[ad_1]

درگیری بین پکن و لندن بر سر هنگ کنگ ، چند روز پس از باز شدن مرزهای انگلیس به روی شهروندان مستعمره سابق انگلیس. چین گفته است كه از 31 ژانویه دیگر گذرنامه های BNO (ملی ملی بریتانیا در خارج از كشور) را به عنوان سند مسافرتی و شناسنامه معتبر به رسمیت نمی شناسد و “حق اقدامات اضافی را برای خود محفوظ می داند”.

ژائو لیجیانگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه پکن ، انگلیس گفت ، “با معرفی” سیاست های ویژه “برای ساکنان مستعمره سابق ،” بازگشت هنگ کنگ به چین را برای 24 سال نادیده گرفته است “.

انگلیس طرح جدید ویزا را – از 31 ژانویه – برای دارندگان گذرنامه BNO در هنگ کنگ و اعضای خانواده آنها اعلام کرده است ، که به آنها اجازه می دهد تا 5 سال در این کشور بمانند و متعاقبا برای شهروندی انگلیس اقدام کنند.

این اقدام در پاسخ به پکن بود برای مالیات چین معرفی شد قانون امنیت ملی ، که توسط انگلیس بسیار مورد انتقاد بین المللی قرار گرفته است. به عنوان “نقض آشکار بیانیه مشترک چین و انگلیس 1984” که بر اساس آن بازگشت مستعمره سابق به چین ، که در توافق نامه 1997 اتفاق افتاد ، که برای هنگ کنگ پیش بینی شده بود ، قابل توجه بود استقلال پس از تبدیل شدن به منطقه ویژه اداری چین.

AGC GreenCom 29 ژانویه 2021 10:12

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *