[ad_1]

در 3 جرعه – دولت یونان اسرائیل را به عنوان شریک تجاری برای تأمین هواپیماهای آموزشی و تأسیس مدرسه آموزش ناوبری هوایی انتخاب کرده است. وزیر دفاع اسرائیل بر اهمیت توافقنامه تاریخی برای اطمینان از ثبات در مدیترانه تأکید کرد.

1. مرکز درک یونانی-اسرائیلی

اخیراً ، روابط یونان و اسرائیل مورد توجه قرار گرفته است نقطه عطف در سال 2015 ، با اولین شرط بندی a پیمان نظامی و سپس مشارکت استراتژیک انرژی. توافقنامه نظامی – موافقت نامه وضعیت نیروها – که دو ساحل مدیترانه را متحد می کرد ، به شرطی که سربازان دو کشور بتوانند در عملیات مشترک آموزش و همکاری در سرزمینهای مربوطه خود شرکت کنند. اگر پیمان سال 2015 فقط برای تبادل پرسنل نظامی پیش بینی شده باشد ، این اتحاد که در سال 2020 آغاز شده ، شامل فروش اسلحه نیز می شود.
سپتامبر گذشته ، دولت یونان یکی را افتتاح کرد حراج بین المللی برای تقویت دستگاه نظامی خود. امروز پس از آن طرف یونانی تصویب کرد توافق با اسرائیل. این نکته که اسرائیل به یک شریک مهم برای منطقه یونان تبدیل خواهد شد ، از ماه نوامبر زمانی که وزیر دفاع اسرائیل با وزرای یونان و قبرس در نیکوزیا دیدار کرد ، احساس می شود. هدف از این دیدار بحث در مورد یکی از کلیدهای استراتژیک بود اتحادیه آینده بین یونان ، قبرس و اسرائیل ، که تأثیر می گذارد رشته از جانب ایمنی و انرژی. گفتگوهای بیشتر بر روی احتمال اسلحه های اسرائیلی را به یونان می فروشد. بر اساس این ملاحظات ، ما امروز به نتیجه رسیده ایم ، که توافق نامه دفاعی یونان و اسرائیل به طور رسمی یک واقعیت است.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 1 – جت جنگنده F-16 یونان در حین تمرین در پایگاه هوایی Ovda ، شمال شهر ایلات اسرائیل

2. توافقنامه بیست ساله و هواپیمای ایتالیایی

هدف از این قرارداد خرید آتن است هواپیماهای آموزشی از اسرائیل و ایجاد مدرسه پرواز یونان. شرکت اسرائیلی Elbit Systems هواپیما را تحویل خواهد داد ، تعمیر و نگهداری هواپیماها ، شبیه سازها ، وسایل نقلیه آموزشی و تدارکاتی. ده نوع هواپیما نیز وجود دارد M-346 از شرکت ایتالیایی لئوناردو. هواپیمای آموزشی ایتالیایی توسط وزارت دفاع اسرائیل (وزارت دفاع اسرائیل) ، که قبلاً 30 فروند را در نیروی هوایی خود گنجانده است ، بسیار موفق ارزیابی می کند. توافق ، از مقدار 1.3 میلیارد یورو (1.6 میلیارد دلار) نقطه عطفی در استراتژی نظامی یونان است. دولت آتن واقعاً است بودجه دفاعی دو برابر شود در مقایسه با سال 2020. برای سال 2021 ، 5.5 میلیارد یورو اختصاص داده شده است. ویژگی دیگری که باید تحلیل شود مدت زمان آن است: همکاری یونان و اسرائیل یکی خواهد بود مشارکت طولانی مدت. به گفته طرف اسرائیلی ، این توافق نامه ادامه خواهد یافت بیست سال ها، که آن را به مهمترین توافق نظامی در روابط بین دو کشور تبدیل می کند. اهمیت همکاری همچنین با سخنان ژنرال اسرائیلی یائر کولاس تأیید می شود: “ارتش گفت ،” تصویب این پیمان توسط دولت یونان ، یک گام تاریخی برای تعمیق بیشتر روابط دفاعی عالی بین دو کشور ما است. ” این فقط یک توافق نامه صادرات دفاعی نیست بلکه یک همکاری است که حداقل تا 20 سال دیگر ادامه خواهد داشت. ” پیروزی شرکت اسرائیلی Elbit Systems در مناقصه نیز توسط موسسات یونانی تأیید شد ، اما قبل از شروع تحویل هنوز برخی از مراحل وجود دارد که باید رعایت شوند: تعریف قرارداد و امضای رسمی.

جاسازی شده توسط گتی ایماژ

شکل. 2 – بنی گنز وزیر دفاع اسرائیل

3. تقویت حضور در مدیترانه

توافق مورد بحث از نظر اقتصادی و نظامی از نظر کلیدی یک نقطه مرجع است. ژئوپلیتیک و استراتژیک. این تجدید و تقویت شد اتحادیه در مدیترانه به نظر می رسد هدف آن مهار توسعه طلبی ترکیه باشد. در حقیقت ، ما یادآوری می کنیم که در مدیترانه شرقی ، ترکیه در تلاش است تا حوزه نفوذ خود را گسترش دهد ، همچنین به منظور دستیابی به یک مزیت در رقابت انرژی. یونان و اسرائیل ، به نوبه خود ، در حال حاضر از نزدیک در ارتباط هستند با ساخت یک خط لوله گاز جدید که مدیترانه شرقی را با اروپای غربی متصل خواهد کردخط لوله شرق MED. بنابراین ، اتحاد نظامی بین آتن و تل آویو نیز دلایل استراتژیکی دارد که از سخنان وزرای مربوطه ناشی می شود. در حقیقت ، بنی گانز ، وزیر دفاع اسرائیل گفت که “این توافق نامه نشان دهنده روابط عالی و در حال توسعه ما با یونان است. این یک مشارکت طولانی مدت است که منافع اسرائیل و یونان را تأمین می کند ، صدها شغل در هر دو کشور ایجاد می کند و ارتقا می بخشد ثبات در مدیترانه“. آ شراکت بیست سال ضد ترک، که می تواند قبرس را برای اطمینان از ثبات بدنام شامل شود.

الساندرا فیورانی

تصویر از لوکاسبییری تحت تحت مجوز است CC BY-NC-SA

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *