[ad_1]

مصاحبه ها

URL کوتاه

شریف الوافی ، کاندیدای ریاست شورای ریاست جمهوری جدید لیبی ، گفت که وی رسماً نامزدی خود را برای ریاست جمهوری ارائه کرده است.

در یک مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک ، در درجه اول رسانه های بین المللی ، الوافی او برخی از عناصر مهم و مسائل برنامه خود را که قصد دارد در مبارزات انتخاباتی روی آنها کار کند ، آشکار کرد.

– شورای ریاست جمهوری لیبی باید با مجموعه ای از موضوعات مهم روبرو شود. به نظر شما اگر خود را در این موقعیت یافتید ابتدا باید چه مراحلی برداشته شود؟

– با توجه به برنامه اقدام ، می خواهم بلافاصله یادآوری كنم كه شورای ریاست جمهوری اختیاراتی دارد كه به نوعی فراتر از صلاحیت دولت است. با این وجود ، هماهنگی بین شورای ریاست جمهوری و دولت وجود دارد ، زیرا ما تا پایان سال برای تکمیل روش تفکیک قوا تلاش خواهیم کرد.

اول از همه ، لازم است که در مورد وحدت نهادها و تکمیل روند آشتی ملی کار شود: جبران خسارت ، تقویت اعتماد متقابل ، بازگشت افراد آواره. تنها در این صورت است که می توانیم بستر مشترک محکمی برای انتخابات بعدی ایجاد کنیم. و این همراه با نیاز به بررسی دقیق مسائل امنیتی و اقتصادی است.

– مسائل آشتی ملی یکی از مهمترین موارد تلقی می شود. سازوکارهایی که قصد دارید از طریق آنها این مشکلات را حل کنید کدامند؟

– بدون شک ، آشتی ملی ضروری است ، زیرا در غیر این صورت آماده سازی کشور برای یک دوره صلح و انتخابات غیرممکن است. علاوه بر این ، بازگشت به کشور همه آوارگان نیز بسیار مهم است. فقط در این صورت است که می توانیم بر انجام گام های مهم دیگر تمرکز کنیم.

– اتحاد همه ارگانیسم ها ، به خصوص اگر به ارتش اشاره کنیم ، هدفی کاملاً پیچیده است. فکر می کنید تا پایان سال زمان کافی برای انجام چنین کاری وجود دارد؟

– ما تمام بحث های انجام شده توسط کمیته نظامی را از نزدیک دنبال می کنیم ، تا زمانی که سیاست عملی نشود از سیاست نظامی پشتیبانی خواهیم کرد. ما علاقه زیادی به این موضوع داریم.

– آیا در کوتاه مدت ، شورای ریاست جمهوری با حل مسئله اخراج پایگاه ها و جنگجویان خارجی از کشور برخورد خواهد کرد؟

– همه شهروندان لیبی می خواهند مزدوران خارجی کشور و لیبی را ترک کنند تا سرانجام ثبات و امنیت را بدست آورند. اما ، البته ، ما قصد داریم این موضوع را در سطح بین المللی مطرح کنیم.

– امروز اوضاع اقتصادی لیبی بسیار دشوار است. ایده شما برای برنامه ریزی برای خارج کردن کشور از بحران چیست؟

– بدیهی است که ما زمان بسیار کمی برای چنین اصلاحات گسترده ای در اختیار داریم. از طرف ما ، ما تلاش خواهیم کرد تا اصلاحات اقتصادی را با تکیه بر متخصصان اصلی و کمک وزارت اقتصاد امکان پذیر کنیم.

– به نظر شما ، آیا شورای جدید ریاست جمهوری قادر به حل مشکل دخالت خارجی در امور لیبی و برقراری تعادل در سیاست خارجی خواهد بود؟

– شورای ریاست جمهوری و دولت لیبی نتیجه گفتگو بین بازیکنان مختلف تحت نظارت سازمان ملل است. بنابراین ، تمام مسائل مربوط به مداخله یا مشارکت خارجی لیبی در جامعه بین المللی باید به همین ترتیب حل شود.

– برخی معتقدند که مهلت مقدماتی کمتر از یک سال ممکن است ارزش ریسک کاندیداتوری برای ریاست جمهوری را نداشته باشد. هر کسی که پیروز شود در واقع حق شرکت در انتخابات خود را از دست خواهد داد ، که جدی تر خواهد بود. چه عاملی باعث شد که اکنون خود را کاندیدا کنید و در عوض خود را برای انتخابات دسامبر آماده نکنید؟

– من با این واقعیت موافق هستم که این اصطلاح اولیه متناسب با خطر نیست. من شخصاً خود را یکی از افرادی نمی دانم که از محبوبیت زیادی در بین لیبیایی ها در تمام زمینه های زندگی و در تمام مناطق کشور برخوردار هستند. من هیچ جاه طلبی شخصی ندارم.

من هرگز سعی نکرده ام جایی را تأمین کنم و هرگز به فساد مشکوک نشده ام. ای کاش می توانستم برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی در لیبی نامزد شوم ، اما ثبات کشور من بسیار مهمتر از دوره طولانی ریاست جمهوری است.

– برگردیم به مشکل آوارگان. فکر می کنید چگونه امکان بازگشت به کشور وجود دارد؟

– همانطور که قبلاً ذکر شد ، آوارگان برخی از مشکلاتی هستند که بیشتر ما را به هیجان می آورند. ما در گذشته نیز برای حل این مسئله تلاش کرده ایم ، اما درگیری مسلحانه مانع از شروع عملیات بازگرداندن بازپرداخت گسترده شده است. بنابراین ، با تأسیس شورای ریاست جمهوری و آغاز ماموریت ، ما می توانیم برای حل بحران و اتحاد خانواده های لیبیایی تلاش کنیم.

– نکات اصلی برنامه شما چیست؟

– همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، ما ابتدا به اتحاد مقامات عمومی ، جبران خسارت ، بازگشت به خانه آوارگان ، آشتی ملی ، اعتماد سازی خواهیم پرداخت. بعلاوه ، ما جنبه های مربوط به امنیت و آمادگی کشور را برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان فراموش نخواهیم کرد. انتقال به موقع قدرت به نفع دولت منتخب نیز بخشی از مسئولیت های ماست.

– همکاری با روسیه در حل مسئله لیبی را چگونه می بینید؟

– روسیه کشوری دوستانه است که مدتهاست در لیبی حضور دارد تا به ما در حل بحران کمک کند. من تأیید می کنم که به واسطه دوستی طولانی که ما را با مسکو متحد می کند ، کاملا روابط دوستانه با روسیه را حفظ خواهیم کرد.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله لزوماً منعکس کننده نظرات اسپوتنیک نیست.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *