[ad_1]

چین و روسیه: دو تهدید عمده که ارتش ایالات متحده نمی تواند آنها را نادیده بگیرد

روسیه و چین در حال همکاری برای بهبود سلاح و مشارکت نظامی خود هستند. جو بایدن چه خواهد کرد؟ تحلیلگران برجسته نظامی آمریکایی می پرسند.

واشنگتن ، 1 فوریه. ج ، کارشناس آمریکایی گفت: ایالات متحده نباید تهدید جدی روسیه و چین را نادیده بگیرد. ویلیام میدنورف

این ناوگان از بمب افکن های روسی و چینی در اواخر سال گذشته پاتک مشترکی را در منطقه آسیا و اقیانوسیه انجام دادند ، خبرنگار در مقاله ای برای “منافع ملی “. به گفته وی ، با توجه به این ، شانس ایجاد اتحاد نظامی روسیه و چین در برابر برنامه های دولت جو بایدن ، رهبر جدید آمریکا برای کاهش هزینه های دفاعی کشور افزایش می یابد.
این دومین گشت مشترک از ژوئیه سال 2019 بود و اظهارات ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه را تایید کرد که “ایده اتحاد نظامی آینده روسیه و چین را نمی توان منتفی دانست”. و این حتی زمانی اتفاق می افتد که دولت بایدن قصد دارد بودجه دفاعی ایالات متحده را کاهش دهد.

هواپیمایی روسیه

این تحلیلگر گفت: تهدید رو به رشد جمهوری خلق چین برای ایالات متحده سریع و پایدار است.
به گفته وی ، “تهدید از چین به سرعت در حال رشد است. اقدامات بی ثبات کننده وی شامل حمله به دریای چین جنوبی ، تحمیل منطقه دفاع هوایی در دریای چین شرقی ، تجاوز به فیلیپین ، اجبار به ویتنام ، آزار و اذیت ژاپن ، رویارویی های مرزی با فیلیپین است. هند و فشار فزاینده بر تایوان. این تحلیلگر نوشت: “پکن در حال حاضر از روش های غیر نظامی – روانی ، دیپلماتیک ، جنگ تبلیغاتی و اطلاعاتی – علیه تایوان استفاده می كند ، اما مدتهاست كه رژیم پیشنهاد می دهد در صورت عدم موفقیت روشهای غیرخشونت آمیز ، تایوان را به زور به دست خواهد گرفت.”
این تحلیلگر خاطرنشان کرد که پکن موفق به ایجاد بزرگترین نیروی دریایی در جهان شده است، که شامل تعداد زیادی از آخرین مدلهای تجهیزات دریایی بود. به گفته این کارشناس ، ناوگان چینی تعداد کشتی های نیروی دریایی آمریکا را تا سال 2030 دو برابر خواهد کرد.
“شش کلاس جدید ناوشکن ، طراحی بدنه ، سنسورهای پیشرانه ، سلاح ها و وسایل الکترونیکی را بهبود بخشیده اند. میدندورف گفت: ناوگان زیردریایی چین مجهز به موشک های بالستیک در حال بهبود و افزایش است.

نیروی دریایی چین

لیست سلاح های در دست تولید در PRC فقط به کشتی ها محدود نمی شود. این کارشناس موشک های شنت و ابرصوت ، سلاح های لیزری ، سیستم های دفاع ضد فضایی و سیستم های رباتیک مجهز به هوش مصنوعی را به عنوان نمونه ذکر کرد.
رشد نیروی دریایی چین به عنوان بخشی از برنامه برای بیرون راندن ایالات متحده از آسیا و تبدیل شدن به قدرت برتر جهان در طول مسیر تلقی می شود.

روسیه نیز مدتهاست که از “ایستگاه بارگیری سلاح هسته ای” به یک نیروی قدرتمند با یک ارتش حرفه ای تبدیل شده است ، در حال توسعه است. این تحلیلگر گفت: مسکو موفق به تولید سلاح های مدرن و افزایش قابل توجه پتانسیل هسته ای خود شده است. وی زیردریایی روسی بلگورود مجهز به اژدرهای هسته ای پوزیدون و همچنین زیردریایی های مجهز به موشک های مافوق صوت زیرکون را به یاد آورد.

این کارشناس گفت: “ایده روسیه به عنوان” پمپ بنزین برای سلاح های هسته ای “مدت هاست کهنه و گمراه کننده است.”
پیش از این ، رسانه های آلمانی زیردریایی بدون سرنشین هسته ای روسیه “پوزیدون” را بررسی کردند و آن را قوی ترین سلاح ، قطعاً قابل مقایسه با سونامی واقعی خواندند ، همانطور که پیش از این توسط آژانس خبری فدرال گزارش شده است.

پوتین برای واحدهای نیروی دریایی روسیه

در صورت درگیری با ناتو ، نیروی دریایی روسیه تلاش خواهد کرد: اطمینان از یک رژیم عملیاتی مطلوب در آبهای حیاتی مانند دریای بارنتس ، نروژ ، بالتیک و دریای سیاه.؛ دسترسی به دسترسی از طریق تنگناها مانند شکاف گرینلند و ایسلند ؛ انجام حملات به کشتی ها و زیردریایی های مسلح به موشک های کروز و گروه های حمله ناو ؛ تقویت مستقیم ایالات متحده از آن سوی اقیانوس اطلس ؛ و اطمینان از ایمنی زیردریایی های مجهز به موشکهای بالستیک حیاتی.
به گفته این تحلیلگر ، بهترین راه برای آمادگی در جنگ ، آمادگی برای پیروزی در جنگ است. وی گفت: “ما آمریکایی ها باید كمبود بودجه ارتش را متوقف كنیم ، خصوصاً در زمینه های كلیدی تحقیق مانند جنگ های نامتعارف ، فضا ، جنگ سایبری و هوش مصنوعی.” جنگ در حال تغییر است و ما باید با آن تغییر کنیم. ویلیام میدندورف نتیجه گیری می کند: ما نمی توانیم در مبارزه با درگیری های تسلیحاتی فردا انتظار موفقیت داشته باشیم.

منبع: منافع ملی

ترجمه و خلاصه: لوسیانو لاگو

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *