[ad_1]

“چرا آنچه ارتش در میانمار انجام داد در واشنگتن امکان پذیر نبود؟” گزارشات رسانه های اجتماعی بین دهم فوریه تا 2 فوریه توسط ده ها نفر منتشر شد ، در حالی که خبر کودتای میانمار بیشتر گسترش یافت. همه چیز از روایات QAnons یا پیروان این نظریه آغاز شد که تاریخ اخیر ایالات متحده با تلاش برای تضعیف ریاست جمهوری دونالد ترامپ به شدت تعیین شده است. توطئه ای که با انتخابات گذشته انجام خواهد شد. به همین دلیل ، چندین نفر از اعضای راست افراطی در 6 ژانویه به كاپیتول حمله كردند و غم انگیزترین منظره ای را كه دموكراسی آمریكا شاهد آن بوده است ، ارائه می دهند. این تلاش واقعی کودتا در واشنگتن ناکام ماند در حالی که – در آن ساعت ها – در میانمار موفقیت آمیز بود.

همچنین بخوانید> مسدود کردن شبکه های اینترنتی در میانمار برای جلوگیری از اقدام علیه کودتا

کانن و میانمار ، آرزوی این کودتا در ایالات متحده است

آنگ سان سوچی دستگیر شد و ارتش ، به رهبری مین اونگ هلایینگ ، قدرت را به دست گرفت و ژنرال به عنوان رئیس جمهور موقت منصوب شد. اقدامی که همه طرفداران راست افراطی آمریکایی آن را تحسین کردند. برای فهمیدن دلیل این اقدام هماهنگ در شبکه های اجتماعی ، باید تأکید کرد که کودتای میانمار در مقایسه با افکار عمومی در ایتالیا ، افکار عمومی ایالات متحده (که همیشه بسیار با توجه به سیاست خارجی است) را لرزاند. این پیام بسیار عمیق تر در جمعیت آمریکا نفوذ کرده است و مصرف کنندگان راست افراطی را نیز تحت تأثیر قرار داده است. که ناگهان به نوستالژی تبدیل شده اند.

در پایان ، مدت زیادی طول نکشید. چندین الگوی رفتاری (یکی شامل رقص دونالد ترامپ در پس زمینه اقدام نظامی برمه ، تقلید مسخره انگیز از فیلم ویروسی یک معلم ایروبیک است که تمرینات خود را شروع می کند حتی اگر تانک ها در پشت آن حرکت می کنند) و برخی از تأثیرات اجتماعی بر عملیات از طریق نقاط مهم پشتیبانی برای پیروان کانن. فقط کافی است بگویم که پشیمانی از آنچه در میانمار رخ داده است و به جای آن واشنگتن وجود نداشته است ، توسط یک نامزد جمهوری خواه در منطقه پنجم جورجیا ، متحد فوق العاده ترامپ نیز توئیت شد آنجلا استانتون-کینگ.

این توییت تقریباً 3000 تعامل دارد و بخشی از شبکه توئیت های مشابهی است که توسط طرفداران اصلی قانون در راه اندازی شده است. این افراد از دیگر کانالهای ارتباطی سنتی خود مانند گفتگوی تلگرام نیز بهره مند شده اند. طبق نظریه پردازان توطئه آمریکایی ، شباهت های زیادی بین اوضاع ایالات متحده و میانمار وجود دارد: انتخابات در ماه نوامبر برگزار شد و پیروزی ترقی خواهان توسط گروه های محافظه کار مورد مناقشه قرار گرفت. آنقدر که در آن زمان منجر به کودتا می شویم. آنچه قرار بود در کاپیتول واشنگتن باشد و به جای آن در میانمار اتفاق افتاد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *