[ad_1]

منتشر شده در 1 فوریه 2021 در ساعت 3:20 بعد از ظهر.
روسیه یمن

یک هیئت عالی رتبه از شورای انتقالی جنوب (SCC) در تاریخ 31 ژانویه برای دیدار با مقامات و اعضای پارلمان روسیه به مسکو سفر کرد. به گفته برخی ، گروه های جدایی طلب به دنبال جایگاهی در آینده سیاسی یمن هستند.

روزنامه خبر را گزارش داد العرب، مشخص کرد که هیئت یمنی که از مسکو بازدید می کند ، توسط رئیس شورای انتقالی جنوب ، ایداروس الزبیدی ، فرماندار عدن پایتخت موقت تا سال 2017 ریاست می شود. العرب می گوید ، که بر علاقه روسیه به پرونده در یمن تأکید خواهد کرد. تاکنون جزئیات خاصی از این نشست منتشر نشده است ، اما طرف های یمنی و روسی گفته اند که آماده بحث و گفتگو درباره “تعدادی از موضوعات” هستند.

به گفته منابع سیاسی یمن ، شورای انتقالی جنوب با حمایت امارات متحده عربی (امارات) پیش بینی می کند که درگیری در یمن به لطف مداخله جامعه جهانی از نظر سیاسی حل شود. این فرضیه همچنین انتقال به شورای امنیت سازمان ملل متحد را که روسیه عضو دائمی آن است ، پیش بینی می کند. با توجه به این ، گروههای جدایی طلب یمن برای اطمینان از در نظر گرفتن راه حل احتمالی STC و مسئله جنوب یمن ، به مسكو متوسل می شوند ، نه اینكه در هر سناریوی سیاسی آینده به حاشیه بروند. در عوض ، روسیه با مخالفت با تصمیمات یا توافقاتی که گروههای جدایی طلب یمن را در نظر نمی گیرد ، در خاورمیانه نیز به همراه سایر قدرتهای بین المللی نقش ایفا خواهد شد ، اگرچه به نظر نمی رسد مسکو در حال حاضر یکی از بازیگران اصلی این کشور باشد. درگیری در یمن.

شورای انتقالی جنوب ، متولد تنش ها در سال 2017 در عدن ، با هدف “احیای کشور جنوبی” ، با اشاره به جمهوری سابق یمن جنوبی ، که از سال 1967 تا 1990 وجود داشت. سپس ، توسعه 2019 و 2020 منجر به اتحاد در یک مدیر اجرایی واحد با دولت قانونی یمن مرتبط با رئیس جمهور رابو منصور هادی. این به معنای استفاده از یکی از ارکان موافقت نامه موسوم به ریاض بود که در 5 نوامبر بین دولت یمن و JTS امضا شد تا تنش های بوجود آمده در ماه های گذشته پایان یابد. اگرچه اختلاف نظرها و اختلافات کم نیست ، اما دو کشور همچنان دشمن مشترکی دارند – شبه نظامیان شورشی هوتوها ، قهرمانان درگیری مداوم که پس از کودتای 21 سپتامبر 2014 رخ داد.

اکنون ، به گفته العرب ، با توجه به تحرک روزافزون مارتین گریفیتس ، فرستاده ویژه سازمان ملل ، که در تلاش است طرف های درگیر را متقاعد کند تا به اصطلاح “اعلامیه مشترک” یا پیش نویس توافق نامه صلح بین حسینیه ها و دولت یمن را امضا کنند. ، شورای انتقالی جنوبی نیز می خواهد نقشی اساسی در هرگونه تصمیم سیاسی به رهبری سازمان ملل در آینده داشته باشد. از این رو درخواست ادعایی STI به مسکو ، که در صورت حل و فصل درگیری نیز برای ارائه مسئله جنوب به شورای امنیت فراخوانده خواهد شد ، تضمین می کند گروه های جدایی طلب جایی در نظم سیاسی احتمالی جدید داشته باشند.

العرب گفت ، چنین ترس هایی از این واقعیت ناشی می شود که پیش از این ایداروس الزبیدی گفته بود که از وی دعوت نشده است تا در بحث های مربوط به ابتکار سازمان ملل با هدف حل مسالمت آمیز بحران یمن شرکت کند. به همین دلیل ، JTS تأکید کرد که عدم حضور وی در مشاوره های اعلامیه مشترک ، وی را از رعایت بندهای مندرج در این بخش معاف می کند. با این حال ، الزبیدی گفت که شورای او مطابق مفاد توافق ریاض آماده مشارکت در روند سیاسی است. این به این دلیل است که ، به گفته رئیس JTS ، دستیابی به یک راه حل واقعی عملی بدون حضور واقعی جنوب در میز مذاکره ممکن نیست. اشاره شد که خطر تکرار اشتباهات گذشته است و گروههای جدایی طلب یمن را نیز مستثنی می کند. در این زمینه ، احمد عمر بن فرید ، رئیس بخش روابط خارجی STI ، گفت که این شورا آماده ارائه کار خود در “همه نقاط جهان” است و روسیه قبلاً احترام و درک خود را نشان داده است. سوال آنها

Sicurezza Internazionale ، تنها روزنامه ای در ایتالیا را که کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده شده ، بخوانید

پیر لارنس، مترجم عربی

از تحریریه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *