[ad_1]

“بیش از 500 مهاجر در 24 ساعت گذشته دستگیر شده و به لیبی بازگشتند”؛ فقط امروز “بیش از 230” وجود دارد ، اما “حدود 20 غرق شده اند”. صفا مشلی ، سخنگوی IOM ، سازمان جهانی مهاجرت مستقر در ژنو ، در توییتر خود نوشت.

سخنگوی سازمان ملل به جای ابراز آسودگی و تشکر از کمک به گارد ساحلی لیبی (با پشتیبانی و تجهیز ایتالیا و آموزش دیده توسط ارتش ایتالیا و ترکیه) ، که مداخله مشروطانه مانع از صدها غرق شدگی شد ، شکایت کرد که بیش از 500 مهاجر غیرقانونی ” همه بازداشت شدند “.

151789-sd

ظاهراً ، برای IOM ، تنها پاسخ مناسب به جریان مهاجران غیرقانونی ناشی از جرایم سازمان یافته ، فرود تضمینی در ایتالیا است.

از نظر آژانس سازمان ملل ، قانونی بودن ، مبارزه با جرم و احترام به مرزهای ملی و حاکمیت کمی جالب به نظر می رسد ، و جای تعجب نیست با توجه به اینکه پیمان مهاجرت سازمان ملل متحد ، که در سال 2018 آغاز شد ، حق مهاجرت همه به جهان را تثبیت می کند. در جایی که ترجیح داده می شود.

فلاویو دی جاکومو ، سخنگوی IOM در رم ، جزئیات مهمی را درباره دستگیری 500 مهاجر توسط هفت نیروی دریایی توسط گارد ساحلی لیبی ارائه داد. بازماندگان – از جمله 43 زن ، 9 کودک و چند تن از افراد رنج دیده و کم آب بدن – به کارمندان IOM گفتند که قایق ها بیش از حد شلوغ بوده و 20 نفر از آب در آمده اند.

شرایط چشمگیر و غیرانسانی که باید مقامات آژانس ملل متحد را به محکومیت گستاخانه قاچاقچیانی که عمداً زندگی بسیاری از مردم را به خطر انداخته اند ، انجام دهد و آنها را در قایق های خیلی کوچک ، ناپایدار و فاقد مواد لازم برای عبور و مرور قرار دهند.

در عوض ، حتی یک بیانیه وجود ندارد که نیمی از کلمه را علیه قاچاقچیان صرف کند ، اما در عوض تأکید می شود که تمام مهاجران غیرقانونی نجات یافته به بازداشتگاه المبان منتقل شده اند.

که مطمئناً به نظر دهکده ای توریستی نمی رسد اما مسلماً از ته دریا یا مرگ بیرحمانه از تشنگی یک قایق شناور بهتر است.

CGansa86

واقعیتها خود گویای این امر است: امروز بدون دخالت گارد ساحلی لیبی ، صدها نفر کشته شده بودند.

منطقی است که انتظار داشته باشیم از آژانس های بشردوستانه سازمان ملل متحد که توسط جامعه بین المللی تأمین می شود (و در لیبی پول IOM و UNHCR از جیب مودیان ایتالیایی برای سالهای زیادی تأمین می شود) ، تشویق گرم از دریانوردان لیبیایی که جان انسان ها را نجات داده اند. ، کف زدن برای زندگی های نجات یافته ، که در آوریل نیز توسط ماریو دراگی در طرابلس بیان شد.

ظاهراً این سازمانها و همچنین سازمانهای غیردولتی در وهله اول به مهاجران غیرقانونی علاقه مند هستند تا به مقصدی که قاچاقچیان برای آن پرداخته اند برسند: اروپا و به ویژه ایتالیا.

در رم ، جایی که پارلمان اخیراً انتقادات شدیدی را از سر گرفته است حمایت ایتالیا از گارد ساحلی لیبی را به شدت انتقاد کرده است ، شایان توجه است که بدون گارد ساحلی لیبی ، مهاجران غیرقانونی که امسال در ایتالیا به زمین نشستند تا امروز نزدیک به 26000 نفر نخواهد بود. ، اما حداقل 42 هزار ، با تمام افزایش های بعدی از نظر هزینه ها ، امنیت بهداشت ، مهمان نوازی و نظم عمومی.

دلیل خوبی برای تشکر از دریانوردان لیبیایی (که جان خود را نجات می دهند) و یافتن تأیید ارزش همکاری دو جانبه در دفاع و امنیت.

در مورد وقایع امروز ، بیانیه مطبوعاتی وزارت کشور لیبی ، مسئول مداخلات نجات ، در صفحه فیس بوک خود اعلام کرد که قایق گشت P200 اداره کل امنیت ساحلی لیبی موفق به نجات 147 “مهاجر غیرقانونی در سحر” امروز ” ملیت های مختلف “، که به نقطه فرود مهاجران در بندر طرابلس منتقل شده و همه کمک های بشردوستانه و پزشکی لازم انجام شد.

“اقدامات قضایی علیه آنها انجام شد و با حضور مدیر اداره امنیت عمومی ساحل ، رئیس شعبه طرابلس ، معاون رئیس دفتر عملیات دریایی و رئیس اداره مبارزه با مهاجرت غیرقانونی تحویل مقامات شد. بخش گشت دریایی این بخش “، مشخص شده است.

مهاجران لیبیایی

البته ، مهاجرت غیرقانونی در لیبی ، حتی در کشورهای ثالث ، جرمی است که مجازات حبس دارد. از نظر تئوری ، اما فقط از نظر تئوری ، این در ایتالیا نیز یک جرم است و به راحتی می توان دریافت که اگر اقدامات فوری حبس و / یا اخراج سریع در اینجا اعمال شود ، جریان های غیرقانونی به شبه جزیره به طور قابل توجهی دلسرد می شوند.

غرق شدن کشتی دوم شامل یک قایق بود که لیبی را ترک کرد و توسط ساحل زرزیس توسط قایق های گشت تونس رهگیری کرد که حدود 160 بازمانده را نجات داد ، عمدتا از بنگلادش ، در حالی که 18 نفر جان خود را از دست می دادند ، به چه دلایلی مشخص نیست

بی رحمی قاچاقچیان بی وجدان و کار عالی انجام شده توسط گارد ساحلی تونس (که سالها توسط ایتالیا نیز پشتیبانی می شد) ، که جان بسیاری از افراد را نجات داد که در غیر این صورت از بین می رفتند ، نیز از دومین غرق شدن کشتی ظاهر شد. IOM همچنین گفت که به حدود 1400 مهاجر کمک کرده است که لیبی را ترک کرده و توسط مقامات تونس در دریا بازگردانده شده اند.

یان كوبیس ، فرستاده ویژه سازمان ملل در بازگشت به لیبی گفت كه وضعیت مهاجران و پناهندگان در لیبی “وحشتناك” است و از 31 ژوئن ، حدود 6377 مهاجر غیرقانونی در بازداشتگاه های این كشور بازداشت شده اند: 550 درصد افزایش نسبت به ژانویه 2021. کوبیس گفت.

داده هایی که نیاز به دو ملاحظه دارند. اولین مورد این است که همه مهاجران غیرقانونی که به لیبی بازگشته اند بازداشت نشده اند ، یا حداقل مدت طولانی بازداشت نشده اند ، زیرا در پایان ماه ژوئن حدود 15000 مهاجر غیرقانونی توسط قایق های گشتی لیبی برگردانده شده اند: بیش از دو برابر کسانی که در آن تاریخ بازداشت شده اند

ملاحظه دوم این است که حتی اگر حساب ها در هفته های اخیر به روز شود ، حداکثر 7/8 هزار مهاجر غیرقانونی در اردوگاه های بدنام وجود دارد.

گارد ساحلی لیبی

سازمان ملل متحد ، معمار واقعی دو دولت متوالی آخر در طرابلس ، دولت فایس السراج و دولت فعلی به رهبری عبدالدبی ، باید تلاش های جدی برای اطمینان از تحویل مهاجران غیرقانونی توسط مقامات لیبی و بازگشت آنها توسط هوا به مبدا ، همراه با 1400 نجات یافته توسط تونسی ها.

علاوه بر این ، طرابلس در سال های اخیر بارها اعتراف کرده است که باید با بسیاری از موارد اضطراری مقابله کند و بازداشت مهاجران غیرقانونی مطمئناً در اولویت نیست.

ساخت یک پل هوایی برای بازگشت به کشور (که در گذشته نیز توسط IOM استفاده می شد) می تواند به سایر مهاجران غیرقانونی حاضر در لیبی ، بدون کار و اسکان در لیبی گسترش یابد ، جایی که بسیاری از آفریقایی ها همیشه در آنجا کار می کردند.

فراموش نکنیم که در سال 2011 سازمان ملل متحد یک پل هوایی بین المللی در تونس راه اندازی کرد که طی چند هفته اجازه بازگشت یک میلیون خارجی را که در لیبی زندگی می کردند و به دلیل جنگ فراتر از مرز فرار می کردند ، به کشور خود بازگرداند.

امروز فرصت های لجستیکی قطعاً کم نخواهد شد و در مدت کوتاهی کمک و بازگشت به کشور توسط آژانس های سازمان ملل متحد ، همراه با این تسکین توسط گارد ساحلی لیبی ، باعث کاهش چشمگیر جریان مهاجرت به ایتالیا خواهد شد.

عکس گارد ساحلی لیبی

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.