[ad_1]

فیصل مکداد ، وزیر خارجه سوریه او دریافت کرد یک تماس تلفنی از وانگ یی ، مشاور امور خارجه و وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین ، که طی آن در مورد روابط دوجانبه بین دو کشور دوست صحبت کردند.

علاوه بر این ، راه های توسعه و تقویت روابط بین دو کشور و همچنین وضعیت منطقه و توسعه صحنه بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در طی این تماس ، نماینده چین از قهرمانی و فداکاری های مردم سوریه در دفاع از عزت ، وحدت ، حاکمیت و استقلال کشورش طی 10 سال گذشته تمجید کرد.

وانگ یی اقدامات اقتصادی اجباری را که به طور غیرقانونی به مردم سوریه تحمیل شده محکوم کرد و موقعیت کشورش را در حمایت از راه حل سیاسی متعلق به سوریه و به رهبری سوریه که خواست و منافع مردم سوریه را در نظر می گیرد تصویب کرد.

وی از جامعه جهانی خواست تا برای مبارزه با تروریسم به نیروهای خود بپیوندند.

وزیر امور خارجه چین از موقعیت رئیس جمهور بشار اسد در حمایت از تلاش های چین در برابر بیماری همه گیر ویروس کرونا و آمادگی مستمر چین برای حمایت از مردم سوریه با ادامه ارسال کمک های پزشکی و پیشگیرانه به عنوان غذا به این کشور ابراز تشکر کرد. مطابق با نیازهای آن و در هماهنگی و همکاری کامل با دولت سوریه و همچنین ابراز آمادگی کشورش برای تهیه لوازم واکسن چینی به سوریه.

وزیر امور خارجه المكداد از سمت خود با تشكر از وزیر وانگ یی تأكید كرد كه تلاش های رئیس جمهور اسد و رئیس جمهوری خلق چین شی جین پینگ تضمینی واقعی برای آینده روابط دو كشور دوست است.

وی روابط تاریخی دو کشور و موقعیت چین در حمایت از مردم سوریه در برابر جنگ تحمیلی تروریستی و همچنین پیامدهای اجبار اقتصادی یک جانبه را ستود.

وزیر امور خارجه سوریه بار دیگر تشکر کرد ، چه دولتی و چه مردمی ، از چین به خاطر همه مساعدت هایی که ارائه داده و می کند ، خصوصاً در پاسخ به بیماری همه گیر Covid-19.

وی همچنین گفت: سوریه بار دیگر حمایت خود را از جمهوری خلق چین در برابر همه تلاش های غرب برای مداخله در حاكمیت و تمامیت ارضی خود تأكید می كند.

مالک سوریه تأکید کرد: “سوریه فقط چین متحد را به رسمیت می شناسد و از مقاومت آن در برابر تلاش برای دخالت در امور داخلی این کشور ، در تایوان ، هنگ کنگ یا سین کیانگ حمایت می کند.”

وی آمادگی سوریه را برای ادامه همکاری و هماهنگی با چین در همه مجامع بین المللی برای جلوگیری از تلاش غرب برای دخالت در امور داخلی این کشور تصویب کرد.

در پایان گفتگو ، دو طرف توافق کردند که ارتباطات ، هماهنگی ها و رایزنی ها را در مورد موضوعات مختلف مورد علاقه مشترک و به منظور اطمینان از توسعه روابط دو جانبه و رساندن آنها به بهترین سطوح ، ادامه دهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *