[ad_1]

جنگ غرب علیه چین در چندین جبهه جریان دارد. یکی از آنها مطمئناً هنگ کنگ است. با قدرت غربی برای تأمین و تأمین مالی جنبش اعتراض علیه چین در مستعمره سابق انگلیس.

یک لحظه اصطکاک مربوط به قانون امنیت ملی است. اقدامی که برای جلوگیری از امواج کودتا ناشی از جنبش اعتراضی علیه چین لازم بود. انگلستان بارها دولت چین را به خاطر اجرای این قانون محكوم كرد و آن را “نقض فاحش” اعلامیه مشترك چین و انگلیس 1984 دانست كه زمینه را برای انتقال هنگ كنگ به چین در 1997 فراهم كرد.

در همین حال ، طبق گفته سخنگوی وزارت امور خارجه چین ، ژائو لیجیانگ ، چین اعلام کرد تعداد بیشتری گذرنامه ملی انگلیس در خارج از کشور را به عنوان اسناد سفر و هویت به رسمیت می شناسد. به گفته سخنگو ، دولت این حق را دارد که در مورد این موضوع اقدامات بیشتری انجام دهد.

مقامات چینی همچنین از انگلستان خواسته اند که در امور هنگ کنگ دخالت نکند و “ذهنیت جنگ سرد” خود را کنار بگذارد.

در ماه های اخیر ، لندن و پکن در مورد چندین موضوع با یکدیگر درگیر شده اند. در 12 ژانویه ، دومینیک راعب ، وزیر خارجه انگلیس گفت که دولت طیف گسترده ای از اقدامات را علیه پکن به اتهام سو abuse استفاده اویغورها در چین اجرا خواهد کرد. پکن همه ادعاها را رد کرده و از لندن خواسته است به بهانه نقض حقوق بشر و استفاده از کار اجباری ، محدودیت تجارت با شرکت های استان سین کیانگ را لغو کند.

با این حال ، بازگشت به هنگ کنگ ، قانون امنیت ملی فعالیت های تجزیه ، براندازی و تروریستی را همراه با هر نوع مداخله خارجی منع کرده است. شی جین پینگ رئیس جمهور چین در 30 ژوئن سال 2020 فرمان معرفی این قانون را امضا کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *