[ad_1]

حفاظت

URL کوتاه

تصاویر ماهواره ای ادعا شده از جاده های چین و یک پاسگاه در مرز هند نزدیک ایالت شرقی سیکیم پس از درگیری بین سربازان هند و ارتش آزادیبخش خلق چین در منطقه در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

تصاویر جدید ماهواره ای موجود از شرکت آزمایشگاهی Planet Labs نشان داده است که به نظر می رسد یک پست مرزی و جاده های در دست ساخت در مرز هند در شرق سیکیم است.

همچنین ادعا می شود که چین از ماه مه سال گذشته که لحظات تنش در مرز دهلی نو و پکن وجود داشت ، جاده های جدید زیادی در مرز ساخته است.

تصویر ماهواره ای روز یکشنبه توسط Rahul Gandhi ، عضو حزب مخالف هند در کنگره نقل شد ، که از نخست وزیر نارندرا مودی درخواست توضیح در مورد اطلاعات جدید را داشت.

گاندی گفت: “نخست وزیر باید شجاعت نامگذاری چین را داشته باشد.”

این تصاویر چند روز پس از ارتش هند است او تایید کرد در بیانیه ای که در 20 ژانویه ، درگیری های جدیدی با نیروهای چینی در گذرگاه ناکو لا در نزدیکی مرز سیکیم رخ داد.

در همین حال ، پکن گفت که “هیچ اطلاعاتی” برای گزارش درگیری های 20 ژانویه ندارد.

اختلافات ارضی بین چین و هند

مرز هند و چین بیش از 3500 کیلومتر است. از ناحیه لاداخ در شمال تا ایالت سیکیم هند ادامه دارد. در قسمت شرقی لاداخ از دریاچه پانگ گونگ عبور می کند.

تنش بین دو ملت در اواسط ماه ژوئن هنگامی افزایش یافت که 20 نظامی هندی در یک درگیری وحشیانه با نیروهای چینی کشته شدند. پکن هرگز گزارش رسانه ها درباره تلفات را تأیید نکرده است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *