[ad_1]

آنگ سان سوچی ، رئیس عموم دولت برمه ، توسط ارتش “دستگیر” شد. سخنگوی حزب جایزه نوبل ، لیگ ملی برای دموکراسی (LND) ، به خبرگزاری فرانسه گفت. همه نیروها در میانمار آنها به ژنرال مین اونگ هلایینگ ، فرمانده نیروهای مسلح منتقل شدند. اندکی پس از اعلام وضعیت اضطراری برای مدت یک سال توسط ارتش اعلام شد و ریاست جمهوری موقت به ژنرال مایینت سو که یکی از دو معاون رئیس جمهور بود سپرده شد. آنگ سان سوچی از مردم برمه خواست به “کودتا را قبول نکنید”: حزب رهبر برمه گزارش می دهد.

سخنگوی گفت: “میو نونت”: “ما شنیدیم که او را در نایپیدو بازداشت کردند (پایتخت کشور ، ویراستار).” سایر مقامات حزب نیز دستگیر شدند. هیچ تأییدی از سخنگوی ارتش وجود ندارد. ارتش طی هفته های گذشته در انتخابات مقننه در ماه نوامبر گذشته از تقلب گزارش داد که اکثراً توسط LND پیروز شدند. این دستگیری ها ساعاتی قبل از جلسه تحلیف پارلمان تازه تأسیس صورت گرفت. سرلشکر زائو مین تونگ سخنگوی ارتش هفته گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی به بهانه شیوع همه گیری ویروس کرونا ، “نه آزاد بود و نه عادلانه”

بایدن ، ما رژیم تحریم ها را بررسی خواهیم کرد – ایالات متحده “بلافاصله قوانین و تحریم های خود را علیه برمه بررسی می کند و” اقدامات مقتضی را انجام می دهد “: ​​جو بایدن پس از کودتا اعلام کرد. در دهه گذشته ، به دنبال پیشرفت به سوی دموکراسی ، تحریم ها برداشته شده است. رئیس جمهور آمریکا اطمینان داد که “ما با شرکای خود در منطقه و جهان همکاری خواهیم کرد تا از بازگشت دموکراسی و نقش قانون حمایت کنیم و همچنین افرادی را مسئول سرنگونی انتقال دموکراتیک برمه معرفی کنیم.”

ارتش می گوید میلیون ها مورد کلاهبرداری را شناسایی کرده است ، از جمله هزاران هزار ساله یا خردسال که در میان رای دهندگان هستند. بیش از دوازده سفارتخانه ، از جمله ایالات متحده و هیئت اتحادیه اروپا ، از برمه خواسته اند “به استانداردهای دموکراتیک” پایبند باشد ، که به همراه سازمان ملل متحد از کودتا هراس داشتند. حزب جایزه صلح نوبل آنگ سان سوچی در سال 1991 ، که به دلیل مدیریت بحران مسلمانان روهینگیا بسیار مورد انتقاد قرار گرفت اما هنوز هم توسط اکثر مردم مورد ستایش قرار گرفت ، در ماه نوامبر پیروزی چشمگیری را بدست آورد. این دومین پیروزی در انتخابات عمومی از سال 2011 است ، زمانی که حکومت نظامی که نیم قرن بر کشور حاکم بود ، منحل شد. با این حال ، ارتش با کنترل بر سه وزارتخانه اصلی (کشور ، دفاع و مرز) قدرت بسیار مهمی را حفظ می کند.

ارتش برمه اعلام کرد که می خواهد انتخابات “آزاد و منصفانه” جدیدی را در پایان وضعیت اضطراری یک ساله برگزار کند، برای سازماندهی انتقال اختیاراتی که امروز با کودتا به دست گرفته شده است. این را تلویزیون و به رهبری ارتش اعلام کرد.

ایالات متحده “همچنان به حمایت قاطع خود از نهادهای دموکراتیک برمه ادامه می دهد” و “با هماهنگی با شرکای ما در منطقه ، ما می خواهیم که نیروهای مسلح و سایر” ذینفعان “دیگر به هنجارهای دموکراتیک پایبند باشند و زندانیان را آزاد کنند.” کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرد که رئیس جمهور جو بایدن در مورد وقایع برمه از جمله دستگیری آنگ سان سوچی در جریان قرار گرفته است. ایالات متحده که از اطلاعات دریافت شده از برمه “نگران” است ، با هر تلاشی برای تغییر نتیجه انتخابات اخیر یا جلوگیری از انتقال دموکراتیک مخالفت می کند. “

“من کودتای نظامی در برمه را به شدت محکوم می کنم و خواهان آزادی فوری بازداشت شدگان هستم. باید به نتایج انتخابات و قانون اساسی احترام گذاشت. مردم برمه خواهان دموکراسی هستند. اتحادیه اروپا با آنها است.” ، در توییتر.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون امروز کودتا در برمه و دستگیری رهبر آنگ سان سوچی را محکوم کرد. جانسون در توئیتر نوشت: “من کودتا و بازداشت غیرقانونی غیرنظامیان ، از جمله آنگ سان سوچی ، در برمه را محکوم می کنم.” صدای مردم باید احترام گذاشته شود و رهبران غیرنظامی آزاد شوند. “ANSA | 01-02-2021 19:14

کودتای میانمار سان سوچی:

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *