[ad_1]

R. Graziani جراحات وارده در حین حمله را نشان می دهد

19 فوریه آینده (یکتای 12، در تقویم اتیوپی) هشتاد و چهارمین سالگرد کشتار آدیس آبابا ، یکی از فجیع ترین جنایاتی است که پادشاهی ایتالیا در مستعمرات خود مرتکب شده است. این داستان ، پس از دهه ها فراموشی و دست کم گرفتن ، به لطف ترجمه ایتالیایی مونوگرافی از ایان کمپبل، قتل عام در آدیس آبابا. شرم ایتالیایی ، منتشر شده توسط Rizzoli در سال 2018

در 19 فوریه 1937 ، پس از تلاش ، متأسفانه بدون موفقیت ، علیه نایب السلطنه اتیوپی رودولفو گراتزیانی، یک سرکوب عظیم رخ داد ، که نه تنها توسط سربازان و پیراهن های سیاه ، بلکه توسط کارگران ، دیوان سالاران و مقامات استعماری نیز انجام شد. زندانیان یا عابران عادی – که فقط به آفریقایی بودن مقصر هستند – با چوب ، بیل یا چاقو کشته می شوند ، شلیک می شوند ، به دار آویخته می شوند ، توسط وسایل نقلیه مورد اصابت قرار می گیرند و در خانه هایشان سوزانده می شوند. اول ، تمرکز بر پایتخت است که توسط هواپیمایی در “دایره ای از آتش” نگهداری می شود تا کسی نتواند فرار کند. سپس به سمت روستاهای همسایه و آن قسمت از کشور حرکت می کنیم (بیشتر از یک سوم) که ایتالیایی ها واقعاً کنترل می کنند ، علی رغم اعلامیه های فاشیستی “فتح اتیوپی” و بازگشت امپراتوری به تپه های مهلک رم. در همین حال ، صدها نفر دستگیر و در اردوگاه های بازداشت کشته شده اند دانان است نوكراجایی که گراتزیانی دستور می دهد حداقل مقدار آب و غذا داشته باشد. حدود 400 نفر از اعضای برجسته نخبگان محلی به ایتالیا تبعید شدند مستعمره جزائی Asinara، و از اینجا به مکانهای دیگر زندان و حبس طبقه بندی شده است (Longobuco ، Palermo ، Frascati ، Ischia …)

در ماه مه ، تحقیقات در مورد دو آدمکش ، آبراهام دبوک و موگس آسگدوم ، پیشنهاد کرد که دهکده صومعه از Debre Libanos در هنگام آماده سازی برای آنها میزبان و پشتیبانی آنها باشید. هیچ مدرکی وجود ندارد ، اما تلگرافی از گراتسیانی به ژنرال دستور می دهد پیترو مالتی برای اسلحه گرفتن همه راهبان ، هیچ کس مستثنی نیست. هنگامی که مالتی از “انحلال کامل” جامعه صومعه سرا به گرازیانی خبر داد ، بیش از 400 مورد اعدام رسمی انجام شد. مطالعات اخیر ، از جمله یان کمبل فوق الذکر ، قتل حدود 2000 نفر از جمله صدها خردسال را قابل قبول می داند. ، هم سکولار و هم مذهبی.

بنای یادبود به یاد کشتار در آدیس آبابا

در سال 1946 ، در پایان جنگ جهانی دوم ، دولت اتیوپی تفاهم نامه ای به کنفرانس صلح پاریس، خواستار به رسمیت شناختن جنایات جنگی ایتالیا در طول پنج سال اشغال کشور شد. عنوان “قتل عام فوریه 1937” 30،000 کشته برآورد کرد ، در حالی که 760300 کشته در نتیجه تجاوزات فاشیستی ، کشته شدن در جنگ ، انتقام ، بمب گذاری ، در اردوگاه های زندان ، در روستاهای سوخته یا تیراندازی شدند.

60 سال بعد ، در سال 2006 ، گروه كمی از نمایندگان مجلس پارلمان را معرفی كردند حساب که در 19 فوریه به عنوان “روز یادبود قربانیان آفریقایی اشغال استعمار ایتالیا” تاسیس می شود. ما نمی دانیم چه اتفاقی برای این پیشنهاد افتاده و چه پیشنهادی بوده است تکرار از طرف دیگر ، ما معتقدیم که چنین روزی نیازی به تعیین قانون ندارد. در صورت مفید بودن سالگرد وقایع ، بینش ها و اقدامات مستقیم می تواند از پایین بیاید. ما معتقدیم که 19 فوریه ممکن است تاریخی مهم به نظر برسد ، بدون اینکه بخواهیم از جنایات ایتالیا در دیگر مستعمرات و سرزمین های اشغالی کمرنگ شویم.

بنابراین ، یک ماه قبل ، ما همه ضد نژادپرستان را به دعوت می کنیم یکاتیت 12 | 19 فوریه

دعوت برای سازماندهی ابتکارات به یادبود جنایات استعمار ایتالیا.

چه ابتکاراتی؟ خوب ، ما می دانیم که بقیه افراد پرشور هستند جنگ چریکی odonomastic و از نظر توپوگرافی ، یعنی مداخلات شامل مجسمه ها ، علائم راه ، نام خیابان ها ، سنگ قبرها و بناهای تاریخی. با این حال ، ما نمی خواهیم تخیل را محدود کنیم. خواه با صدای بلند ، آیین های نمادین ، ​​کنفرانس های از راه دور یا هنرهای خیابانی را بخوانید ، ما می خواهیم شهادت همه چیز را که در آن روز انجام می شود ، با عکس ها ، اسناد و گزارش ها جمع کنیم.

او می گوید: “خوشا به حال شما ، آیا متوجه وقوع همه گیری جهانی نشده اید؟ به نظر می رسد زمان آن فرا رسیده است که به نام خیابان ها فکر کنیم؟ ” بله ، ما متوجه آن شده ایم ، اما در بیش از بیست سال کار فرهنگی ، ما نیز دریافته ایم که درست زمانی که “سایر مشکلات در آستانه ظهور است” ، باید بسیار مراقب موارد غیرضروری و قابل انکار باشیم. فقط وقتی گاوها ضعیف هستند ، باید از فکر کردن فقط در مورد گاوها پرهیز کرد. در غیر این صورت ، برای بعضی چیزها اینطور نیست هرگز لحظه همیشه آنجا خواهد بود کاملا دیگری برای توجیه اهمال کاری و فراموشی طولانی مدت. از طرف دیگر ، حتی اگر دستورالعمل پر از مهلت های “مهم تر” باشد ، موضوعی در دستور کار باقی بماند ، لغو آن به طور کامل و برای همیشه امکان پذیر نخواهد بود.

برای این، بر 25 آوریل است بر 1 مه در سال 2020 ، با قفل کامل ، ابتکاراتی حتی در خیابان برای جلوگیری از ترس از سلیقه دو مهمانی گرفته شد.

پیش چشمان یکاتیت 12 | 19 فوریه ، اولین مشارکت ما شامل یک نقشه در توسعه مداوم است ، جایی که ما خیابان ها ، سنگ قبرها ، ساختمان ها ، بناهای تاریخی و سایر جنبه های چشم انداز را که با نام و در واقع با فصل استعمار ایتالیا مرتبط هستند ، قرار داده ایم. ما معتقدیم که هر یک از آنها (و هزاران نفر وجود دارد!) فرصتی برای تعمیق داستان ، تعریف یک داستان ، تضعیف دیدگاه ، ارائه گزینه ای جایگزین برای کلیشه و سانسور فراهم می کند.

برای دیدن نقشه روی تصویر کلیک کنید

همچنین ، در این حالت ، ما نمی خواهیم نحوه مداخله برای استفاده از این فرصت های حافظه (و عدالت) را تجویز کنیم. طی سالها ، در Giap ، ما مثالهای مختلفی را ارائه داده ایم و متقاعد شده ایم که ، هر جا ممکن باشد ، “نگه داشتن و توضیح دادن” بهتر از “لغو و جایگزینی” است. اما همانطور که اشاره کردیم ، این یک قاعده کلی نیست و مطمئناً قصد ما این نیست که آن را تعیین کنیم ، زیرا هر مورد با پرونده دیگر متفاوت است ، هر قلمرو جایگاه هوشمندانه خود را دارد.

برای خواندن تقدیم کلیک کنید

خود ما ، در بعضی موارد ، از اصل سوم پیروی می کنیم ، که نه با نگهداری ، نه با حذف و نه حتی با اضافه شدن شروع می شود. به عنوان مثال ، چه زمانی ما تقدیمی به قصاب Rodolfo Graziani ایتالیا در دستگاه ادرار در بولونیا اضافه کردیم، به اصطلاح Vespasians ، با “معبد نظامی” آلوده Affille دوقلو شدند.

دقیقاً این روزها ، در n. 35 ، سال یازدهم ، از Roots§Ruths – تحت عنوان “حتی مجسمه ها می میرند” – ظاهر می شود مقاله دوتایی توسط وو مینگ 2 و لوکا سینکومانی (از تیم Fare Ala) ، که برای پروژه Manifesta 12 ، برای مانفیست 12 ، به مداخلات چریکی نجومی که در سال 2018 در پالرمو برگزار شد ، باز می گردد زنده باد منلیچیچی ، ، و بر روی کسانی که از آن پس مانند موجی مهار ناپذیر سیسیل را فتح کردند.

هر دو متن شامل بازتاب ها و ایده هایی برای اقداماتی است که با هدف اصلاح یا یکپارچه سازی معنای اسلب ، تندیس و سایر وسایل شهری است. وبلاگ از مقاومت در Cyrenaica شامل بسیاری دیگر است و بسیاری از ایده های جدید می توانند از جزئیات و ویژگی های هر مکان ناشی شوند.

تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به فکر آن بپردازیم. 19 فوریه نزدیک است.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *