[ad_1]

پکن – چین می خواهد گارد ساحلی خود از “همه ابزارهای لازم” برای محافظت از امنیت و حاکمیت دریاهای خود استفاده کند. و از جمله این ابزارها سلاح است. کمیته دائمی شورای ملی ، نسخه چینی پارلمان ، هفته گذشته قانون جدیدی درباره گارد ساحلی ملی تصویب کرد که برای اولین بار به صراحت به ماموران و کشتی ها اجازه می دهد به سمت خارجی ها تیراندازی کنند. قانون جدید که از اول فوریه لازم الاجرا خواهد شد ، مبنای قانونی برای ماهیت “خاکستری” نیروهای ساحلی چین فراهم می کند ، ساختاری شبه نظامی که پکن در سالهای اخیر بیشتر و بیشتر از آن استفاده کرده است تا کنترل عملی دریاهای اطراف این کشور را به عهده بگیرد. اژدها. بسیاری از آنها با همسایگان بحث کردند. بنابراین قانون قرار است تنش ها را در دریای چین شرقی و دریای چین جنوبی بیشتر کند.

سپاه شبه نظامی

از سال 2018 ، گارد ساحلی چین ، اولین نهاد غیرنظامی ، به یک نهاد شبه نظامی ، بخشی از پلیس نیروهای مسلح و تحت کنترل کمیته نظامی مرکزی به ریاست شی جین پینگ تبدیل شده است. کشتی های آن علاوه بر انجام وظایف اداری و پلیسی ، به نوعی “ناوگان دوم” تبدیل شده اند که وظیفه تحقق ادعاهای مورد مناقشه چین را دارد. گارد ساحلی ، بزرگترین بزرگ جهان ، مرتباً مداخله می کند تا مانع از پرتاب تورهای قایق های ماهیگیران همسایه در آبهای مناقشه برانگیز مانند ویتنام و فیلیپین شود ، گذرگاه های خطرناکی که گاهی منجر به برخورد و غرق شدن می شوند ، اخیراً در سال گذشته. آوریل. چین ادعا می کند کل دریای چین جنوبی ، یک منطقه استراتژیک برای تجارت بین المللی و پیش بینی های نظامی در اقیانوس آرام ، از جمله به اصطلاح “نه خط تیره”. همچنین تعدادی از جزایر مرجانی را به پست ها و پایگاه های نظامی تبدیل کرد.

“حاکمیت” چینی

قانون جدیدی که هفته گذشته تصویب شد این نقش ترکیبی گارد ساحلی را سیستماتیک می کند. وظایف آن شامل نظارت بر آبهای سرزمینی ، جزایر اصلی ، صخره ها و مرزهای دریایی ، “اتخاذ کلیه اقدامات لازم ، از جمله استفاده از سلاح گرم” ، برای جلوگیری از سازمان ها و اشخاصی که “حاکمیت چین” را نقض می کنند ، است. قوانین نامزدی می گوید که گشت ها ابتدا باید از سلاح گرم استفاده کنند ، سپس سرانجام به سلاح های شخصی (مانند تپانچه) و در آخر به سلاح های دریایی یا هوایی روی بیاورند. از مورد دوم می توان به طور مستقیم در مورد “حوادث جدی خشونت” استفاده کرد ، اگرچه قانون ارزیابی منطقی را توصیه کرده است. پیش بینی جدید دیگر این امکان است که گارد ساحلی بتواند سازه های ساخته شده در دریاها یا صخره هایی را که چین به عنوان سکوهای نفتی ساخته شده از بین ببرد.

ماهیگیران فیلیپینی: “این اعلان جنگ است”

واکنش به این قانون بسیار شدید بوده است ، به ویژه در فیلیپین ، جایی که یک انجمن ماهیگیران ، مقوله ای در صف مقدم درگیری با چین ، آن را “اعلان جنگ مجازی” خوانده است. پس از چند روز سکوت ، وزارت خارجه رسماً اعتراض كرد و از “تهدید شفاهی جنگ” صحبت كرد. اگرچه دولت استبدادی دوترته در سالهای اخیر بسیار به پکن نزدیک شده است ، اما فیلیپین همچنان در اتحاد نظامی با ایالات متحده متصل است ، مانند بسیاری از کشورهای اطراف دریاهای اژدها ، حلقه های اصلی محدودیت محدودی در محدوده چین.

روز پنجشنبه ، آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه جدید ایالات متحده ، در مصاحبه با همتای فلیپینی خود ، این اتحاد را “برای اقیانوس آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام” توصیف کرد ، فرمولی که آمریکایی ها و متحدان آنها با ادعاهای ارضی چین مخالفت می کنند. در اوایل روز ، بلینکن همچنین با همتایان خود در استرالیا و اندونزی صحبت کرد ، در حالی که رئیس جمهور بایدن با نخست وزیر ژاپن گفتگو کرد ، ابراز آمادگی برای تقویت اتحاد دوجانبه و تأیید اینکه معاهدات امنیتی در مورد جزایر سنکاکو نیز اعمال می شود. اما توسط پکن ادعا شده است. این دور اول رایزنی های تلفنی تأیید می کند که اولویت دولت جدید ایالات متحده ایجاد روابط با متحدان آسیایی به منظور مقابله با افزایش اعتماد به نفس نظامی و سرزمینی پکن است. یک بازی مهم برای تعادل جهانی در دریاهای اطراف چین در حال انجام است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *