[ad_1]

در حالی که من در ژنو بودم مصاحبه کمیته قانون اساسی سوریه تحت حمایت سازمان ملل متحد برای یافتن یک راه حل سیاسی برای جنگ تقریبا ده ساله در سوریه ، ادلب وضعیت به طور فزاینده ای متشنج می شود. منطقه شمال غربی سالها تحت کنترل حیات تحریر الشام (HTS) بوده است ، اما شبه نظامیان جهادی طرفدار ترکیه به طور فزاینده ای باید با گروههای مخالف در تلاش برای گرفتن قسمتهایی از این محوطه

در واقع ، در ماه های اخیر ، حملات علیه مواضع ترکیه یا گشت های ترکی-روسی پس از توافق در مارس 2020 بین مسکو و آنکارا برای کنترل منطقه شمال غربی در مجاورت ادلب موجود است. مدتی است که HTS متعهد شده است که در عملیات گشت دخالت نکند و با توجه به روابطش با آنکارا – حداقل در حال حاضر – علاقه ای به حمله به نیروهای ترکیه ندارد. در واقع ، این حملات توسط گروههای دیگری انجام شد ، كه بعداً مسئولیت را به عهده گرفتند ، بنابراین برای خود HTS كه مسئول كنترل شبه نظامیان مخالف است ، مشكلاتی ایجاد كرد.

هنوز این توافق حاصل شده بین تحریر الشام و ترکیه است که ریشه تنش های شدید در منطقه است. تعداد بیشتری از جنگجویان بدون تقسیم مواضع و ترجیح خود از شبه نظامیان طرفدار ترکیه جدا شدند ایجاد گروههای مسلح جدید برای مبارزه با هر نیروی خارجی ، از جمله ترکیه. در میان این تشکیلات جدید ، چهار نفر بیش از دیگران نشان داده اند که آماده به چالش کشیدن قهرمانی HTS در این منطقه هستند: هوراس الدین ، ​​تیپ خاتب الشیشانی ، گروهان انصار ابوبکر الصدیق و گروه عبدالله بن اونایس . همه تشکیلات کم و بیش نزدیک هستند القاعده و به مبارزه با “کافران” ترک اختصاص داده شده است.

حملات علیه ترکیه

اولین حملات به نیروهای ترک به ژوئیه سال 2020 برمی گردد ، زمانی که تیپ خاتب الشیشانی هنگام گشت زنی در M4 در سه مورد جداگانه به وسایل نقلیه ترک برخورد کرد. عملیات اسکادران از ماه اوت آغاز شد انصار ابوبکر الصدیق: این گروه در اواسط ژانویه 2021 به پست ترکیه در جسر الشغو و دومین حمله در نزدیکی حلب حمله كردند. همچنین در ژانویه ، چندین حمله علیه ایست های بازرسی اداره شده توسط HTS ، كه مسئولیت آنها توسط گروه عبدالله بن اونایس گرفته شده بود ، ثبت شد.

بنابراین ، عملیات شبه نظامیان نه تنها علیه سربازان ترکیه در مجاورت ادلب ، بلکه همچنین علیه شبه نظامیان تحریر الشام است که وابستگی آنها به ترکیه به عنوان شاهدی برای خیانت از گروههای مسلح دیگر. در چندین مورد ، شبه نظامیان دشمن جنگنده های HTS را “مرتد” توصیف کردند و بدین ترتیب اقتدار آنها در این منطقه را زیر سال بردند. عدم وضوح در مورد منشا و وابستگی شبه نظامیان به چالش کشیدن اقتدار HTS شک و تردیدهایی را ایجاد می کند. به گفته برخی تحلیلگران ، این عامل پشت این تشکیلات استداعش، قادر به استفاده از نمادهای خاص خود در منطقه ای نیست که دیگر محبوبیتی ندارد.

در همین حال ، افزایش بی ثباتی در این محوطه در مسکو و دمشق نقش دارد. روسیه و رئیس جمهور بشار اسد آنها می خواهند کنترل کل منطقه را بدست آورند تا بتوانند مقدار خاک سوریه را تحت کنترل دولت افزایش دهند ، اما توافق نامه ماه مارس حرکت آنها را به شدت محدود می کند. با این حال ، اگر وضعیت زمین همچنان رو به زوال باشد ، روسیه و اسد دلیلی برای دخالت شدیدتر در منطقه و درخواست از ترکیه برای تجدید نظر در آتش بس فعال نظری در اطراف ادلب خواهد داشت.

ماه ها بحث درباره آینده منطقه و حضور این کشور وجود دارد بوقلمون. اخیراً ، نیروهای ترکیه هستند رها شده چندین پاسگاه که به نیروهای دولتی روسیه اجازه می دهد وارد زمین شوند ، اما به نظر نمی رسد ترکیه بخواهد در M4 عقب نشینی کند. کنترل بزرگراه متصل به شرق و غرب سوریه و محدودیت منطقه ادلب برای دست کشیدن بسیار مهم است. نه بدون داشتن چیزی به همان اندازه مهم در عوض.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *