[ad_1]

روز چهارشنبه ، دونالد ترامپ اولین رئیس جمهور در تاریخ ایالات متحده شد که دو بار متهم شد ، مجلس نمایندگان وی را به جرم “دامن زدن به شورش” در 6 ژانویه سانسور کرد.

ژان ماری لوپن ، رهبر پیشین حزب ناسیونالیست و محافظه کار فرانسه ، از نگرش به ترامپ پس از حوادث کاپیتول وحشت نشان داد.

لوپن 92 ساله در مصاحبه ای با France Presse در مصاحبه ای که امروز منتشر شد ، گفت كه نمی تواند “آزار” رئیس جمهور را بفهمد. این سیاستمدار افزود که “از نحوه رفتار رئیس جمهور ترامپ در آخرین روزهای دوره ریاست جمهوری خود کاملاً شوکه شده است.”

توصیف ترامپ به عنوان “پوپولیست” و متهم کردن متحدان محافظه کار خود به خیانت به بایدن ، لوپن وی تأکید کرد که “او اصطلاح پوپولیست را تحقیرآمیز نمی داند”.

“بالاخره چه کسی از یک پوپولیست به مردم نزدیکتر است؟” این سیاستمدار گفت: “مواردی وجود دارد که مردم احساسات خود را بدون گذر از کانال های معمول ابراز می کنند.”

در مورد قیام ششم ژانویه ، که در آن طرفداران عصبانی ترامپ به ساختمان کاپیتول حمله کردند ، لوپن اظهار داشت که این اپیزود “چشمگیر” نیست آنطور که رسانه ها تصور می کردند.

لوپن گفت: “هیچ اشغالگری یا قساوتی علیه مقامات منتخب وجود نداشت” و “کودتایی” وجود نداشت که ترامپ در آن متهم شود ، این احمقانه است ، خصوصاً پس از سخنرانی های ترامپ قبل از حمله به پایتخت ، چنین کاری را نمی کرد. “

این سیاستمدار فرانسوی ادعا می کند که نهادهای آمریکایی توسط تظاهرات کاپیتول تهدید نشده اند و می گوید هنوز هویت افرادی که وارد کپیتول شده اند هنوز به طور نهایی مشخص نشده است. لوپن گفت: “ممکن است فرصت طلبی وجود داشته باشد ، ما این را در همه تظاهراتی که در کشور ما در حال برگزاری است می بینیم.” وی افزود كه افراد “خارج از روح تظاهرات” ممكن است از كنترل برگزاركنندگان خارج شده باشند.

در درگیری های روز 6 ژانویه 5 نفر از جمله چهار معترض و یک افسر پلیس کشته شدند.

لوپن با اشاره به ترامپ گفت: “این یک محاکمه بسیار بد علیه او است که به نظر من نسبت به رئیس جمهور معزول بسیار غیر ظریف است.”

هفته گذشته ، مارین لوپن ، دختر ژان ماری لوپن و رهبر صندوق ملی راسلمنت (جبهه ملی سابق) ، از تصاویر خشونت پخش شده توسط پایتخت آمریکا ابراز “شوک” کرد. وی به فرانس 2 گفت: “همه اقدامات خشونت آمیز با هدف حمله به روندهای دموکراتیک به طور طبیعی قابل قبول نیستند.”

ژان ماری لوپن در اوایل سال 2016 از ترامپ حمایت کرد ، رئیس جمهور جمهوری خواه مارین لوپن را “قوی ترین نامزد” برای کنترل مرز ، “تروریسم اسلام گرای رادیکال” و سایر مسائل پیش از انتخابات ریاست جمهوری خواند. از سال 2017 ، که لوپن به امانوئل ماکرون باخت. پدر وی در ادامه اظهار داشت كه وی باید یك “كارزار ترامپ مانند تر ، بازتر و بسیار تهاجمی علیه مسئولین تجزیه كشور ما ، چه در راست و چه در سمت چپ” انجام می داد.

بزرگتر لوپن اخراج شد از جبهه ملی در سال 2015 پس از برخی اظهارات ضد یهودی ، از جمله خواندن هولوکاست “فقط جزئیات تاریخ. وی به تشکیل یک حزب جدید ، کمیته های ژان ، یک حزب اجتماعی محافظه کار ، ملی گرای فرانسه ، یوروسپتیک و ضد جهانی گرایانه ادامه داد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *