[ad_1]

واشنگتن – پس از سه سال کشتی دستی ، اختلافاتی که کشورهای خلیج فارس را تقسیم کرد شروع می شود به پایان یکی از کارمندان دولت ترامپ به آژانس اعلام کرد رویترز که عربستان سعودی ، مصر ، امارات متحده عربی و بحرین آماده هستند تا تحریم قطر را منزوی کرده و مرزهای زمینی ، دریایی و هوایی را با امارات که از سه سال قبل در انزوا است ، باز کنند. این اعلامیه همچنین توسط منابع در کویت ، کشوری که ماه ها در میان همسایگان خود برای حل بحران میانجیگری کرده است ، تأیید شد.

این تحریم یکی از اولین علائم توازن جدید در خلیج فارس بود: عربستان سعودی و امارات متحده عربی آن را در پاسخ به فعالیت قطر کوچک در مرحله به اصطلاح چشمه های عربی در سال های بعد تشویق کردند. حمایت دوحه از اسلام گرایان به ویژه در مصر ، جایی که رئیس جمهور فعلی است ، متمرکز شده است عبدالفتاح السیسی به لطف کودتایی که دولت اخوان المسلمین را که در انتخابات پس از 2011 پیروز شد کنار بگذارد ، در قدرت است. کشورهای حاشیه خلیج فارس تعدادی از شرایط را از جمله قطع روابط با ایران ، پایان حمایت از اسلام گرایان و تعطیلی تلویزیون های پان عربی الجزیره.

این اعلامیه پیش از اجلاس سران عرب در خلیج فارس است که فردا در عربستان سعودی برگزار می شود و به ریاست پادشاه عربستان سعودی برگزار می شود. سلمان. امیر قطر ، شیخ آل ثانی، اکنون انتظار می رود برای اولین بار از زمان اعمال تحریم در این اجلاس شرکت کند. تصمیم متحدان نزدیک ایالات متحده در آخرین روزهای انتصاب دولت ترامپ و تنها چند روز پس از تحلیف رئیس جمهور منتخب صورت می گیرد جو بایدن.

کویت به عنوان میانجی بین قطر و چهار کشور عربی عمل می کرد ، اما ایالات متحده نیز نقش اصلی را ایفا می کند: منابع آمریکایی به ویژه بر نقش جارد کوشنر ، داماد رئیس جمهور دونالد ترامپ و از وی ، مسئول مدیریت سیاست ها در خاورمیانه است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *