[ad_1]

یک حرکت جدید در دولت پکن در جنگ تجاری با ایالات متحده. آنجا چین قوانینی را در آخر هفته تصویب کرده است که اجازه می دهد مجازات شرکت ها شرکت های بین المللی که احترام می گذارند تحریم های اعمال شده توسط ترامپ.

این تصمیم در پاسخ به دستور اجرایی دونالد برای حذف سه شرکت ارتباط از راه دور China Mobile ، China Telecom و China Unicom Hong Kong از بورس اوراق بهادار نیویورک (NYSE) گرفته شده است.

آنها و همچنین کلیه شرکتهایی که به دلیل مقررات موقت علیه خود متحمل ضرر می شوند ، می توانند شرکای تجاری مسئول را برای محاکمه به دادگاه های چین برسانند ، نتیجه این کار با توجه به تأثیر حزب کمونیست از نظر عدالت تقریباً امری بدیهی تلقی خواهد شد.

در متن راه اندازی شده توسط قوه مجریه به رهبری شی جین پینگ هیچ اشاره ای صریح به محدودیت های ایالات متحده در سال گذشته وجود ندارد ، اما به طور کلی به قوانین خارجی که “منصفانه یا ممنوع یا محدود کردنبه گفته وزیر تجارت ژونگ شانگ ، چینی ها یا شرکت ها به طور عادی تجارت می کنند.

چین شرکت هایی را که از تحریم های ترامپ پیروی می کنند مجازات می کند

با این حال ، به نظر می رسد برای هر کسی که گیرنده اقدامات مقابله ای است ، واضح است اژدها، که همچنین به عنوان پیام به دولت جدید جو بایدن آماده روی کار آمدن در کاخ سفید در 20 ژانویه.

چین از طریق بسته قوانینی که برای محافظت از شرکت های داخلی معرفی شده ، بلافاصله بایدن را بر سر دوراهی قرار می دهد: ادامه سیاست محدودیت های اعمال شده توسط سلف ترامپ ، یا سست کردن یا حتی تغییر کامل رویکرد ایالات متحده در قدرت اقتصادی جهان دوم.

این انتخاب آسان برای دولت جدید ایالات متحده نیست ، به ویژه پس از امضای قرارداد اتحادیه اروپا و خود چین در قرارداد تجاری قرارداد جامع سرمایه گذاری، که در واقع با مخالفت اعضای نهاد اجرایی بعدی در واشنگتن روبرو شد.

رئیس جمهور منتخب برخی بیانیه ها را برای رسانه ها صادر کرده بود که در آن اظهار داشت آماده است تا بهترین راهکار را برای مقابله با تأثیر اقتصادی و مالی جمهوری به خصوص در سال گذشته ، به منظور ایجاد ائتلاف جهانی قادر است او را منزوی کرده و مجبور به سازش کند.

اقدامات بایدن در جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین

انتخاب ازاتحادیه اروپا برای امضای توافق نامه تا 31 دسامبر 2020 ، بسیار مورد نظر توسط آنگلا مرکل، می بیند که برنامه های بایدن کمرنگ می شود ، و او را مجبور می کند هر چه زودتر استراتژی جدیدی را راه اندازی کند.

حتی وقتی شرکت های بزرگ چند ملیتی بزرگ انتخاب می شوند که کدام قانون را دنبال کنند و از این رو کدام یک از دو بازار بزرگ دنیا را رها کنند ، در معرض خطر قرار می گیرند.

در چنین سناریویی ممکن است فشار بر آنها افزایش یابد دولت بایدن-هریس از شرکتهایی که درگیر این تهدید مضاعف هستند ، منجر به کشورها برای پایان دادن به تقابل سنگین با پکن.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *