[ad_1]

اقتباس شده توسط: https://www.invictapalestina.org/archives/41531

جسیکا بوکسباوم در حال تحقیق در مورد گروه های زیادی از شهرک نشینان اسرائیلی است که با کمک میلیون ها دلار از اهدا کنندگان آمریکایی برای بیرون راندن خانواده های فلسطینی از خانه های خود در قدس شرقی تلاش می کنند.

جسیکا بوکسباوم – 20 ژانویه 2021

تصویر روی جلد: مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، سمت راست ، وقتی از راجر هرتوگ ، تاجر ، سمت چپ استقبال می کند ، هنگامی که برای سخنرانی در مورد اصلاح مالیات در انستیتوی شرکت های آمریکایی در 24 اکتبر 2017 در واشنگتن وارد می شود ، سلام می کند. اندرو هارنیک AP

نزدیک به 20 خانواده فلسطینی به دلیل دلایل اخراج شهرک نشینان اسرائیلی با حمایت اهداکنندگان ثروتمند آمریکایی ، با یک بیماری همه گیر خشونت آمیز و یک زمستان سرد و مرطوب در قدس شرقی اشغالی روبرو هستند.

در ماه های اخیر ، دادگاه های اسرائیل دستور اخراج 16 خانواده فلسطینی در محله های سیلوان و شیخ جرا در قدس شرقی را تأیید کرده اند. اخراج ها از طریق اقدامات حقوقی توسط شرکت اسرائیلی Nachalat Shimon و انجمن شهرک نشینان Ateret Cohanim و Elad انجام می شود. این سه سازمان ادعا می کنند که زمینی که خانه های خانواده ها در آن واقع شده متعلق به آنهاست زیرا یهودیان یمنی قبل از سال 1948 این زمین را در اختیار داشتند. حق فلسطینی ها را تضمین نکرد.

Nachalat Shimon در شیخ جارا کار می کند و از سال 2008 مسئول اخراج 11 خانواده فلسطینی در این محله بوده است. Aretret Cohanim و Elad برای اخراج فلسطینیان در Silwan تلاش می کردند و از سال 2015 14 خانواده را در این منطقه اخراج کردند. سیلوان بخشی از حوضه مقدس »(حوض مقدس) منطقه ای است که مهاجران یهودی به دلیل همجواری با شهر قدیمی و روابط ادعایی آن با پادشاه داوود به دنبال آن بودند. در حالی که 16 خانواده در معرض اخراج قریب الوقوع قرار دارند ، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل تخمین می زند که بیش از 800 فلسطینی عمدتاً به دلیل مهاجران اسرائیلی در معرض خطر اخراج اجباری قرار دارند.

الحاق برنامه ریزی شده بیت المقدس بزرگ. این مناطق به رنگ آبی تحت کنترل اسرائیل قرار دارند یا به زودی تحت کنترل آنها قرار می گیرند. اعتبار | ایر امیم

در حالی که Aretret Cohanim و Elad کمکهای اسرائیلی دریافت می کنند ، بیشتر پول آنها از خارج از کشور است. آترت کوهانیم در سال 2018 نزدیک به 5 میلیون مثقال (1،250،000 یورو) کمک مالی خارجی دریافت کرد ، اما در سراسر کشور فقط 100،000 مثقال (25،000 یورو) کمک مالی کرد. Elad ، همچنین به عنوان بنیاد Ir David شناخته می شود ، پول خارجی بیشتری را با بیش از 60،000 مثقال (15،000 یورو) از خارج از کشور در سال 2019 و فقط 760،000 مثقال (190،000 یورو) از اسرائیل تأمین کرد.

اطلاعات عمومی در مورد محل دریافت دقیق کمکهای مالی این نهادها محدود است. طبق گروه نظارت بر اسکان اسرائیل ، صلح اکنون ، Elad از سال 2005 لیستی از اهدا کنندگان در انجمن اسرائیلی فاش نکرده است. با این حال ، به خوبی مستند شده است که Ateret Cohanim از خواهرش ، دوستان غیرانتفاعی آمریکایی Ateret پول دریافت می کند . کوهانیم و ایلاد بودجه خود را از شعبه آمریکایی خود ، Friends of Ir David دریافت کردند.

پول آمریکایی ها در پشت شهرک ها

آژانس درآمد ایالات متحده برای شناسایی هویت اهدا کنندگان خود به موسسات غیرانتفاعی نیازی ندارد ، به دوستان آمریکایی Aretret Cohanim و دوستان Ir David اجازه می دهد تا این اطلاعات را در ثبت مالیات خود منتشر نکنند. با این حال ، دوستان ایر دیوید گفتند که 20 میلیون دلار کمک بلاعوض به سازمانهای خاورمیانه در سال 2018 ارائه کرده است. این گروه در اظهارنامه های مالیاتی خود هدف خود را “کمک به سازمان های شرق قدیم” عنوان کرد. شهر اورشلیم و شهر باستانی داوود ».

یونان در حال حاضر با همکاری هیئت باستان شناسی اسرائیل برای حفر یک تونل به طول تقریباً 90 متر در زیر منطقه وادی هیلوه سیلوان ، امیدوار است که معابد اول و دوم یهودیان را پیدا کند. این کاوش باستان شناسی بخشی از آخرین تلاش های اسرائیل در “یهودی سازی” بیت المقدس و از بین بردن هرگونه میراث فلسطینی از این شهر است.

دوستان آمریکایی Ateret Cohanim تقریباً 550،000 دلار در سال 2016 گزارش کردند (آخرین سند موجود). این سازمان که به آن پروژه احیا بیت المقدس نیز گفته می شود ، می گوید بخشی از مأموریت آن “تهیه کمک با تجهیزات ایمنی برای کمک به محافظت و دفاع از افراد جامعه و تأمین بودجه به خانواده های نیازمند است.”

سفیر آمریكا ، دیوید فریدمن ، در سمت چپ ، در جریان یك رویداد در محله فلسطینیان سیلوان ، با مغول کازینو شلدون آدلسون صحبت می كند. تسفریر آبایوف | AP

با تجزیه و تحلیل دقیق گزارش های آژانس درآمد 2014-2019 توسط اخبار MintPress مشخص می شود که نیکوکاران آمریکایی مبالغ زیادی را به این سازمان ها اهدا کرده اند.

بنیاد هرتوگ ، بنیاد Irving I Moskowitz ، بنیاد خانواده Adelson ، بنیاد Mindel ، بنیاد Samuelli ، بنیاد Jay و Jani Scottenstein و بنیاد شهرداری یهود اهدا کنندگان دوستان Ir David هستند. بیشترین کمک از بنیان های میلیاردرهای آمریکایی راجر هرتوگ ، ایروینگ مسکوویتز و شلدون آدلسون است. بنیاد خانواده آدلسون در سال 2018 حدود 3 میلیون دلار به دوستان ایر دیوید اهدا کرد. بنیاد Irving I Moskowitz 1.5 میلیون دلار کمک کرد و بنیاد هرتوگ حدود 600000 دلار در این دوره پنج ساله اهدا کرد.

بنیاد Black Moskowitz ، صندوق شهرداری یهودی و بنیاد Mermelstein دوستان آمریکایی را به Aretret Kohanim اهدا کرده اند. در 5 سال بررسی شده ، موسسه خیریه متعلق به همسر ایروینگ مسکوویتس بلک ، با مجموع 775000 دلار تمام تلاش خود را انجام داد.

این بنیادها به همراه دوستان آمریکایی Aretret Cohanim و دوستان Ir David از مالیات معاف هستند. سازمان هایی که اطلاعات تماس آنها در دسترس است به درخواست های نظر پاسخ ندادند.

Nachalat Shimon حتی کمتر از Aretret Cohanim و Elad شفاف است. طبق اسناد دریافت شده از Peace Now ، Shimon Hazadik Holdings LTD در شرکت اسرائیلی به عنوان مالک Nachalat Shimon ثبت شده است.

تحقیقات Peace Now همچنین نشان داد که Shimon Hazadik در بخش شرکتهای دلاور به ثبت رسیده است و شرکت دیگری با نام مشابه Shimon Hazadik Partners در دلاور ثبت شده است. به دلیل عدم پرداخت مالیات ، وضعیت هر دو شرکت لغو شد. Nachalat Shimon به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

دست صندوق ملی یهود برای پیشبرد شهرک ها

در حالی که Nachalat Shimon ، Aretret Cohanim و Elad نهادهای اصلی تخلیه های مستمر هستند ، صندوق ملی یهود (JNF) نیز در تخلیه خانواده های فلسطینی ، به ویژه از طریق مشارکت با Elad نقش دارد.

JNF خود را به عنوان یک سازمان زیست محیطی معرفی می کند که به سبز شدن فضای اسرائیل کمک می کند. در حقیقت ، JNF حتی قبل از دولت اسرائیل جوامع فلسطینی را ریشه کن کرد.

تحقیقی توسط مجله +972 نشان داد که JNF برای تخلیه خانواده های فلسطینی در سیلوان با وکلای Elad برای چندین دهه همکاری کرده است. سوابق تاریخی نشان می دهد که JNF املاک فلسطینیان را در Silwan از طریق شرکت تابعه خود Hemnutah خریداری کرده است. سپس همونتا با یونان در زمینه تخلیه کار کرد. با هماهنگی با JNF ، Elad سعی می کند خانواده سومارین را از خانه خود در سیلوان بیرون کند.

رابطه ایالات متحده و اسرائیل

از زمان تأسیس اسرائیل ، این کشور برای حفظ اشغال خود در فلسطین و جولان سوریه بسیار متکی به دلار آمریکا بوده است ، هم از طریق کمک های نظامی و هم از طریق کمک های مالی به شهرک های اسرائیلی. برایان ریوز ، مدیر توسعه و روابط خارجی شرکت صلح اکنون ، این واقعیت را به ایالات متحده نسبت می دهد ، که بیشترین جمعیت یهودی را در جهان خارج از اسرائیل دارد.

ریوز گفت: “اسرائیل امروز اگر از بودجه خارجی ایالات متحده بهره مند نشود ، یک کشور واقعی نخواهد بود.”

ریوز افزود: “و ایالات متحده به سرمایه گذاری میلیاردها دلار در سال برای فعالیت های بشردوستانه در اسرائیل ادامه داده است.” وی افزود: اگرچه به نظر می رسد مقدار زیادی از این پول صرف باستان شناسی و مواردی است كه همه ما از آنها پشتیبانی می كنیم ، اما در واقع به سازمانهای راست گرایی می رسد كه با هزینه های محلی فلسطین از باستان شناسی به دلایل ایدئولوژیك استفاده می كنند.

در حالی که سازمان های اسرائیلی ، راست و چپ ، از ایالات متحده پشتیبانی مالی می کنند ، ریوز گفت که علل محافظه کارانه بسیار ایمن تر هستند.

ریوز گفت: “برای مردم سمت راست ، اسرائیل پروژه مورد علاقه آنها است ، بنابراین آنها به طور نامتناسبی بر اهدا و تعهد خیرخواهانه خود به اسرائیل تمرکز خواهند کرد.”

با این حال ، به عنوان یک اسرائیلی ، نگرانی اصلی ریوز این است که چگونه هجوم ثروت خارجی اولویت های کشور را هدایت می کند.

ریوز گفت: “از منظر اسرائیل ، ما احساس می کنیم که سیاست ، رسانه ها و دستور کار کشورمان به شدت تحت تأثیر بودجه یهودیان راست گرا و انجیلی قرار گرفته است؟” “تصور کنید اگر رئیس جمهور جو بایدن اساساً توسط اهداکنندگان خصوصی خارجی در کشورهای خارجی تأمین بودجه می شد. این فقط پوچ خواهد بود. “

“این حاكمیت ما را نقض می كند و ما اجازه می دهیم این اتفاق بیفتد.”

جسیکا بوکسباوم روزنامه نگاری از اورشلیم است ، که فلسطین ، اسرائیل و سوریه را پوشش می دهد. کارهای او در خاورمیانه ، The New Arab و Gulf New به نمایش در آمده است

ترجمه: بنیامینو روچتو – Invictapalestina.org

گروه هایی از شهرک نشینان اسرائیلی که با ایالات متحده در ارتباط هستند فلسطینیان را به طور گسترده بیرون می کنند

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. شناسایی – غیر تجاری – به طور مساوی 3.0 ایتالیا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *