[ad_1]

با تغییر گارد در کاخ سفید ، به نظر می رسد ارتش آمریکا توسط فعالیت های جدید هدایت می شود. نه اینکه دولت قبلی را می توان صلح طلب نامید ، بگذارید روشن باشد. اما در اولین روز حکومت جو بایدن ، شاهد افزایش نیروهای سوریه بودیم ، در حالی که امروز ورود ناوشکن موشک USS Donald Donald (DDG 75) به دریای سیاه را ثبت کردیم. اینها قطعاً تصادفی است.

با این حال ، این همزمانی ها بازگشت به ایالات متحده در گذشته را نشان می دهد.

نیروی دریایی ایالات متحده اروپا-آفریقا در توییتر خود گفت: “اولین ناوشکن FDNF [Forward-Deployed Naval Forces-Europe] برای دیدار از دریای سیاه در سال 2021 ، # دونالدکوک با شرکایی همکاری خواهد کرد که به ایجاد امنیت دریایی در منطقه ادامه خواهند داد. ”

دریای سیاه یک راه آبی حیاتی برای تجارت دریایی و ثبات در سراسر اروپا است. بر اساس وبلاگ دفاع ایالات متحده ، نیروی دریایی ایالات متحده به طور منظم در دریای سیاه کار می کند تا با متحدان و شرکای ناتو از جمله بلغارستان ، جورجیا ، رومانی ، ترکیه و اوکراین همکاری کند.

تخریب کننده دونالد کوک

طبق گفته نیروی دریایی ایالات متحده ، دونالد کوک یک ناوشکن چند منظوره است که برای محافظت و در صورت لزوم از بین بردن دشمنان خود در سطح اقیانوس ، روی زمین ، در آسمان ، در زیر امواج و حتی در فضا طراحی شده است.

دونالد کوک به یکی از مدرن ترین سیستم های تسلیحاتی نیروی دریایی در جهان مجهز است. Aegis ، یک سامانه موشکی بالستیک دفاع دفاعی هوایی و رایانه ای ، دارای قابلیت های استثنایی در برابر حملات هواپیما و موشک است.

در قلب سیستم Aegis رادار SPY قرار دارد که به طور خودکار تقریباً همه چیز را در هوا ردیابی و ردیابی می کند و به ناوشکن اجازه می دهد دشمن را با قدرت شلیک و دقت باورنکردنی شناسایی ، ارزیابی و درگیر کند.

واکنش ها از روسیه

مرکز کنترل دفاع ملی روسیه اعلام کرد ، ناوگان دریای سیاه روسیه نظارت بر حرکت ناوشکن USS Donald Cook (DDG-75) از نیروی دریایی آمریکا ، Arleigh Burke را که وارد دریای سیاه شده است ، آغاز کرده است.

در بیانیه این مرکز آمده است: “رادارهای ناوگان دریای سیاه ردیابی حرکات ناوشکن موشک هدایت شونده” دونالد کوک “نیروی دریایی آمریکا را آغاز کرده اند که در 23 ژانویه 2021 وارد دریای سیاه شد.

کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده به طور منظم از دریای سیاه بازدید می کنند ، اما وزارت امور خارجه روسیه بار دیگر تأکید کرد که حضور نظامی کشتی های جنگی متعلق به کشورهایی که هم مرز با دریای سیاه نیستند ، قطعاً ثبات در منطقه را تسهیل نمی کند. ایالات متحده اصرار دارد كه كنوانسیون مونترو را كه عبور ناوهای جنگی از تنگه بسفر و داردانل را تنظیم می كند ، رعایت كند. با این حال ، آنها با برخورد تهاجمی خود نشان می دهند که می خواهند منطقه را بی ثبات کنند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *