[ad_1]

جرقه در چشم در رابطه بین ژاپن است چین. لحظه جدید اصطکاک که توکیو را در مورد عواقب احتمالی در منطقه نگران می کند ، مربوط به آخرین لایحه مصوب کمیته دائمی شورای ملی ، بالاترین نهاد قانونگذاری چین است. در واقع ، پکن ماده ای را منتشر کرده است که اجازه این کار را می دهد گارد ساحلی برای استفاده سلاح درصورتي كه كشتي هاي خارجي در آب هاي مورد منازعه مشغول فعاليت هاي غيرقانوني باشند بايد از دستورات سرپيچي كنند.

مسئله این است که دو طرف با هم رقابت می کنند ، برای دهه ها، مجمع الجزایر واقع شده است در دریای شرق چینمتشکل از 5 جزیره غیرمسکونی و 3 سنگ. ما در مورد آنچه ژاپنی ها به آن می گویند صحبت می کنیم جزایر سنکاکو، در چین به عنوان جزایر دیائویو و در تایوان به عنوان جزایر دیاویوتای معروف است. آنها از سال 1972 بخشی از استان اوکیناوا در ژاپن بوده اند و قلمرو آنها با مدیریت شهرداری ایشیگاکی مطابقت دارد.

با توجه به گزارش ، رسانه های ژاپن نگران هستند. با قانونی که پکن فقط پخته کرده است – و با توجه به اینکه دولت چین معتقد است سنکاکو بخشی از قلمرو آن است – در واقع این خطر وجود دارد که چین به قایق های ژاپنی قایقرانی در اطراف جزایر مورد مناقشه. نیازی به گفتن نیست، با حوادث دیپلماتیک بعدی با نتایج غیر قابل پیش بینی. این آژانس نوشت: “کشتی های چینی” اخبار کیودو – اغلب تحت رهبری رئیس جمهور در منطقه به اصطلاح مجاور خارج از آبهای ژاپن مشاهده شده اند شی جین پینگ که موضع بسیار محکمی در جزایر گرفته است تا بتواند ملت را به یک نیروی دریایی تبدیل کند “.

یک معمای پیچیده

حساب چینیبه طور خلاصه ، این یک سردرد بزرگ برای نخست وزیر ژاپن خواهد بود یوشی هیده سوگا. به گزارش روزنامه ژاپن تایمزدیپلمات های ژاپنی در اوایل هفته گذشته با همتایان چینی خود تماس گرفتند و با کنفرانس تلفنی در برابر حملات مکرر کشتی های پرچم دار پکن در نزدیکی سنکاکو که مورد مناقشه است ، مخالفت شدیدی داشتند. وزارت خارجه چین توضیح داد ، نمایندگان چینی از دو طرف خواستند تا منطقه مورد مناقشه را به “دریای صلح ، همکاری و دوستی” تبدیل کنند.

با این حال ، گره ای که باید حل شود مربوط به مفهوم خود توافق نامه است. به دلیل دیدگاه های مختلف در مورد سنکاکو (و سایر موضوعات) ، چین و ژاپن در واقع باید با دیدگاه های کاملاً مخالف روبرو شوند. همچنین ، زیرا سوگا به خوبی می داند که شکستگی های مختلفی روی میز وجود دارد که باید برطرف شود ، اول از همه اتحاد استراتژیک توکیو با ایالات متحده ، بلکه تجارت، هنگ کنگ ، تایوان و به طور کلی دریای چین جنوبی. به عبارت دیگر ، Senkaku / Diaoyu فقط نوک کوه یخی بسیار بزرگ هستند.

ساحل واشنگتن

سپس متغیری برای جدی گرفتن وجود دارد ایالات متحده. جو بایدن، رسانه های ژاپنی گزارش دادند ، به سوگا اطمینان می دهند كه ماده 5 پیمان امنیتی ژاپن و آمریكا در مورد جزایر سنكاكو نیز اعمال خواهد شد. بنابراین ، واشنگتن در صورت فرضیه از توکیو دفاع خواهد کرد درگیری نظامی با پکن از طرف خود ، توشیمیتسو موتگی ، وزیر امور خارجه ژاپن گفت که ژاپن “از نزدیک” تحرکات چین را “در آبهای مورد مناقشه” رصد می کند و “با علاقه زیاد”. ما همچنین به یاد می آوریم که آخرین قانون ژاپن – كه قرار است از اول فوریه لازم الاجرا شود – به گارد ساحلی ژاپن اجازه می دهد ساختمانهای ساخته شده توسط سازمانهای خارجی یا افراد در آبهای حوزه قضایی مورد ادعای چین را تخریب كند.

هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در مورد چین صحبت کرد ، در یک کنفرانس خبری گفت که محتوای لایحه فوق “مطابق با کنوانسیون ها و اقدامات بین المللی از ملت های مختلف. “و بنابراین اژدها به” همکاری با کشورهای مربوطه برای حل مناسب تناقضات و اختلافات از طریق گفتگو و مشاوره برای اطمینان از صلح و ثبات منطقه ای “ادامه خواهد داد.

هدف قانون گارد ساحلی این است که وظایف و موقعیت آن را روشن کند تا اطمینان حاصل شود که یک پایه قانونی برای همکاری خارجی وجود دارد و به آن کمک می کند تا تعهدات خود را تحت معاهدات بین المللی بهتر انجام دهد ، “گفت: لی فی ، رئیس کمیسیون. تحت قانون اساسی و قانون مجلس ملی چین گلوبال تایمز سرانجام ، ژاپن توسط برخی از متخصصان چینی ممکن است دوباره مورد توجه قرار گیرد در مورد اختلافات ارضی برای اطمینان در مورد دولت رئیس جمهور بایدن. نسخه واقعی وقایع هرچه باشد ، دما بین چین و ژاپن می تواند به طور خطرناکی افزایش یابد.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.