[ad_1]

تاریخ انتشار 28 ژانویه 2021 در ساعت 12:26 ب.ظ.
چین تایوان

سخنگوی وزارت دفاع چین ، در کیان، وی در تاریخ 28 ژانویه گفت که برای چین ، استقلال تایوان به معنای جنگ است. طبق گزارش های گلوبال تایمز ، وو کیانگ این بیانیه را “در پاسخ به بزرگنمایی های مداوم وزارت دفاع تایوان در مورد به اصطلاح نفوذ هواپیماهای نظامی از سرزمین اصلی چین به منطقه شناسایی هوایی تایوان” منتشر می کند.

وو کیانگ گفت که در تاریخ طولانی چین ، جنبش استقلال تایوان مدت زیادی دوام نخواهد آورد ، بنابراین او به هواداران خود هشدار داد که “هر که با آتش بازی کند می سوزد” و “استقلال تایوان به معنای جنگ است”. سخنگو گفت ارتش آزادیبخش خلق چین (EPL) ضمن دفاع از حاکمیت ملی چین ، تمام اقدامات لازم را انجام داده و قاطعانه هر نوع توطئه جدایی طلبانه را برای استقلال تایوان شکست می دهد.

اظهارات وو پس از انتقاد چین از تمرینات هوایی که در آن تعداد بیشتری از وسایل نقلیه چینی وارد حریم هوایی تایوان می شوند و پس از آنکه ایالات متحده حمایت خود را از موسسات تایپه تأیید کرد ، بیان شد. به خصوص، آخرین 23 و 24 ژانویه، به ترتیب سیزده و پانزده هواپیمای نظامی چینی وارد منطقه شناسایی هوایی تایوان در جنوب غربی جزیره شد و تایپه را مجبور کرد تا نیروهای مسلح خود را هشدار دهد. با توجه به این تمرینات چینی ، واشنگتن بلافاصله از پکن خواستار پایان دادن به فشارهای اقتصادی ، دیپلماتیک و نظامی بر تایوان شد و در 23 ژانویه ، ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت حمایت ایالات متحده از تایپه “سخت سنگ است”.

قبل از اظهارات وو در 28 ژانویه ، سخنگوی دفتر تایوان چین ، زو فنگلیانگ، در پاسخ به اظهار نظرهای اخیر در مورد فعالیت های EPL در تنگه تایوان ، گفت: برای محافظت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی چین به تمرینات نظامی نیاز است. سپس زو به نیروهای خارجی هشدار داد تا از مداخله در این موضوع دست بردارند ، و همچنین به جدایی طلبان تایوانی هشدار داد تا دست از تحریکات بردارند. سخنگو یادآوری کرد که پکن آماده است همه اقدامات لازم از جمله استفاده از زور را انجام دهد.

از نظر چین ، تایوان استان خود بر اساس اصل “یک چین” است که فقط دولت جمهوری خلق چین (PRC) را از پکن به رسمیت می شناسد ، اما در تایپه دارای یک دستگاه اجرایی مستقل است و این جزیره به عنوان جمهوری چین (ROC) ، ادعا می کند که یک نهاد دولتی جدا از PRC است.

به دنبال ظهور رهبر فعلی تایوان Tsai Ying-wen ، رهبر حزب پیشرو دموکراتیک (PDD) ، در سال 2016 پکن روابط خود را با نهادهای جزیره مانند Tsai قطع کرد ، که با اکثریت زیادی در آخرین انتخابات جزیره در ژانویه انتخاب شد 11 ، 2020. ، همیشه از به رسمیت شناختن اصل “یک چین” خودداری کرده است. دولت پکن نیز به نوبه خود بارها اعلام کرده است که می خواهد مسئله تایوان را که از نظر سرزمینی و دیپلماتیک مشکل اصلی آن است ، حل کند و امکان استفاده از آن را با زور رد نکرده است.

در سطح بین المللی ، دولت تایپه متعهد به تقویت روابط با ایالات متحده ، بزرگترین تامین کننده سلاح های دفاعی در جهان است. در زمان دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، واشنگتن اقدامات ابتکاری زیادی را با هدف تقویت روابط با تایپه انجام داد ، علی رغم این واقعیت که در 1 ژانویه 1979 ، ایالات متحده رسماً دولت جمهوری خلق چین (PRC) را در پکن به رسمیت شناخت دولت تایوان. به نظر می رسد حتی با ظهور رئیس جمهور جدید ایالات متحده جو بایدن ، ایالات متحده مشتاق ادامه حمایت از تایوان است ، این را بیانیه های وزارت امور خارجه و دعوت رسمی نمایندگی م institutionsسسات تایوان در ایالات متحده ، شیائو بی شیمی برای اولین بار نشان می دهد سوگند بایدن 20 ژانویه گذشته.

روزنامه امنیت بین الملل را بخوانید ، روزنامه ایتالیایی که کاملاً به سیاست بین الملل اختصاص یافته است

کامیلا کانستری، مترجم چینی و انگلیسی

از سردبیران

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.