[ad_1]

تصمیم وزیر امور خارجه آمریکا اگرچه مورد توجه چند ناظر قرار گرفت مایک پمپئوبرای پیوستن به گروه در هوتی های یمنی لیست سازمانهای تروریستی عواقب انسانی ، عواقبی دیپلماتیک برای حل سیاسی منازعات در پی خواهد داشت و در واقع نمایانگر آنها خواهد بود اولین دانه برای دولت بایدن زیرا ، در صورت تأیید کنگره ، ثبت نام به طور رسمی در انجام می شود 19 ژانویه، یک روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید. نیازی به ذکر نیست عواقب از نظر روابط باایران که گروه به آن متصل است.

نام گروه حوثی های شرکت کننده در جنگ – که تقریبا 6 سال یمن را که قبلاً شکننده بود ویران کرد و بیش از 12 هزار تلفات غیرنظامی به همراه داشت – در واقع ضد سیاسی و انتخاب سیاسی خطرناک، که با تشدید تنش ها در منطقه بدون توجیه تخلفات و سو ab استفاده های انجام شده در طول جنگ ، زندگی بی گناهان را حتی بیشتر در معرض خطر قرار می دهد. و یک بار دیگر ، میلیون ها یمنی بی گناه بالاترین قیمت را پرداخت خواهند کرد.

در میان گزینه های مختلف در جدول برای شناسایی و مجازات افرادی که به جنایات پنهانی پرداخته اند ، همان موردی که پمپئو می خواهد اجرا کند واقعاً سنگین ترین و عواقب جدی برای خانواده های یمنی به دنبال خواهد داشت زیرا از ورود کمک های بشردوستانه ، کالا و پرسنل ایالات متحده به شمال یمن در کجا جلوگیری می کند 70٪ از جمعیت. همه اینها پس از سالها محاصره قطع شده در ورودی نیازهای پایه در کشوری که ائتلاف سعودی تحمیل کرده و از دولت به رسمیت شناخته شده بین المللی یمن حمایت می کند ، در تضاد با هوتوها است.

اما تأثیرات غیرمستقیم تصمیم ایالات متحده بسیار فراتر خواهد رفت و خطر به خطر انداختن سیستم کمک را که در حال حاضر مشکلات زیادی را تجربه می کند ، می کند و منجر به سقوط دائمی اقتصاد شکننده یمن: همانطور که توسط معاون سازمان ملل متحد بیان شد مارک لوکاک ، در مصاحبه با بار مالی، تنها تهدید یک تعریف منجر به کاهش واردات مواد غذایی به یمن شده است 25٪ در ماه نوامبر.

نتیجه فوری افزایش گرسنگی شدید در کشوری است که 24 میلیون نفر (85٪ از جمعیت ، که نیمی از آنها خردسال هستند) به کمک های بشردوستانه وابسته هستند ، که همچنین تحت تأثیر جدی ترین اپیدمی وبا سپس و اکنون از Covid-19. در این زمینه ، بانک ها ، مشاغل و اهداکنندگان بشردوستانه اکراه خواهند داشت یا قادر به پذیرش خطر فعالیت در یمن نخواهند بود.

به نوبه خوداتحادیه اروپا، از طریق بلندگو وی ابراز تمرکز کرد و بر عوارض دیپلماتیک ناشی از این تصمیم ، نگرانی در مورد اثرات بشردوستانه و تمایل وی برای “پشتیبانی از تلاش ها برای کاهش تأثیر تعریف بر تحویل کمک ها و اقتصاد ، با اشاره خاص به عملکرد بخش خصوصی “. نروژ ، یکی از دو کشور اروپایی در میان اعضای غیر دائمی شورای امنیت سازمان ملل نیز موضعی در این باره اتخاذ کرد و تکرار کرد که این تصمیم عواقب جدی برای مداخله بشردوستانه و گفتگوهای صلح در پی خواهد داشت.

هنوز هم بعد از همه ایتالیا شنیده نشد، و جای تأسف دارد زیرا درست قبل از کریسمس ، پارلمان با رأی دادن ضربه بزرگی وارد کرد وضوح که دستور تمدید و تمدید توقف تا زمان صدور مجوزها را صادر کرد صادرات سلاح های ایتالیایی برای دامن زدن به درگیری در یمن طراحی شده است. یک نتیجه مهم ، چون اقدامات چنین پیشنهادی که در ژوئن 2019 در دادگاه رأی داد ، تأیید شد است او دید خواسته های آکسفام و سایر سازمانهای جامعه مدنی ایتالیا پذیرفته شد متعهد به مقابله با اورژانس انسانی در یمن ، گسترش اقدامات متوقف کردن همه اعضای ائتلاف سعودی ، نویسنده دهها هزار حمله هوایی در این کشور نیز علیه اهداف غیرنظامی است. بدون محدودیت ، این بار ، جلوگیری از فروش فقط بمب هواپیما و موشک ، بلکه همچنین ارزیابی انواع دیگر سلاح های تولید شده در ایتالیا.

در عین حال ، ما معتقدیم که دعوت از دولت برای بازی بسیار مهم است نقش دیپلماتیک و انسانی مناسب تر برای حل بحران. همچنین با توجه به نقشی که کشور ما می تواند به عنوان عضوی از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد داشته باشد ، از آغاز تحقیقات مثر و مستقل در مورد تخلفات و جنایات انجام شده توسط طرفین درگیری پشتیبانی می کند.

در اینجا ، برای وزیر امور خارجه ، خارج از بحران دولت مشروط ، همین خواهد بود لحظه دقیق موضع گیری روشنی داشته باشد و از دولت جدید ایالات متحده بخواهد حکم را پس بگیرید و به طور فعال برای اصلاح اشکهای ناشی از این حرکت نامطلوب آمریکا مداخله کرد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *