[ad_1]

گزارش از رسانه های آمریکایی سیاست خارجی بر راه احتمالی که شرکای عرب سابق ایالات متحده می توانند پس از خروج زودهنگام نیروهای آمریکایی از خاک افغانستان طی کنند تاکید می کند. اقدامی که بسیاری آن را اثبات شکست کشور آمریکای شمالی می دانند.

“[L’amministrazione statunitense presieduta da Joe] در این بیانیه آمده است: “بایدن قبلاً اعلام کرده است که آماده است به جای جلوگیری از فعال شدن این اقدامات ، از کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس که روابط خود را با بشار اسد از سر گرفته اند چشم بپوشد.”

رسانه ها خاطرنشان می کنند که واشنگتن تمایل خود را برای منزوی کردن سوریه کاهش داده است ، که در وضعیت فعلی به یک تغییر جزئی اما قابل توجه در سیاست آمریکا در مورد اعمال تحریم های شدید ضد سوریه موسوم به “قانون سزار” تبدیل شده است. از سال 2019 در حال اجرا است

در این شرایط ، وی خاطرنشان می کند که روابط بین کشورهای عربی ، به ویژه امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، بحرین و عربستان سعودی ، با دولت سوریه در ماه های اخیر هرچند در سطوح مختلف تحقیقاتی بهبود یافته است. اهداف مختلف

در این مقاله آمده است که برخی از رهبران عرب ، از جمله رهبران اردن ، امارات متحده عربی و سایرین در واشنگتن در بالاترین سطح برای لغو تحریم ها در حمایت از گسترش دامنه خود در سوریه لابی کرده اند. نفوذ در سوریه و رهبری روند بازسازی در کشوری که در جنگ 11 ساله ویران شده است.

با درک اینکه محدودیت هایی در زمینه بهبود روابط کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد که به شدت تحت تأثیر سیاست های نوظهور سوریه توسط دولت بایدن و محدوده وسیع تحریم ها بر اساس قانون سزار قرار گرفته است.

از جمله ، رهبران عرب بدون شک به یاد می آورند که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا برای اولین بار در دسامبر 2018 پیروزی خود را علیه داعش اعلام کرد و “با توجه به سیاست جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در قبال افغانستان ، بر اساس بیانیه ماموریت مشابه”. از سوریه “

در خاتمه ، مجله ادعا می کند که کشورهای عربی خلیج فارس به دنبال راه هایی برای توسعه راه حل عربی در جنگ و در نتیجه بازگرداندن سوریه به اصطلاح “چرخه عرب” هستند و در صورت خروج سریع ایالات متحده از این مزیت برخوردار خواهند شد. یا در قالب یک توافق سیاسی با روسیه به توافق برسد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *