[ad_1]

روستایی که توسط چین در یک منطقه بسیار گرم، در مرز باهند، باعث ایجاد تنش های جدید بین پکن و دهلی نو شد. هسته مسکونی این شکاف ، همانطور که توسط برخی تصاویر ماهواره ای منتشر شده توسط اپراتور تلویزیون هند نشان داده شده است NDTV، به نظر می رسد شامل حدود صد خانه واقع در ساحل رودخانه تساری چو باشد. منطقه مورد نظر به آن اشاره داردآروناچال پرادش، توسط هند به عنوان کشور خود در نظر گرفته می شود ، اما چین تا حدی ادعا می کند. به طور خاص ، اژدها ادعا می کند حدود 90،000 کیلومتر مربع ، معروف به تبت جنوبی یا زنگنان.

برای چندین دهه ، دو طرف مورد اختلاف در مورد اصطلاح بحث کرده اند خط کنترل واقعی، یا منطقه مرزی مورد مناقشه که از قلمرو چین از هند هم مرز است. به عنوان مثال ژوئن گذشته ، سربازان چینی و هندی در یک مورد شرکت داشتند نبردی مرگبار در دره گالوان، کامل با کشته و زخمی. از آن لحظه به بعد ، با وجود جلسات مختلف دیپلماتیک و پیام های متقابل تسکین ، وضعیت متشنج باقی ماند.

و با این حال ، در سکوت عمومی و بعد از هفته ها آرام ظاهراً مسطح، رسانه های هند موارد فوق را روشن می کنند روستا چینی ها. ما دقیقاً نمی دانیم خانه ها از چه زمانی ساخته شده اند ، اگرچه وقتی تصاویر ماهواره ای منطقه آسیب دیده را که در آگوست 2019 گرفته شده و تصاویر فعلی را مقایسه می کنیم ، تفاوت چشمگیری را مشاهده می کنیم. در نوامبر سال 2020 ، در واقع بسیاری از مناطق سبز فضای ردیف های مرتب خانه ها را باقی گذاشت.

دهکده اختلاف

در پرتو حقایق استگسترش غیرقانونی چین یا یکی تحریک توسط همتای هندی راه اندازی شده است؟ گزارش از شین هوا اشاره می کند که بیشتر این خانه ها در اکتبر سال گذشته به عنوان بخشی از پروژه توسعه یافته توسط پکن ساخته شده است فقر. از طرف خود رسانه های هندی می گویند ساخت این روستا “حدود 4.5 کیلومتر در داخل خاک هند در مرز واقعی” باعث “نگرانی عظیم هند” خواهد شد.

بین خطوطدهلی نو ادعا می کند منطقه ای که خانه های اختلاف ایجاد شده بخشی از قلمرو آن است ، اگرچه پکن هرگز آن را به رسمیت نشناخته است. تصادفی نیست که ، همانطور که اشاره کردیم ، چندین اختلافات ارضی بین اژدهای چینی و فیل هندی با چنین مناطق مورد اختلاف وجود دارد. وزارت امور خارجه هند گفت که از “گزارش هایی مبنی بر انجام کار ساخت و ساز در مناطق مرزی توسط چین” مطلع است. پاسخ هوآ چونونگ ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین خشک بود که طبق آن همه فعالیت ساختمانی در خاک چین برگزار خواهد شد.

اتهامات متقابل

هند ، که همچنین زیرساخت های مرزی – از جمله جاده ها و پل ها – را افزایش داده است ، از گسترش ادعای چین عصبانی شده است. در عوض ، پکن می گوید این روستا نه برای تحریک دولت هند بلکه برای ادامه برنامه کاهش فقر ساخته شده است. مناطق روستایی. اگر این کافی نباشد ، با توجه به برپایی خانه ها در خاک چین ، مرزهای سرزمینی یا دیپلماتیک نقض نمی شوند.

طبق یک منبع ناشناس ، پارا South China Morning Post، تحت عنوان استفاده از پول برای کاهش فقر – ​​و بنابراین ساختن خانه – چینی ها می سازند زیر ساخت عملکردی برای نظامی توزیع شده در منطقه مورد مناقشه. چنین اتهاماتی ظاهراً توسط همتای چینی وی که مفتخر به انجام یکی از فشرده ترین برنامه های ضد فقر در جهان است ، رد شده است. در سال 2017 ، پکن قصد دارد 624 روستا در مرز مورد مناقشه با هند بسازد. با رشد خانه های جدید ، سیگنال دهلی نو از هر سطح امنیتی فراتر می رود. و این صرف نظر از این که مناطق ساخته شده توسط چینی ها برای استفاده مسکونی باشد یا خیر.

کریسمس صلح برای مسیحیان رنج دیده

اکنون اهداء کنید

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *