آن برای انگلیس بیشتر است و همچنین باید ترکیب کالاها را بررسی کند.” وضع عوارض گمرکی برای کالاهایی که از انگلستان عبور می کنند اما اجزای تولید شده در جاهای دیگر هستند از جمله موارد جدید این توافق نامه است: “قبل از Brexit کالاهای پذیرفته شده در انگلستان می توانند آزادانه به اتحادیه اروپا سفر کنند. اکنون باید بررسی کنید که از کجا آمده است. کالاهای چینی برای ورود به اتحادیه اروپا و بالعکس باید هزینه پرداخت کنند.

با توجه به داده های پردازش شده توسط شبکه ژورنالیسم داده اروپا، در سال 2017 ، تجارت بین انگلیس و اتحادیه اروپا در مجموع به 423 میلیارد پوند رسیده است که 164 میلیارد پوند فقط برای صادرات انگلیس به 27 کشور اتحادیه اروپا بوده است. برآورد تأثیرات Brexit بر انگلستان کاهش تولید ناخالص داخلی انگلیس بین 26 تا 55 میلیارد پوند قبل از طلاق واقعی را نشان می دهد.

در سال 2019 ، 43٪ از محصولات صادر شده از انگلیس به اروپا رسیده است. Brexit منجر به ایجاد تعهدات اداری بیشتر برای شرکتهایی شده است که هم اکنون منقضی شده اند و نمی توانند طبق برنامه تحویل دهند. دومین الجزیره “سیستم گمرکی دولت طی چند هفته از زمان Brexit خرد شده و تهدید می کند که از سرگیری مجدد حمل و نقل کالا را بیشتر مختل می کند.” اسناد ترانزیت ترخیص کالا از گمرک هنوز برای اکثر صادرکنندگان در دسترس نیست. به گفته شرکت حسابداری UHY Hacker Young ، تاخیرهای انباشته باعث شده است که 20٪ از مشاغل کوچک و متوسط ​​انگلیس صادرات خود را به اتحادیه اروپا متوقف کنند.

بازده گمرکی نیز بر مصرف کنندگان تأثیر گذاشته است. گزارش گاردین و بی بی سی تأخیر یا مالیات اضافی مانند 20٪ مالیات بر ارزش افزوده در خریدهای زیر 135 پوند. هزینه های تحویل اداری به این موارد اضافه می شود که در زمان خرید پیش بینی نشده است. همین امر در 27 کشور عضو اتفاق می افتد. این فرآیند اداری است که شامل مداخله و بازرسی از محموله توسط گمرک است. ترخیص کالا از گمرک هزینه های اضافی دارد ، مانند هزینه هایی که معمولاً برای محموله های بین المللی اعمال می شود. معافیت از افزایش مالیات بر ارزش افزوده و هزینه های اضافی مربوط به “کالاهایی است که قبلاً مشمول مالیات مالیات غیر مستقیم هستند” و “هدایایی که توسط افراد خصوصی برای افراد خصوصی ارسال می شود” ، یعنی. محصولات غیر تجاری

انگلیس در تلاش است تا یک استراتژی تجارت جایگزین را در بازار واحد اروپا راه اندازی کند. دولت جانسون رسماً فرایند پیوستن به توافق نامه تجارت آزاد ترانس اقیانوس آرام (CPTPP) را آغاز كرد كه در آن یازده كشور بین آمریكا ، اقیانوسیه و آسیا از جمله استرالیا ، مكزیك و كانادا گرد هم آمده اند. این توافق نامه ای است که در زمان دولت اوباما نیز مورد نیاز ایالات متحده است ، اما مخالف دونالد ترامپ است تا زمانی که آمریکا در سال 2017 عقب نشینی کند. “یک سال پس از خروج از اتحادیه اروپا ، ما در حال ایجاد مشارکت های جدید هستیم که منافع اقتصادی زیادی را به همراه خواهد داشت شهروندان انگلیس ، “گفت بوریس جانسون.

در سال 2019 ، ارزش تجارت انگلیس با گروه CPTPP 111 میلیارد پوند بود که 8 درصد نسبت به سال 2016 افزایش داشت. این یک چهارم ارزش مبادلات سالانه با اتحادیه اروپا است. “لندن مایل است به سرعت به این پیمان بپیوندد تا حق ورود چین به این توافق را وتو کند. اما برخی از کشورها علاقه به توافق با چین بسیار بیشتر از انگلیس است. در این پیام تبلیغات Brexiters زیادی وجود دارد. به عنوان مثال مطبوعات استرالیا در این باره بسیار بدبین هستند. ”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *