[ad_1]

دو قدرت بزرگ از هیچ تلاشی در رشد و برگشت به پشت دریای چین جنوبی دریغ نکردند. تئاتر بحران در یک ربع منطقه ای از هم اکنون ناپایدار.

اول آن تنگه تایوان و سپس جزایر پاراسل. دریای چین جنوبی تئاتر تنش است چین و ایالات متحده. دو قدرت بزرگ در یک پرسش و پاسخ فزاینده از یکدیگر دریغ نمی کنند. ایالات متحده با ناوشکن از تنگه تایوان عبور کرد USS جان مک کین. پکن با بیرون کشیدن کشتی جنگی ایالات متحده از آب به این واکنش پاسخ داد جزایر پاراسل (به نقشه زیر مراجعه کنید) که وی به آن اشاره می کند. نیروی دریایی ایالات متحده اعلام کرد که هدف این مأموریت ادعای آزادی ناوبری در آبهای آزاد مجمع الجزایر است. جزایر دریای چین جنوبی از سال 1974 پس از جنگ با ویتنام جنوبی تحت حاکمیت چین بوده است. ویتنام است تایوان ادعای حاکمیت بر جزایر.


اختلاف بین ایالات متحده و چین در دریای چین جنوبی


چینی ها مانورهای ایالات متحده را تحریک می دانند. برای چین ، تایوان این بیست و سومین استان است و پکن هرگز استقلال این کشور را به رسمیت نشناخته است. بنابراین پکن آبهای تنگه تایوان را آبهای سرزمینی می داند و عبور غیر مجاز کشتی های جنگی را نقض حاکمیت خود می داند. ایالات متحده ، به نوبه خود ، حاکمیت چین بر دریای چین جنوبی را به رسمیت نمی شناسد. و آنها به آنچه واشنگتن تحریک واضح می داند پاسخ دادند: بسیج دو هفته پیش توسط نیروی هوایی چین در تنگه تایوان، در منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان. به حدی که در روزهای بعد پنتاگون ناو هواپیمابر روزولت را در پاسخ به فعالیت بمب افکن های چینی فرستاد. تنش ها بین چین و ایالات متحده در یک ربع منطقه از هم اکنون ناپایدار در حال افزایش است. مالزی ، برونئی و فیلیپین ادعاهای سرزمینی دیگری در دریای چین جنوبی دارند ، جایی که چین جزایر مصنوعی و پایگاه های هوایی ساخته است.

جو بایدن سیاست خارجی خود را آغاز کرد با تنش با چین در مورد تایوان. بحران در آخرین روزهای دوران ترامپ شدت گرفته است. كلی كرافت ، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل از سفر رسمی خود به تایوان خبر داد. این دیدار پس از فشار به دلیل فشار چین ، که تهدید به تلافی جویی بود ، لغو شد. دور دوم با مراسم افتتاح بایدن در کاخ سفید ، هنگامی که نماینده تایوان دعوت شد ، برگزار شد.

دریای چین جنوبی: اینفوگرافیک ها

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *