[ad_1]

علاوه بر همکاری و همکاری متقابل برای پیروزی در جنگ علیه هم SARS-CoV-2. دیپلماسی واکسن Covid این جهان حداقل به سه حوزه نفوذ تقسیم شده است که هر یک از آنها با یکی از سه توانایی تولید دوز ارتباط مضاعف دارد. در حال حاضر ، ایالات متحده ، چین و روسیه سه کشور بزرگ هستند بازیکن از این بازی ، تنها کسانی که قادر به تولید مقدار زیادی است واکسن ها در سراسر جهان گسترش یابد.

در حالی که واکسن های تولید شده در ایالات متحده راه خود را به این کشور باز کرده اند دنیای غرب، اروپا در وهله اول ، چین توانسته است آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین را “تسخیر” کند. روسیه شایسته یک سخنرانی است. مسکو اولین کسی بود که کشف واکسن Covid ، Sputnik V را اعلام کرد و به عنوان یک پچ در حدود هفتاد کشور جهان توزیع شد. با این حال ، از نظر فنی و اقتصادی ، کرملین تاکنون این تصور را ایجاد نکرده است که می تواند در شرایط برابر با واشنگتن و پکن رقابت کند.

در هر صورت ، بیش از شش ماه پس از توزیع اولین دوزها ، دیپلماسی واکسیناسیون او در حال حاضر برندگان و بازندگان را ایجاد کرده است. استفاده از اصطلاحات مختلف با توجه به اهمیت ژئوپلیتیکی عمیقی که در آنچه برای همه اهداف ، تصور می کند جنگی است که با دوز و دوز انجام می شود ، غیرممکن است. قدرت نرم.

مشکلات واکسن چینی

در مقایسه واکسیناسیون از راه دور بین ایالات متحده و چین، به نظر می رسد اژدها دچار مشکل شده است. غول آسیایی ، قلعه راه پزشکی ابریشم جدیدو توزیع گسترده واکسن های آن برای هر کسی که درخواست آن را داشته باشد ، باید با وضعیتی که احتمالاً پیش بینی نشده است مقابله کند. پکن بیش از 500 میلیون دوز تحویل داده است و این امر را به بزرگترین صادر کننده واکسن در کره زمین تبدیل کرده است آواره هند ، به عقیده همه “داروخانه جهان”. اعداد مهم هستند ، اما کمیت باید با کیفیت خاصی همراه باشد. و ظاهراً به دلیل ظهور گزینه های جدید ، واکسن های چینی با مشکل روبرو می شوند.

هیچ کس به صراحت به ادعاهای آنها اشاره نکرده است ناکارآمدی، اما چندین دولت با کنار گذاشتن دوزها ، استراتژی خود را تغییر داده اند ساخت چین تا جایی برای سرم های غربی ایجاد شود. شواهد چنین روندی را می توان در مشاهده کرد آسیا، جایی که یک گروه متمرکز از کشورها وجود دارند که از ابتدا به چین اعتماد کرده اند. آنجا مالزیبه عنوان مثال ، استفاده اضطراری از واکسن های تولید شده توسط شرکت دارویی چینی Sinopharm و شرکت آمریکایی Johnson & Johnson را تأیید کرد ، اما وزارت بهداشت مالزی نیز تعلیق مدیریت واکسن تولید شده توسط این شرکت چینی را اعلام کرد. سینوواک پس از تخلیه سهام

زنگ خطر دیگری به صدا درآمد تایلند، جایی که بیش از 600 نفر از مجموع 677348 کارگر بهداشتی که قبلاً دو دوز سینوواک دریافت کرده اند ، به ویروس آلوده شده اند. در اندونزی 114 پزشک در 17 روز اول ژوئیه بر اثر کوید درگذشتند. 95٪ از کارکنان بهداشت محلی با دوزهای Sinovac واکسینه می شوند.

بهبود Pfizer و شرکت؟

تصویر کاملاً مبهم است ، اما بدون شک رشد این رشد است عفونت کمی در سراسر آسیا ثبت شده است. آیا ممکن است “تقصیر” کاملاً در واکسن های چینی باشد ، شاید کاملاً متناسب با محتوای آخرین نسخه ها نباشد ، یا باید دلیل پرش در موارد را دقیقاً در تغییرات جدید ویروس جستجو کرد ، صرف نظر از نوع واکسن مورد استفاده ؟ در حال حاضر پاسخ دادن به سوال دشوار است.

در همین حال ، تایلند و اندونزی برنامه های خود را تغییر داده اند: بانکوک با ترکیبی از واکسن های همراه با اولین دوز Sinovac به تقویت کننده AstraZeneca ادامه خواهد داد ، در حالی که جاکارتا به تازگی چراغ سبز واکسن Moderna آمریکا را روشن کرده است. پس از اتمام ذخایر سینوواک ، مالزی متلاشی خواهد شد فایزر؛ دومی نیز همراه با واکسن در فیلیپین فرود آمد نوین. چین همچنین در حال بررسی اولین واکسن خارجی است ، زیرا کارشناسان محلی به Comirnaty BioNTech که قرار است توسط شرکت مشترک Fosun تولید و به عنوان تسریع کننده برای شهروندانی که قبلاً دو دوز واکسن دریافت کرده اند ، استفاده کنند ، چراغ سبز نشان دادند.

در زمینه علمی ، واکسن ها ساخت چین من یک شکست کامل نیستم. Sinovac و Sinopharm ، دو واکسن مورد تایید WHO برای استفاده اضطراری ، به ترتیب 51 و 79 درصد برای پیشگیری از عفونت هستند ، در حالی که Pfizer 95 درصد است. به طور کلی ، به طور خلاصه ، به نظر می رسد که سرم های وسترن تعداد بهتری دارند. اما مسئله جای دیگری خواهد بود و با ظاهر آن قافیه می شود گزینه ها. مطالعه منتشر شده در طبیعت وی بر جنبه ای تأکید کرد که نباید از آن غافل شد: واکسن هایی که از فناوری “ویروس غیرفعال” استفاده می کنند – مانند واکسن های چینی – می توانند حدود 20٪ محافظت کمتری نسبت به نوع دلتا از رقابت داشته باشند. در انتظار درک بهتر اوضاع ، افرادی هستند که اعتبار بیشتری به واکسنهای آمریکایی داده اند. از این نظر و در یک بازی شطرنج بین ایالات متحده و چین، واشنگتن ممکن است حرکت درستی انجام داده باشد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *