[ad_1]

در آبهای یخی که دورترین مناطق روسیه بیکران را غسل می دهد ، قبرستان زیر آب نیروگاه های هسته ای که در طول جنگ سرد از اقیانوس ها عبور کرده و زیر دریایی ها و ناوهای هواپیمابر را شکار می کنند ، تهدید به استقرار یک فاجعه زیست محیطی با عواقب جبران ناپذیر برابر با “تو هیروشیما و نیم هستی“از عناصر رادیواکتیو. نوعی چرنوبیل غرق شده که بر فراز کرملین معلق است و مجبور به مقابله با یکی از اسرار ناگفته دوران اتحاد جماهیر شوروی است: دفع هزینه کم زباله های هسته ای بین مسابقه تسلیحاتی برای فتح جهان و پیامدهای فروپاشی نابجای رویای کمونیست و سیستم اقتصادی آن.

فقط زمان برطرف شدن موانع ضد آب زیردریایی های هسته ای است رها شده در انتهای اقیانوسهمچنین کانتینرهایی که در آنها فراموشی اعماق دریا به رکتورهای هسته ای که آنها را تغذیه می کردند ، توسط شوری کاملاً خورده شده و با اثرات زمان نفوذ کرده اند. مجبور کردن آنها به آزاد کردن یک رادیواکتیو جوشان آزاد در دریاهای بارنتز و کارا میله های دست نخورده اورانیوم که می تواند کل اکوسیستم دریایی را آلوده کند. مسمومیت گیاهان دریایی ، مهار کل مناطق ماهیگیری از اهمیت حیاتی برای جمعیت و نه تنها مهم را به خطر می اندازد اکتشاف نفت انجام شده توسط مسکو: بلکه همچنین مسیرهای قطبی که قبلاً مشمول درگیری های شدید دیپلماتیک بین المللی

یک “بمب ساعتی” واقعی که در کف دریا مشرف به قطب شمال پنهان شده است. متشکل از “هزاران تن ماده هسته ای برابر با تقریباً شش و نیم برابر تشعشع ساطع شده در هیروشیما.” به دستور پیرزن ها به اقیانوس پرتاب می شود نامگذاری کمونیست هایی که در آن زمان ، شاید فاقد دانش کافی یا شاید اراده برای اختصاص منابع بیشتر به حفظ آنها ، تصمیم به ایجاد خطرناک ترین انبار هسته ای زیر آب در کره زمین انبار ، که حداقل شامل آن است 14 راکتور و دو زیردریایی کامل. ما درباره ی … صحبت میکنیم K-27: نمونه اولیه آزمایشی از کلاس نوامبر (مطابق با کد شناسایی ناتو) – اولین نوع زیردریایی هسته ای شوروی – کاملاً رها شده و در عمق 50 متری دریای کارا رها شده است با دو راکتور خنک کننده فلز مایع. بعد از یک یک حادثه شدید در سال 1968 رخ داد 9 نفر از خدمه را کشته است – هشتاد و سه نفر باقیمانده را در معرض تابش آلوده می کند ، و لاشه غیرقابل استفاده در سال 1981 در ساحل غرق شد ، هنوز هم با سوخت و بقیه مواد باقی مانده است. سپس جداسازی قطعات بسیار خطرناک و بسیار گران در نظر گرفته شد. چهل سال بعد ، عواقب آن تهاجمی تر به نظر می رسد

و از آن به بعد K-159: همچنین یک زیردریایی کلاس نوامبر – که مخصوصاً برای انجام حملات هسته ای به شهرهای ساحلی آمریکا طراحی شده بود – که قهرمان غم انگیز یک حادثه در سال 1965 بود ، اما با این وجود تا سال 1989 در سرویس باقی ماند. غوطه ور شدن توسط الف طوفان 2003؛ وقتی بدنه که قبلاً توسط سالها خدمت در اعماق اقیانوس به شدت آزمایش شده بود ، خود را در کف دریای بارنتس دید. باز هم 9 خدمه جان خود را از دست دادند. در کشتی غرق شده ، که در عمق حدود 250 متری قرار دارد ، با راکتورهای هسته ای سالم و مهر و موم نشده است.

به این دو بازمانده ، در انتظار سرنوشت خود به عنوان ارواح جنگ سرد که به اعماق یخبندان دریا متصل شده اند ، مواد ذخیره شده و طبق روش ها – و مهمتر از همه بر اساس منابع مالی – از زمان کسانی که درمانده بودند ذخیره می شود. فروپاشی “اتحاد جماهیر شوروی. ابرقدرت وحشتناک مجبور شد از شر قدیمی ترین واحدها که بزرگترین آنها را تشکیل می داد خلاص شود ناوگان زیردریایی های هسته ای او هرگز جنگی را آغاز نکرده است که هرگز در آن نبرد. طبق اطلاعات رسمی ، حداقل این خواهد بود 14 راکتور هسته ای متعلق به بسیاری از زیردریایی ها مطابق با ناوگان شمالی و بالتیک بود ، بدون اینکه سوخت رادیواکتیو را از بین ببرد ، در بستر دریا مهر و موم شده و ریخته شد. مانند بیش از 17000 کانتینر مواد هسته ای که در شکم غرق شده اند و اکنون با خوردگی نوزده کشتی حمل و نقل آزمایش شده است که باید تحت تابش قرار گیرند.

و این نکته امروز است. زیرا گورستان این زیردریایی می تواند بقایای جدیدی را نیز در خود جای دهد – البته مطابق رویه های مناسب تجزیه و ذخیره می شود. این از این طریق است زیرا ناوگان روسی قصد توسعه دارد با در نظر گرفتن آزاد سازی و جایگزینی قدیمی ترین قطعات به نفع زیردریایی های جدید و پیشرفته ای که از قبل آماده شده اند ، به جلال قدیمی خود برگردیم. در حقیقت ، شناخته شده است که زیردریایی ها با توجه به نقش استراتژیکی که هرگز در جنگ های مدرن از دست نداده اند ، برای بهبود توانایی های خود مورد تحقیق و توسعه مداوم قرار می گیرند. ابرقدرتها با فن آوریهای پیشرفته و کشنده این فناوری ها ، به همان اندازه که پیچیده و آینده نگر هستند (حتی در گذشته نه چندان دور) ، مجبور شده اند برای 30-20 سال در اعماق غیر قابل مهمان اقیانوس که با فشار ، دما و مأموریت های طولانی ، خود ماشین آلات و راکتورهای هسته ای فرسوده عمل می کنند. شناورها استرس ، خوردگی ناشی از دریا و آب و هوا ، فرسودگی اجزای سازنده و پشتیبانی کننده ها ، که در نهایت عایق صوتی را از بین می برد و باعث می شود که این زیردریایی برای سونار “قابل شنیدن” باشد – بنابراین به راحتی از “دشمن” قابل تشخیص است – کرملین را مانند پنتاگون مجبور کرد برای سفارش واحدهای جدید. ترک سرنوشت غم انگیز و خطرناک آنها در واحدی که در دهه 80 و 90 منتشر شد. زیردریایی ها در بیشتر قسمتها از سوخت هسته ای تأمین می شوند.

با توجه به نظرات و بازرسی های انجام شده توسط کارشناسان ، از جمله گزارش یک سازمان غیر انتفاعی نروژی ، که در سال 2012 تیم غواصی را برای بررسی وضعیت K-27 به دریای کارا اعزام کرد ، علائم وخامت اوضاع سپاه دومی در حال حاضر واضح است و ممکن است تا سال 2032 شکست بخورد. “نقض موانع محافظتی و شناسایی و انتشار رادیونوکلئیدها در آب دریا می تواند منجر به محدودیت های ماهیگیری شود”، رئیس اعزامی مشترک ، که شامل پرسنل روسی بود ، گفت. با توجه به تجزیه و تحلیل انجام شده توسط تیم ، این مسائل مهم می تواند ، “آسیب جدی به برنامه های توسعه مسیر دریای شمال“- صاحبان کشتی می توانند از سفر خودداری کنند ،” این متخصص گفت: و مهم نیست که اهمیت جاده های قطب شمال چیست. مانند دیپلماسی دیپلماتیک این ممکن است حتی قبل از درگیری بوجود آید که کرملین ، علاقه مند به منابع اقتصادی گسترده وعده داده شده توسط منطقه قطب شمال ، تهدید می کند که برای دفاع از صلاحیت انحصاری خود تمایل به استفاده دارد.

اگرچه چشم انداز گلگون نیست ، مسکو – که حداقل برای یک دهه وضعیت خود را به عنوان یک نیروی مرموز و غیر حساس به مسائل جهانی رها کرده است – گفته است که قبلا توسعه یافته است برنامه بهبود برای جلوگیری از یک فاجعه زیست محیطی. این شامل برداشتن از اعماق دریا لاشه ترک شده K-27 و K-159 ، همراه با ترمیم چهار محفظه راکتور هسته ای دیگر است که به عنوان بالقوه خطرناک شناخته شده و در قطب شمال غرق شده اند. این طرح سرمایه گذاری کمی را در مربوط به 330 میلیون دلارو ساخت یک کشتی ویژه ، که در سال 2021 آغاز می شود و در سال 2026 پایان می یابد. به امید اینکه تا آن زمان قبرستان های زیر آب اتحاد جماهیر شوروی سم رادیواکتیو خود را حفظ کنند.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.