[ad_1]

ترامپ در حال آماده سازی برای بازی سخت در برابر بایدن است: به تأخیر انداختن اعلامیه؟ آن را با سلاح منفجر کنید؟ دموکراسی در ایالات متحده هرگز بیشتر در معرض خطر نبوده است.

چه چیزی برای 6 ژانویه تعیین شده است … و چرا ممکن است بد پایان یابد. تجزیه و تحلیل توسط ریکاردو پروو ، کارگردان ایتالیایی-آمریکایی متولد آرژانتین که در ویرجینیا زندگی می کند

من در بازی پوکر مهارت ندارم ، اما کم و بیش قوانین را می دانم. و من می دانم که برخی از بازیکنان ، به ویژه بازیکنانی که توسط یک منیت قوی رانده می شوند ، اغلب ترجیح می دهند به جای تسلیم شدن و رفتن به خانه ، در شرط بندی نهایی همه چیز را به خطر بیندازند. با این حال ، اگر کارت ها به او اجازه پیروزی در یک دور را ندهند ، ممکن است آنها را در فیلم ها دوست داشته باشند غربی میز را برگردانید و با یک هفت تیر موضوع را حل کنید.

به نظر من ، در 6 ژانویه ، در کنگره ایالات متحده ، چنین حرکتی قابل اجرا است.

در این روز ، معاون رئیس جمهوری ، مایک پنس ، مطیع برای ناراحتی رئیس جمهور ترامپ ، وی وظیفه دارد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کند. که در ماه نوامبر برگزار شد. این به عنوان رئیس مجلس سنا و طبق عمل است.

اگر پنس به دستور ترامپ امضا نكند

این بدان معناست که آرا cast اعضا کالج ملی انتخابات منتخب در هر ایالت – و قبلاً توسط هر ایالت تأیید شده – برای امضای تأییدشده به پنس ارائه می شود. لازم به ذکر است که دولت جمهوری خواه ترامپ بیش از 50 درخواست با هدف بی اعتبار کردن این گواهینامه ها به دادگستری ارائه کرده است. در پایه استدلال ها از رئیس جمهور با این حال ، آنها توسط دادگاه ها رد شدند.

با این حال ، قانون مقرر کرده است که اگر فقط یک معاون و یک سناتور درخواست بحث در این زمینه را داشته باشند ، وظیفه معاون رئیس جمهور است که این درخواست را بپذیرد.

پیش از این بیش از 140 نماینده مجلس و 11 سناتور جمهوری خواه علنا ​​اعلام کرده اند که با تصویب آرا by توسط هیئت انتخاب مخالفت می کنند. و آنها خواستار بحثی خواهند شد که بدین ترتیب قرار است به سیرکی واقعی از کوچکترین سیاستهای حزبی تبدیل شود.

نمونه بد نمایندگان

این واقعیت که بسیاری از اعضای کنگره نتیجه انتخابات را زیر سوال می برند ، فاجعه ای برای دموکراسی است. اما نگرانی بیشتر این است که چه چیزی می تواند از آن به دست آورد.

نظرات کارشناسان و روزنامه نگاران که با ترامپ موافق نیستند نشان می دهد که در پایان بحث ، رأی موافق تایید صلاحیت خواهد بود. این موضوع اگرچه شاید برای جلب رضایت افکار عمومی مطرح شده باشد ، اما احتمالاً درست است. دموکرات ها در مجلس نمایندگان اکثریت دارند. و در حالی که جمهوری خواهان از 48 كرسی 52 كرسی در سنا دارند ، چندین سناتور جمهوری خواه گفته اند كه برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری رأی می دهند.

اما به نظر من رأی مثبت به گواهینامه به معنای امضای اسناد توسط پنس نیست. وی در زمان تصدی معاونت ریاست جمهوری همیشه به شدت از دستورات ترامپ اطاعت می کرد. در حالی که سعی در انجام این کار به جنجالی ترین شکل ممکن دارد.

کمیسیون غلبه بر شرایط ترامپ

در اینجا نیز قانونگذاران و سناتورهای جمهوری خواه راهی به او ارائه دادند. طرفداران ترامپ در کنگره پیشنهاد داده اند که کمیسیون بررسی اضطراری به مدت 10 روز در مورد چگونگی انتخابات تحقیق کند. البته فقط در ایالت هایی که ترامپ از دست داد. و سپس به تأیید یا “در صورت لزوم” تغییر آرای دانشکده های انتخاباتی ادامه دهید. آنهایی که از نظر کمیسیون ، همه چیز درست رشد نکرده است.

به عبارت دیگر ، اگر تعداد اندکی از سیاستمداران آن را رضایت بخش ندانند ، می توان رای عمومی را لغو کرد. اگر این پایان دموکراسی برای ایالات متحده نیست ، به من بگویید چه می تواند باشد.

در عمل ، ایجاد این کمیسیون به تنهایی تقریباً به معنای عدم امکان انتقال قدرت تا مهلت مقرر 20 ژانویه است. زیرا حتی اگر کمیسیون تصمیم به تغییر نتیجه نهایی انتخابات نگیرد ، می توان فرض کرد که انتقال بین دولت های ترامپ و بایدن ، که در جریان تحقیقات به حالت تعلیق درآمده است ، نمی تواند فقط در 4 روز از پایان کار کمیسیون رسمی شود. – 16 ژانویه – و مراسم تحلیف دولت جدید در 20. موارد فوق ، از جمله موارد دیگر ، مشروط بر این است که بحث های سیاسی شدید (امن) که برگزار خواهد شد نتیجه کمیسیون را به تاخیر نمی اندازد 20 ژانویه.

درخواست تجدید نظر در توییتر یک خطر جدی است

اما افزودن عنصری از تنش و خطر ، فراخوان توئیتری ترامپ از پیروانش است که روز چهارشنبه 6 ژانویه (به طور ضمنی با سلاح) در واشنگتن گرد هم جمع شوند تا برای دفاع از کشور “جنگ” کنند. من می دانم که گروههایی در فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی حضور دارند که حضور این افراد و تدارکات حمل و نقل و استفاده از سلاح را هماهنگ می کنند.

با این حال ، خشونت تا 6 ژانویه صبر کرد تا خود را ثابت کند. یک واقعه بی سابقه در تاریخ این کشور ، خانه های رئیس جمهور سنا ، میچ مک کانل جمهوری خواه از کنتاکی و رئیس مجلس نمایندگان نانسی پلوسی آخر هفته گذشته تخریب شد.

من از کسانی که فکر می کنند امروز ، در اواسط قرن 21 ، یک نفر را دعوت می کنم قیام مسلح برای لغو رای مردم ، حادثه ای بسیار بعید در مطالعه تاریخ آمریکا است. سابقه های تاریخی وجود دارد که اگرچه از نظر زمان دور هستند ، اما نشان دهنده نگرش های سیاسی منعکس شده در واقعیت فعلی است.

من فقط به یک نمونه اشاره می کنم ، نبرد محل آزادی. در 14 سپتامبر 1874 ، در نیواورلئان ، لوئیزیانا ، گروهی از مافوق سفیدپوستان ، كه از صفوف یك گروه مسلح نامنظم موسوم به لیگ سفید ، تصمیم گرفتند پیروزی انتخاباتی فرماندار ویلیام پیت كلوگ را به رسمیت نشناسند.

پیشینه مکان آزادی

نیروهای شورشی جمع شده در لیبرتی پلاس به مدت 3 روز كنگره ایالتی ، فرماندهی نظامی و مركز شهر را تحت كنترل خود درآوردند. تا اینکه سرانجام توسط نیروهای دولتی که برای کنترل اوضاع به آنجا اعزام شده اند ، رانده می شوند. با این حال ، باید توجه داشت که مواضع لیگ سفید و طرفداران نژادپرست آن تقریباً یک قرن توانسته اند بر وقایع سیاسی لوئیزیانا تأثیر بگذارند.

به طور خلاصه ، یک بازی پوکر در 6 ژانویه در واشنگتن در حال انجام است. ترامپ تمام تراشه های خود را روی میز گذاشت و بایدن را به چالش کشید تا جلوی او را بگیرد. نمی توان به طور دقیق دانست که هر کدام از کارتها در دست دارند. اما این احتمال که ترامپ با تهدید و خشونت روبرو است تلاش می کند تا مشکل را به نفع خود حل کند ، اما همچنان رو به رو است و با نتیجه نامطلوب روبرو می شود.

ریكاردو پرو از سال 1976 كارگردان فیلم آرژانتینی-ایتالیایی است كه در ویرجینیا ، آمریكا زندگی می كند. پسرش الكس پیش در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما در کاخ سفید کار می کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *