[ad_1]

کار دشوار بایدن: نگه داشتن آمریکا در کنار هم

بر سسیلیا والنته *

20 ژانویه گذشته ، حدود ساعت 17:45 به وقت ایتالیا، جو بایدن است کامالا هریس قبل از کاپیتول در واشنگتن سوگند یاد کردند و رسماً رئیس جمهور و معاون جدید رئیس جمهور شدند ایالات متحده آمریکا. مراسم سنتی به مناسبت آغاز دوره ریاست جمهوری تازه انتخاب شده در سال جاری پیش بینی شده متفاوت از مراسم معمول بود. سال 2020 سال همه گیری COVID-19 بود ، درگیری با معترضین از زندگی سیاه مهم است، سالی که با حمله ترسناک به پایان رسید کاپیتول در اوایل سال 2021 اتفاق افتاد. هزاران نفری که به طور معمول مرکز خرید ملی در واشنگتن را پر می کنند به دلایل بهداشتی و ایمنی نمی توانند در این شهرک شرکت کنند. در جای آنها حدود 200000 پرچم آمریکا قرار گرفته است که نماد مردم آمریکا است.

سایه همه گیر و حوادث 6 ژانویه گذشته در کل مراسم آویزان بود. این رویداد با جزئیات در حال بررسی است تا پیامی روشن به مردم آمریکا و جهان ارائه دهد. بایدن می خواست بر اراده خود برای جمع کردن قطعات آمریکای تقسیم شده تأکید کند. سوگند از کامالا هریس این فقط می تواند بزرگترین نماد این ساختار جدید باشد. اولین زنی که سمت معاون رئیس جمهور را در دست گرفت. اولین زن غیر سفید پوست. با این حال ، غلبه بر تقسیمات دشوار خواهد بود.

کار دشوار بایدن پس از رهبری ترامپ

در سالهای اخیر ، ایالات متحده شاهد بوده است که دو قطبی سیاسی (و حزبی) سنتی خود به قطب تبدیل شده است. این یک روند طولانی است که دونالد ترامپ کمک به سرعت بخشیدن و تأکید ، اجازه می دهد هر افراط گرایی طبیعی شود. وی با کنار گذاشتن مراسم تحلیف ، تا آخرین روز حضور در دفتر خود از هر نوع همکاری دو جانبه امتناع ورزید. وی چهارمین رئیس جمهوری است که چنین کاری انجام داده است.

مهمترین لحظه کل مراسم لحظه ای بود که شخصیت اصلی را دید آماندا گورمن، شاعر جوان بیست و دو ساله ، به او جو بایدن او تصمیم گرفت پیام خود را بسپارد. زن جوان شعری را درباره عصر تاریکی که اخیراً سپری شده و طلوع جدیدی در افق می خواند. دقیقاً همان چیزی که هدف دولت جدید دموکراتیک پس از چهار سال رهبری ترامپ است.

وی گفت: “به گونه ای مقاومت کردیم و شاهد بودیم که چگونه این ملت شکسته نشد ، بلکه به سادگی ناتمام ماند.” و این ذات ایالات متحده است. حرص و طمع به کمال هرگز احساس کمال نمی کرد ، هرگز از راه نمی رسید. همیشه رسیدن به هدفی بالاتر. این در مقدمه قانون اساسی آنها آمده است ، كه در آن مردم آمریكا به دنبال “بهبود” اتحادیه هستند.

برای این منظور ، تقسیمات باید به نفع تعالی آنچه آنها را متحد می کند ، از هم جدا شوند ایالات متحده آمریکا، کشوری که چند فرهنگ گرایی را به قدرت خود تبدیل کرده است.

“ما شکاف را کاهش می دهیم زیرا می دانیم برای اینکه آینده خود را در اولویت قرار دهیم ، ابتدا باید اختلافات خود را کنار بگذاریم.” قابل توجه است که جو بایدن، مرد هفتاد و هشت ساله ، شاعر سیاه پوستی 22 ساله تقریباً ناشناخته را برای آغاز دوره ریاست خود انتخاب کرده است.

آمریکا برگشته است تا آمریکا را بسازد

پیام از رئیس جمهور جدید روشن است: این یک آغاز جدید برای است ایالات متحده آمریکا. عدالت اجتماعی ، عدالت نژادی ، حفاظت از محیط زیست ، بهبود اقتصادی و کمک به فقیرترین اقشار جامعه. بایدن او بعد از ظهر 20 ژانویه ، بلافاصله پس از سوگند خود شروع به کار کرد. وی 17 دستورالعمل اجرایی را معکوس اقدامات انجام شده توسط دولت ترامپ امضا کرد.

اول از همه ، محاصره ساخت دیوار با مکزیک ، اقدامات جدید برای به تأخیر انداختن عفونت با COVID-19 ، بازگشت ایالات متحده به توافق نامه آب و هوای پاریس. مطمئناً کارهای زیادی برای بازگرداندن یک جامعه تقسیم شده ، با مشکل همه گیر و بحران اقتصادی ، برای بازگرداندن همکاری در سطح بین المللی انجام خواهد شد ، اما به نظر می رسد که آمریکا می خواهد به آمریکا برگردد.

***

سسیلیا والنته

* سسیلیا والنته در سال 1996 در لوآكیلا متولد شد ، در رشته علوم سیاسی از دانشگاه LUISS در رم فارغ التحصیل شد ، او خودش را ادامه داد دوره آموزش برای مدرک کارشناسی ارشد دوتایی در روابط بین الملل و امور اروپا در LUISS و Université Libre de Bruxelles. در طول اقامت خود در بروکسل ، وی در نمایندگی دائمی ایتالیا در اتحادیه اروپا کار کرد. او سالها به عنوان روزنامه نگار سیاسی در مجله TheWise مجله می نویسد و عمدتا در سیاست خارجی ، امور اروپا و بین الملل نقش دارد. (کار دشوار بایدن).

قابل اعتماد و متخصصواقعیت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *